Προς το περιεχόμενο

Ασφαλιστική κάλυψη για σπάσιμο σε Samsung. Που το πηγαίνω?


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν ακριβώς ένα χρόνο πήρε η γυναικα μου ένα J5 2017 μαζί με ασφαλιστική κάλυψη από την Generali για περιπτώσεις σπασίματος. Σήμερα με πήρε τηλέφωνο ότι της έπεσε. Το ειχε πάρει από ένα μαγαζί στο κέντρο από αυτά τα σκρουτζομάγαζα μαζί με εξτρα ασφαλεια για το σπάσιμο. Δεν θυμόταν το μαγαζί, είχε χάσει και την απόδειξη, άρχισα εγώ να ψάχνω ενα ενα τα μαγαζια και τελικά το βρήκα. 

Αφού μου έστειλαν την απόδειξη και το ασφαλιστήριο και λόγω του ότι ήταν τελευταία μέρα της ασφάλειας, μου είπαν να τα στείλω αμεσα στην Generali. H ασφαλιστική τα δέχτηκε μιας και τους έστειλα και φωτος του κινητού.

Από κει και πέρα ψάχνω να δω που θα το πάω. Γενικά σε περιπτώσεις που υπάρχει τέτοια ασφάλεια που τα πάτε? Γιατί 2 μαγαζιά που πήρα μου είπαν οτι δεν καλύπτονται από τετοια ασφαλιστήρια.

Βεβαια τους ειπα το παρακάτω αλλά μάλλον δεν το καταλάβανε

Από την ασφαλιστική μου είπαν ότι θα πρέπει οταν το φτιάξω να τους στείλω την απόδειξη της επισκευης

Γενικά το κινητό δεν εχει θέμα μετά το σπασιμο. Δεν έχει πειραχτει η αφή η η λειτουργικότητα . Μόνο ραγίσματα στην εξωτερική οθόνη

Επεξ/σία από ΜΑΝΩΛΗΣ1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ασφαλιστική προφανώς εχει ταρίφα επισκευής, δηλαδη μεχρι τόσα, πράγμα που ισως ειναι πολύ χαμηλό για τα εργαστήρια. Εγω θα πηγαινα αναποδα, θα επεμενα στην ασφαλιστική να μου πουν ποια εργαστηρια συνεργάζονται και ποιο ειναι το κοστος που καλύπτουν αν δεν εχουν συναργαζομενα και πρεπει εσυ να ψάξεις που να γινει η επισκευή. Αν σου πουν οτι δεν εχει οριο, αρχισε τηλεφωνα οπουδήποτε ακομα και στην αντιπροσωπεία 

Φαντάσου οπως στο αυτοκινητο που η ασφαλιστική εχει συνεργαζομενα συνεργεία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη smartec θα το πας στο Χαϊδάρι. Θα στο επισκευάσουν, θα πληρώσεις και μετά θα στείλεις το τιμολόγιο μαζί με iban του ασφαλισμένου και ότι άλλο σου ζητήσει η generalli και μετά θα πιστωθούν τα χρήματα στο λογαριασμό. Αν είχε κάνει 100% κάλυψη θα του επιστραφεί ολόκληρο το ποσό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι οροι της ασφαλισης ειναι εδω

Συμφωνα με αυτους, μεγιστο ποσο ειναι το κοστος αγορας της συσκευης και η αποζημιωση που παιρνεις ειναι το 70% του τιμολογιου/αποδειξη που θα προσκομισεις.

Η επιλογη του service ειναι δικη σου.

Επισης εχει συγκεκριμενη διαδικασια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...