Προς το περιεχόμενο

Οι Ιταλικές ταινίες θα προβάλλονται υποχρεωτικά πρώτα από τους κινηματογράφους και μετά από υπηρεσίες streaming


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 minutes ago, Alani13 said:

Το θέμα δεν είναι αυτό. 

Αν δεν πιστεύω ότι αξίζει για σινεμά η ταινία και είναι μέτρια, τότε γιατί να τους τα σκάσω;

Τη βλέπω σπίτι μου, άνετος και χαλαρός, στη video streaming υπηρεσία που πληρώνω, απλά κι ωραία.

Αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Μια χαρά, απλώς θα περιμένεις λίγο μέχρι να πάνε, όσοι είναι να πάνε, να τη δουν στο σινεμά. Δεν νομίζω να σε καίει να δεις μια μέτρια ταινία day one.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 ώρα πριν, pcos είπε

oi σινεμαδες ειναι πεθαμενοι αλλα δεν το ξερουν ακομα

Τα οικονομικά τους στοιχεία δείχνουν το αντίθετο εδώ στην Ελλάδα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ παιδιά που πήγα με τον κολλητό μου την Κυριακή να δουμε το bohemian rhapsody στα village του Mall, ήταν γεμάτο κόσμο! Πόσο μάλλον το Σάββατο που είχαμε πάει πάλι να τη δούμε, αλλά ήταν sold out όλα τα εισητήρια για την ημέρα. Δεν ξέρω γιατί λέτε ότι ο κινηματογράφος πεθαίνει. Είναι πολύ ωραίο να βγαίνεις με τους φίλους σου ή την κοπέλα σου, ή την οικογένειά σου, να κάνε τη βόλτα σας, να δείτε κόσμο και να παρακολουθήσετε την ταινία. Γενικά το όλο experience είναι ωραίο, από το να κάθεσαι σπίτι σου.

Σ'αυτό που θα συμφωνήσω, είναι αυτό που λέτε για τις τιμές, εμείς συνολικά πληρώσαμε ~24 ευρώ (εισητήρια, ποπ κορν, κοκα κόλα), η αλήθεια είναι πως θα μπορούσε να είναι λίγο λιγότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τα σινεμά πλέον γεμίζουν μόνο ΠΣΚ. τις υπόλοιπες ημέρες βαράνε μύγες. τουλάχιστον στην Ελλάδα. εκτός και εάν βγει καμιά ταινία που θα την δουν όλοι και επειδή ΠΣΚ εισητήρια γιοκ, θα γεμίσουν και τις καθημερινές.

5/11, Δευτέρα απόγευμα, village Ρέντη, Bohemian rapsody (ολόφρεσκο δηλαδή). έπαιζες μπάλα στην αίθουσα. ήμασταν δεν ήμασταν 20 άτομα μέσα.

αν μια οικογένεια 4 ατόμων θέλει να δει μια ταινία, θέλει σχεδόν ένα 50άρικο. δεν είναι και η φθηνότερη διασκέδαση έτσι; με πολύ λίγα παραπάνω χρήματα άνετα βρίσκεις να φάνε 4 άτομα σε ένα ωραίο σημείο στην Αθήνα ή πας ακόμη θέατρο...

το καθημερινή και προσφορές δεν παίζει, καθώς μιλάμε για οικογένεια που θα έχει παιδιά που πηγαίνουν σχολείο, φροντιστήρια

για εμένα δεν έχουν νόημα οι απαγορεύσεις. οι ταινίες ναι μεν είναι πολιτισμός αλλά όμως με αυτόν τον νόμο προστατεύεις μια ομάδα επαγγελματιών. με την ίδια λογική να κόψουν τα ebooks και να αφήσουν μόνο μετά από κανά χρόνο από την έκδοση του βιβλίου για να μην παραπονιούνται οι βιβλιοπώλες ή να απαγορεύσουν την αγορά μουσικής μέσω διαδικτύου εάν πρώτα δεν έχει περάσει 6μηνο από την κυκλοφορία του τραγουδιού. τα δισκάδικα δηλαδή γιατί να είναι στην απέξω;

Επεξ/σία από james01gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, jimmyl είπε

Ιταλικος κινηματογραφος υπηρχε καποτε με Βιτοριο ντε Σικα  , Πιερ Παολο Παζολινι , αδερφους Ταβιανι , και μερικους ακομα , τωρα ποιος υπαρχει ; 

Sorrentino, Tornatore, bertolucci. Ο πρωτος εχει βγαλει ισως την καλυτερη ταινια της δεκαετιας (Grande Bellezza).

Επεξ/σία από mezzanine
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλαχιστον η συντεχνια των Ιταλων  αιθουσαρχιαδων εκτιμησε την κρατικη παρεμβατικοτητα η κλαιγονται για τους υψηλους μισθους και την..σοβιετια που απειλει την επιχειρηματικοτητα και τρομαζει τους επενδυτες ? 😆

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Μια χαρά, απλώς θα περιμένεις λίγο μέχρι να πάνε, όσοι είναι να πάνε, να τη δουν στο σινεμά. Δεν νομίζω να σε καίει να δεις μια μέτρια ταινία day one.

Γιατί να πρέπει περιμένει;  Και ναι, μπορεί να θέλει να δει και μια κακή ταινία day one

 

Επεξ/σία από gnsX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...