Προς το περιεχόμενο

Η αξία του Bitcoin υποχώρησε κάτω από τα 5000 δολάρια


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Fubar.gr είπε

 

Μία εναλλακτική ανάγνωση του παραπάνω είναι οτι τα crypto που υποτίθεται θα καταργήσουν τα fiat money και θα μας απαλλάξουν απο την τυραννία των τραπεζών τελικά είναι και αυτά εξαρτημένα από την παγκόσμια οικονομία.

εχω μια εντύπωση υποψία αλλά βαριέμαι να ψάχνω δείκτες κτλ , ότι άρχισε να παίρνει την κάτω βόλτα , από την στιγμή που αυξησαν τα επιτόκια στις ηπα. Μάζεύουν όλη την ρευστοτητα εκεί ίσως και τα μεγάλα πορτοφόλια βρίσκουν σαφώς ασφαλέστερο καταφύγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 287
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

56 λεπτά πριν, lightday είπε

εχω μια εντύπωση υποψία αλλά βαριέμαι να ψάχνω δείκτες κτλ , ότι άρχισε να παίρνει την κάτω βόλτα , από την στιγμή που αυξησαν τα επιτόκια στις ηπα. Μάζεύουν όλη την ρευστοτητα εκεί ίσως και τα μεγάλα πορτοφόλια βρίσκουν σαφώς ασφαλέστερο καταφύγιο.

και όποτε αυξάνουν  τα επιτόκια υπάρχει αυτόματα και crash της ισοτιμίας του Bitcoin. Πάντως όπως διαβάζω τα χρηματιστήρια στην Αμερική έχουν πρόβλημα καθώς πλέον έχουν χάσει όλα τα κέρδη που είχαν το 2018

https://www.naftemporiki.gr/finance/story/1415981/exasan-ta-kerdi-tou-2018-dow-Jones-skaip-500

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

$4,341.68 τωρα.

Μην ξεχνάτε οτι το 0 ειναι στις 3.000 γιατι απο εκει και κατω ειναι ασύμφορο για τις εταιρείες που το συναλλασουν. Θα σταματήσουν οι αγοραπωλησιες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν ειχε βγει το Dash ειχα σκαψει 550 τεμαχια. Τα πουλησα και εβγαλα 5.000€ περιπου λογω αναγκης. Ακριβως περυσι τετοια εποχη ειχε 1.100€ το 1. Ακομα τραβαω τα βυζια μου.

Επεξ/σία από Predatorkill
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Predatorkill είπε

Οταν ειχε βγει το Dash ειχα σκαψει 550 τεμαχια. Τα πουλησα και εβγαλα 5.000€ περιπου λογω αναγκης. Ακριβως περυσι τετοια εποχη ειχε 1.100€ το 1. Ακομα τραβαω τα βυζια μου.

Τωρα θα ησουν εκατομμυριουχος πιθανοτατα, θα ειχες επενδυσει καπου και απλα θα αραζες πετσα για παρα πολλα χρονια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, gnsX είπε

Οι προβλέψεις έλεγαν 100k, τώρα γυρίζουμε ότι είναι 4x απ τις αρχές του 2017;

Κομβικό το 2019, πάντως πιέζονται τα πάντα προς τα κάτω, όχι μόνο τα κρυοτονομισματα

Ποιες προβλέψεις; Δικές μου πάντως όχι. Ο καθένας μπορεί να λέει ό,τι θέλει. Εγώ σου λέω για ένα γεγονός - ότι όντως είναι 4x.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν παίζεις ... δεν κερδίζεις!

Παίζεις ... μπορεί να χάσεις!

 

Τόσο απλά! Το bitcoin είναι τζόγος βασισμένο σε νέα τεχνολογία και είτε θέλετε ή δεν θέλετε είναι το μέλλον.

Επεξ/σία από cambo99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ότι οι γνωστοί πρίτσερς εδώ το γύρισαν από το:

"Θα σώσουμε τον κόζσμο από την τυραννία των τραπεζών"

στο:

" Κάναμε γερή μπάζα και κράχτε ελεύθερα δεν βγάλατε κορόϊδα"...

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα , βασικά λίγο χαζή ερώτηση καθώς είμαι άσχετος με το θέμα , έχει καθόλου σχέση η πτώση των κρυπτο με τις μέτριες επιδόσεις των rtx στο mining ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...