Προς το περιεχόμενο

Σετ Πολύπριζο Ασφαλείας 5 Θέσεων Crystal Audio CP5-1300-70 + Μονόπριζο Ασφαλείας Crystal Audio CP1-1300-70 14.9 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Πως ακριβως τα συγκρινεις?

Διοτι εγω βλεπω πολυ καλύτερο το Crystal Audio....

Χρονος αποκρισης: 1ns και για τα δυο

Μεγιστη απορροφηση ενεργειας: 1.296Joules (Crystal Audio) - 918Joules (APC)

Μεγιστο στιγμιαιο ρευμα απορροφησης: 45.000Amps (Crystal Audio) - 24.000 Amps (APC)

Αλλη δουλεια κανει το ενα και αλλη δουλεια κανει το αλλο. Καλα κανει και βαζει πολυμπριζο ασφαλειας πριν το UPS.

Ισχυει οταν αγοραζεις πολυμπριζα ασφαλειας απο τα καλαθια χωρις προδιαγραφες και οχι για επωνυμα πιστοποιημενα με χρονους αποκρισης 1ns πχ.

---

Θα προτιμουσα παντως αυτο (ασχετα με προσφορα) οχι για τις επιπλεον θεσεις αλλα για τα επιπλεον Amps & Joules που αντεχει

https://www.skroutz.gr/s/4132628/Crystal-Audio-CP8-3900-70.html

Δεν καταλαβαινω τον πραγματικο λογο που προβληματίζεσαι. Ειναι ενα πολύ αξιόλογο πολυμπριζο ασφαλειας. Στην πραξη εχει καλύτερες προδιαγραφες απο το αντιστοιχο APC. Μιλαμε για πιστοποιημενο επωνυμο και βραβευμενο προιον.

1 ώρα πριν, dimips είπε

Εγώ παρέλαβα μόλις. Δε ξέρω τι να το κάνω. Είναι αρκετά αρνητικά τα σχόλια εδώ μέσα.

Δεν βλεπω αρνητικα σχολια απο ατομα που πραγματικα γνωριζουν σχετικα με τεχνολογια πολυμπριζων ασφαλειας. Πρεπει να αξιολογήσεις το τι λεγεται απο το ποιον λεγεται.

Σε καθε περιπτωση αν δεχτουμε οτι τα ΟΛΑ τα APC ειναι η κορυφη (ποσο πιθανο...) δεν λεει τιποτε οτι το Crystal Audio ειναι πχ δευτερο αλλα εξισου αξιολογο.

 

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/11/2018 στις 8:45 ΠΜ, bromiaris είπε

Με 13,9 ευρώ παίρνεις ότι καλύτερο και επώνυμο κυκλοφορεί… χωρίς μεταφορικά με Εγγύηση εφόρου ζωής και ασφάλεια προστασίας εξοπλισμού….

Αλλιώς πας στο ελληνικό και δίνεις 1 ευρώ παραπάνω για να πάρεις μια ακόμη πρίζα, με 2 χρόνια εγγύηση και χωρίς ασφάλεια προστασίας εξοπλισμού…

Ο κάθε ένας κρίνει τι θέλει και κανονίζει ανάλογα…

Με εξι θεσεις υπαρχει  πουθενα το συγκεκριμενο πολυμπριζο?ευχαριστω

Επεξ/σία από spartan29gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, MiJ16 είπε

Για προστασία σε εστία κουζίνας max 3000W έχει νόημα ένα τέτοιο πολύπριζο;

Η συνδεση της κουζινας επιβαλεται να ειναι απευθειας με το υπαρχον καλωδιο που ερχεται απ ευθειας απο το πινακα. Αλλωστε δεν εχουν καλωδιο οι κουζινες αλλα θεσεις συνδεσης καλωδιων μονο. 

Φυσικα μπορειτε να κανετε το σωστο και να ζητησετε απο τον ηλεκτρολογο σας να σας βαλει προστασια υπερτασης/αντικεραυνικη προστασια κατευθειαν στον πινακα και για τα ισχυρά ρευματα και για τα ασθενή και να ξενοιασετε μια και καλη. Με ~100€ και ενα μεροκαματο ηλεκτρολογου θα εχετε τα παντα καλυμενα και οχι μονο οσα ειναι πανω σε ενα πολυμπριζο!! Πολυ πιο φθηνή και ασφαλης λυση.

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, dimips είπε

Εγώ παρέλαβα μόλις. Δε ξέρω τι να το κάνω. Είναι αρκετά αρνητικά τα σχόλια εδώ μέσα.

Aρνητικά σχόλια από εντελώς άσχετους -σύμφωνα με τα γραφόμενα τους- με προδιαγραφές πολυπρίζων και συναφών? Μην ασχολείσαι καθόλου, το συγκεκριμένο έχει καλύτερα χαρακτηριστικά από τα αντίστοιχα APC! 

5 ώρες πριν, spartan29gr είπε

Με εξι θεσεις υπαρχει  πουθενα το συγκεκριμενο πολυμπριζο?ευχαριστω

https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/asfaleia-trofodosia-pc/polipriza/Crystal-Audio-Poluprizo-Asfaleias-6aplo-381018.htm

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Aρνητικά σχόλια από άσχετους με πολύπριζα και συναφή? Μην μασάς, το συγκεκριμένο έχει καλύτερα χαρακτηριστικά από το αντίστοιχα APC! 

https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/asfaleia-trofodosia-pc/polipriza/Crystal-Audio-Poluprizo-Asfaleias-6aplo-381018.htm

Για το apc  ρωτησα αλλα σε ευχαριστω.

Επεξ/σία από spartan29gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MiJ16 είπε

Για προστασία σε εστία κουζίνας max 3000W έχει νόημα ένα τέτοιο πολύπριζο;

Κανένα απολύτως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.

Χρειάζομαι ένα 5 θέσεων και 1 μονό.

Το πακέτο του θέματος είναι ότι πρέπει στα 13€ από τον Κώτσο.

Ο μόνος ενδοιασμός μου είναι τα 2 χρόνια εγγύηση.

Αν πάω σε APC (PM5-GR + APC PM1-GR) από eshop, το κόστος είναι 23.4€ (13.9 + 9.5).

Με την διαφορά των 10€ αν μου χαλάσει κάποιο CA εκτός εγγύησης το αγοράζω ξανά.

Από την άλλη αν δώσω 10€ παραπάνω και πάω σε APC, έχω το κεφάλι μου ήσυχο εφ'όρου ζωής.

Τις βασικές μου συσκευές τις έχω πάνω σε APC και αυτά θα χρησιμοποιηθούν σε "δευτερεύουσες".

 

 

Επεξ/σία από gismotolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Για το apc  ρωτησα αλλα σε ευχαριστω.

https://www.priveshop.gr/product/12001080/PERIFEREIAKA/PROSTASIA-REYMATOS/APC-ESSENTIAL-SURGEARREST-PM6-GR

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...