Προς το περιεχόμενο

Αγορά tablet έως 250 ευρώ


Trinity92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/12/2018 στις 3:35 ΜΜ, Reatreat23 είπε

Και το banggood δεν διαφέρει και πολύ απο το gearbest. Πάντως πρόσφατα ενας φίλος μου παρηγγειλε ενα chuwi τάμπλετ απο το gearbest και του ήρθε μετα από 25 μερες περίπου χωρίς τελωνειακους δασμούς.

Αν το priority line οπως λενε αποστέλλεται πρώτα σε κάποια ευρωπαϊκή χωρα που το τελωνείο ειναι όσο κοστίζει το ιδιο το priority line και στη συνέχεια φτάνει Ελλάδα δεν γίνεται να σε χρεώσουν παραπάνω. Επίσης επειδή το βάρος του δέματος κ ο όγκος είναι πολύ μικρός ακόμα κ με την απλή επιλογή αποστολής δέματος θα χρεωθείς αν το χρεώσουν στο τελωνείο κατω απο 40 ευρώ. 

Γενικά θεωρώ πως για λίγες εξαιρέσεις εχει γίνει μεγάλος ντορος με το τελωνείο. 

Έχεις απόλυτο δίκιο και ο saruman123 είναι τελείως λάθος. Απλά είναι τα πράγματα, όταν κάτι πάει στραβά το γράφουμε όταν όλα πάνε καλά γιατί να μπούμε στο κόπο να το γράψουμε στο φόρουμ. 

Όσο για το tablet εξαιρετική επιλογή και όντως είναι καλύτερο από τα Chuwi με την μάρκα να είναι και οριακά πιο ποιοτική (μετά από Huawei, Xiaomi, Lenovo).

Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι η αναγραφή του gearbest ότι θα πάρει Android 8 κάτι που δεν πολυπιστεύω.

Το Banggood πάντως έχει καλύτερη εγγύηση και το είχε βάλει στα 160€. Από το gearbest πόσο το πήρες;

Επίσης μην δίνεις σημασία σε saruman123 και "σχετικούς" καθώς θα σου προτείνουν ένα σαπάκι Samsung από skrouτζομάγαζο με χείριστα στοιχεία ως καλό γιατί είναι από Ελλάδα και η μάρκα είναι γνωστή. 

Τέλος έρχεται μέσω Γερμανίας χωρίς να φαίνεται πουθενά Κίνα, έχω πάρει 2 κινητά και 1 τάμπλετ με αυτή τη μέθοδο, απλά αργεί, υπερβολικά πολύ (20-30 ημέρες) ενώ στο banggood σε 12-15 είναι στην πόρτα σου.

Επεξ/σία από GeorgeAl92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Teclast T20 4G αυτη τη στιγμη στο GearBest  flash sale στα 168 ευρώ. Banggood 205 ευρώ

Έχω κάνει πολλές αγορές από GearBest απροβλημάτιστα αλλά στην τελευταία (ένα Teclast laptop) γεύθηκα την κακή τους πλευρά. Δεν παραδόθηκε, παραδέχθηκαν ότι είχε γυρίσει πίσω σε αυτούς (δεν μου είπαν το λόγο) και πραγματικά έφτυσα αίμα να πάρω τα λεφτά μου πίσω. Ήταν με Priority Line.

Πάντως το Teclast στα λεφτά αυτά είναι καλή αγορά (θα μείνει με το 7 νομίζω)

Επεξ/σία από mishka
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Le 12/01/2018 à 13h28, saruman123 a déclaré

Lisez les rapports sur Gearbest, puis dites ...

Qu'est-ce que vous dites, nous le savons.

Banggood est le meilleur choix.

D'accord avec vous banggood, et le meilleur choix
les meilleurs voeux  
Plex Kodi Lucky Patcher

Le 01/12/2018 à 13h35, Reatreat23 a déclaré

Et le banggood ne diffère pas beaucoup du gearbest. Cependant, les membres des comités de commandement et de contrôle invités au payeur 25 jours pour une deuxième fois.

Priorisation des priorités et priorités de l'Union européenne. Les priorités de Elle et de défense à la Gréce, ce qui n'est pas et étape viable. Il est convaincu que c'est un bon payeur pour les frais d'une facture de 40 euros. 

Par générique, c'est une pensée qui quelques exceptions avant, qui sont tout bon pour les coutumes. 

 

 

Επεξ/σία από rossi123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/11/2018 στις 2:14 ΜΜ, Eksorkistis είπε

ηθελα να αγορασω ενα ταμπλετ για τους ιδιους λογους με σενα. μετα απο πολυ ψαξιμο και συγκρισης κατέληξα σε αυτο: https://www.skroutz.gr/s/13883966/Samsung-Galaxy-Tab-A-T585-10-1-4G-32GB.html  πολύ καλή τιμή για αυτα που προσφερει. το αγορασα και δεν το μετανιωσα! το εχω εδω και 6 μηνες και πιστευω πως ειναι η καλυτερη αγορα που εχω κανει ποτε.έχει όλα αυτά που ζητάς!

επισης με λιγο παραπανω απο τα 250 euro μπορεις να δοκιμασεις αυτο https://www.skroutz.gr/s/15695794/Samsung-Galaxy-Tab-A-T595-4G-10-5-32GB.html

Το πρώτο link που έχεις το samsung αυτό είναι μοντέλο το 2016 υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε πιο πρόσφατο μοντέλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ πάλι θα πρότεινα Xiaomi. Κάτοχος μέχρι πρόσφατα του MiPad, με κράτησε 4 χρόνια, απλά τον τελευταίο χρόνο του άλλαξα μπαταρία και του πέρασα Lineage. Η αλήθεια είναι πως τα Mipad 2 και 3 έχασαν τον δρόμο τους, αλλά θεωρώ ότι το 4 είναι πάλι πολύ καλό. Η μόνη παραφωνία που βλέπω είναι το βάρος του που αυξήθηκε αρκετά λόγω μεταλλικής πλάτης και η αναλογία οθόνης, που το κάνει να φαίνεται μικρότερη από την 7.9" του MiPad.

Με ενδιέφερε η WiFi έκδοση και ήμουν έτοιμος να το πάρω από εδώ που είναι και Ευρώπη, εσύ που ενδιαφέρεσαι για το LTE πρέπει να "μπλέξεις" με Ασία.

Στη δουλειά χρησιμοποιούμε το παλιό, καλό Galaxy S3, δεν έχει χάσει τίποτα από την ποιότητά του, αλλά η τιμή του ήταν απλησίαστη. Αλλά και το tab S2 φαίνεται καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διαφερει η

ΧΙΑΟΜΙ mi pad 4 english-chinese 

https://www.honorbuy.com/1469-xiaomi-mi-pad-4-64gb-tablet-black.html?search_query=SearXiaomi+Mi+Pad+4+4GB+RAM+64GB+ROM+ch...&results=815

από την

ΧΙΑΟΜΙ mi pad 4 multi-langueges

https://www.honorbuy.com/1587-mi-pad-4-64gb-lte-multi-languages-black.html?search_query=SearXiaomi+Mi+Pad+4+4GB+RAM+64GB+ROM+ch...&results=815

 

Μονο οι γλωσσες η υπαρχει και καποια άλλη διαφορα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δεύτερο λέει ότι δεν υποστηρίζει ΟΤΑ updates. Οπότε θα έλεγα να πας για το πρώτο αν δε θες να μπλέκεις με ROMs.

Έχω το Mi Pad 4 Plus. Σήμερα συμπτωματικά έλαβε update. Χάρη στο ΟΤΑ support έγινε με ένα click.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Σαν το δικό μου είναι αλλά η έκδοση των 8 ιντσών. 

Μιλάμε για Ota updates. Γιατί και το άλλο μπορείς να το αναβαθμίσεις, απλώς έχει μια διαδικασία. 

Έχω γράψει κάποια πράγματα για το mi pad 4. Κάνε αναζήτηση και διάβασε για να ξέρεις τι άλλο να προσέξεις. Π.χ. δεν έχει play store, θα πρέπει να το προσθέσεις εσύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό που πηρες γραφει ότι δεν υποστηριζει

 

This Tablet is original CN ROM,so it does't support multi language and google paly store,only supports Chinese and English.

 

ισχυει αυτό

 

οκ σε ευχαριστω για τον χρονο σου

Επεξ/σία από nmamag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

imvrios

 

Πιο XIAOMI MI PAD 4 να επιλεξω κατά την  γνωμη σου μιας και εχεις προσωπικη εμπειρια

- θελω GPS  οποτε  το LTE

- θελω google store και NETFLIX  και ota updates και booloader unlocked 

το chinese-english  η το multi-languages

Με αλλα λογια πιο από τα δυο προσφέρει πιο μεγαλη ευελιξία σε αναβαθμίσεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, nmamag είπε

imvrios

Πιο XIAOMI MI PAD 4 να επιλεξω κατά την  γνωμη σου μιας και εχεις προσωπικη εμπειρια

- θελω GPS  οποτε  το LTE

- θελω google store και NETFLIX  και ota updates και booloader unlocked 

το chinese-english  η το multi-languages

Με αλλα λογια πιο από τα δυο προσφέρει πιο μεγαλη ευελιξία σε αναβαθμίσεις ?

Όχι την κινέζικη έκδοση φυσικά.. Κοίτα για τη global έκδοση, αλλιώς θα μείνεις κολλημένος εκεί ή θα πρέπει να κάνεις διαδικασίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...