Προς το περιεχόμενο

Οι ΗΠΑ προειδοποιούν άλλες χώρες να μην χρησιμοποιήσουν εξοπλισμό της Huawei στις υποδομές 5G τους


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κόλλησε η βελόνα.

Επιχείρημα; 

"Τι ξέρεις σχετικά και μπορείς να είσαι τόσο σίγουρος;". "Δεν ξέρω, αλλά είναι το ίδιο".

Παράθεση με κάτι που είναι αδιαμφισβήτητο και ξεκάθαρο; "Είναι το ίδιο".

ΟΚ, αφού το λες εσύ μάλλον θα είναι το ίδιο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, defacer είπε

Θεωρείς ότι είσαι τεχνολογικά βαθύς και ενημερωμένος γνώστης του χώρου, ας πούμε κάποιου είδους ενεργός επαγγελματίας; Γιατί έχουμε φτάσει να είναι λίγο ο λόγος σου εναντίον του δικού τους.

 

Ούτε εγώ είμαι ειδικός, αλλά το άρθρο δέν δίνει κάποια πειστική εξήγηση, και όλο το θέμα με το 5G της Huawei αν κατάλαβα καλά ξεκίνησε απο μία επιστολή δύο αμερικάνων congressmen.

Προσωπικά η εικόνα που μου έρχεται στο μυαλό είναι το αντίστοιχο του μέσου έλληνα βουλευτή που αποκαλεί τον ιό του AIDS ώς "χίβ" να εκφράζει άποψη πάνω σε τεχνικά ζητήματα τηλεπικοινωνιών.

Και αυτό στο γενικότερο κλίμα "φαγούρας" που έχει η Αμερική με την Κίνα. Τα παρακάτω άρθρα είναι απο Απρίλιο και Μαιο αντίστοιχα:

Huawei Is Under U.S. Criminal Investigation For Illegal Iran Sales: Here's What's Next

The Pentagon bans Huawei and ZTE phones from retail stores on military bases

Και αυτή η πιό πρόσφατη είδηση, την οποία Apple και Amazon διέψευσαν σε αναλυτικά press releases:

The Big Hack: How China Used a Tiny Chip to Infiltrate U.S. Companies

 

Οπότε προσωπικά, μέχρι να δώ κάτι πιό πειστικό, το κατατάσσω σε κίνηση λαϊκισμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...