Προς το περιεχόμενο

Αντιμέτωπη με συλλογική αγωγή η Apple για την απουσία φίλτρων σκόνης σε υπολογιστές iMac και MacBook


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Jimmy08 είπε

Υπολογιστες αντιστοιχης τιμης εχουν φιλτρα δηλαδη;

Μα κινεζικα ειναι συμφωνα με τους αναλυτες του φορουμ...

κινεζικα ειναι. ξαναδιαβασε τι εγραψα, οπως θα δεις δεν το απεκλεισα ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 177
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, ZELOMOTH είπε

Αφου δεν εχω ακουσει για αντιστοιχο θεμα σε άλλη εταιρία, θα υποθέσω οτι έχουν..

Δεν το έχω ψάξει η αλήθεια είναι αλλά αφου το θέμα είναι για την apple, ελπίζω ολες οι άλλες εταιριες να βάζουν φίλτρα για να έχει μεγαλύτερη φάση το κράξιμο!🤣

Και εγω για αυτο απορησα. Καλα της κανουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, midimod είπε

Είναι από τις ερωτήσεις που δεν μπορείς να απαντήσεις γιατί θεωρείται αυτονόητο πως βάζουν φίλτρα στους εξαερισμούς και στις εισαγωγές αέρα.
Τουλάχιστον στα mobile workstation της HP που δουλεύω.

 το φίλτρο στην απόρριψη δεν επηρεάζει την είσοδο της σκόνης μόνο της αναρρόφησης. Εγώ έχω  elitebook και δεν έχει. Το macbook δεν θεωρείται workstastion

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Jimmy08 είπε

οι υπολοιποι κατασκευαστες βαζουν φιλτρα; 

εχω turbo-x με φίλτρο.......

17 λεπτά πριν, midimod είπε

Είναι από τις ερωτήσεις που δεν μπορείς να απαντήσεις γιατί θεωρείται αυτονόητο πως βάζουν φίλτρα στους εξαερισμούς και στις εισαγωγές αέρα.
Τουλάχιστον στα mobile workstation της HP που δουλεύω.

μόνο στις εισαγωγές έχει νόημα , απο τεχνικής άποψης όπου έχω δει σύστημα ψύξης, κλιματισμού, pc και ότι θες μόνο στην εισαγωγή αέρα, στην εξαγωγή τι νόημα έχει να μην πετάξει σκόνη έξω ? τσάμπα θα κόβει ροή.

Επεξ/σία από georgepppo
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ο σωστός χρήστης mac δεν είναι καπνιστής, έχει καθαρό σπίτι και γενικότερα δεν είναι ...μπιχλας. Όποτε εμείς οι σωστοί, δεν έχουμε πρόβλημα!

Αλλιώς θα αγοράζαμε κανένα καγκουρο-alien που θα είχε και λαμπιόνια για να κρύβουν τη σκόνη!

Σας κάλυψα με στυλ Federer ή όχι; 😛 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά βλέπει τώρα ο Donald Και θα αρχίσει να φέρνει πάλι από Κίνα..Να δείτε που θα του βγει στραβό το εγχείρημα της απαγόρευσης εισαγωγής κινέζικων προϊόντων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billdanos είπε

Ο σωστός χρήστης mac δεν είναι καπνιστής, έχει καθαρό σπίτι και γενικότερα δεν είναι ...μπιχλας. Όποτε εμείς οι σωστοί, δεν έχουμε πρόβλημα!

Αλλιώς θα αγοράζαμε κανένα καγκουρο-alien που θα είχε και λαμπιόνια για να κρύβουν τη σκόνη!

Σας κάλυψα με στυλ Federer ή όχι; 😛 

και όσοι έχουμε σκύλο τι να κάνουμε :P 

πλάκα πλάκα σαν ψυκτικός τώρα θα βγάλω και αγγελία εκτός απο συντηρήσεις σε κλιματιστικά να κάνω και σε mac ! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billdanos είπε

Ο σωστός χρήστης mac δεν είναι καπνιστής, έχει καθαρό σπίτι και γενικότερα δεν είναι ...μπιχλας. Όποτε εμείς οι σωστοί, δεν έχουμε πρόβλημα!

Αλλιώς θα αγοράζαμε κανένα καγκουρο-alien που θα είχε και λαμπιόνια για να κρύβουν τη σκόνη!

Σας κάλυψα με στυλ Federer ή όχι; 😛 

Καλά εσένα μπορεί να μην έχει σκόνες αλλά σίγουρα θα είναι γεμάτο τρίχες απ΄το σκλί σου!🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ΜΑΝΩΛΗΣ1 είπε

Αυτά βλέπει τώρα ο Donald Και θα αρχίσει να φέρνει πάλι από Κίνα..Να δείτε που θα του βγει στραβό το εγχείρημα της απαγόρευσης εισαγωγής κινέζικων προϊόντων

ποιο πιθανο να τα σκασει σε κανα δικαστη να ληξει το θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

"Apple σε ορισμένες περιπτώσεις χρεώνει έως και $600 για να επιδιορθώσει το πρόβλημα"

Αφου τα δίνουν στο κόστος πως θα επιβιώσουν κλεφτες θα γίνουν?

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Istros είπε

Που να βάλει και το T2 θα χρεώνει τα διπλασια μετα

Φαντάζεσαι σε λίγους μήνες να διαβάσουμε.... "Αντιμέτωπη με συλλογική αγωγή η Apple καθώς κατά την δωρεάν τοποθέτηση φίλτρων σε iMac και macbook, τοποθετούσε στα μουλωχτά και chipακια Τ2!!!"? 

Επεξ/σία από jp77s
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, billdanos είπε

Ο σωστός χρήστης mac δεν είναι καπνιστής, έχει καθαρό σπίτι και γενικότερα δεν είναι ...μπιχλας. Όποτε εμείς οι σωστοί, δεν έχουμε πρόβλημα!

Αλλιώς θα αγοράζαμε κανένα καγκουρο-alien που θα είχε και λαμπιόνια για να κρύβουν τη σκόνη!

Σας κάλυψα με στυλ Federer ή όχι; 😛 

δεν είναι στυλ federer. το κανονικό το δικό σου είναι.

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...