Προς το περιεχόμενο

Επιλογή headset - Ασύρματο ή ενσύρματο?


Marios Rios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 6/12/2018 στις 10:16 ΜΜ, Marios Rios είπε

Σε ευχαριστώ πολυ για ολες τις πληροφορίες με βοήθησες πολυ φιλαράκι! Να σαι καλα 

Το rtings με βοήθησε πολυ στην επιλογή τηλεόρασης και δε σκέφτηκα οτι θα εχει κανει τόσο καλή δουλειά και με τα ακουστικά εισαι ωραίος!!

Δες παρακάτω που κατέληξα μετα και τη συμβουλή σου για το rtings και πες μου γνωμη σε παρακαλω 

Γύρο στα 150€ σκεφτόμουν αδερφέ. Νομίζω ειναι μια σωστή τιμή αν δε θες να χαλασεις μια περιουσία και ταυτοχρονα εισαι λιγο απαιτητικός.

 Μετα απο τσεκάρισμα και στο rtings μετα τη συμβουλή του pirmen56 κατέληξα στα «hyperX cloud flight»... θελω λοιπον τη γνωμη και των δυο σας για το συγκεκριμένο μοντέλο παιδες μου, αξίζει?

Υ.Γ απο μπαταρία ειναι μεγάλα σκυλια (30ωρες) και απο άνεση διαβάζω πολυ καλα σχόλια...! Επειδη δε ξερω καλα αγγλικά αν μπορείτε σαν γνωστές του αντικειμένου να τσεκάρετε τίποτα πιο εξειδικευμένο καντε εναν κοπο.. Εχουν πολυ πλαστικό για να ειναι ελαφριά πάντως, σε σχέση με τα cloud II ή τα alpha που δειχνουν πιο ποιοτικά εμφανισιακά.

 

Στις 7/12/2018 στις 8:29 ΜΜ, pirmen56 είπε

Έχουν δυνατά πρίμα(υψηλές συχνότητες) και μπορεί να σε κουράσουν όταν ακούς δυνατά ή να ακούγονται πιο ψεύτικα σε σχέση με ακουστικά που δεν έχουν το πρόβλημα. Όταν τα πάρεις θα σου πω τη διαδικασία για να τα ισοσταθμίσεις με φίλτρο βασισμένο στις μετρήσεις του rtings. 

Κι εγώ είμαι υπέρ των Hyper Cloud Flight 100%, απλά θέλω να ρωτήσω των pirmen πως θα τα συνδέσεις στο Xbox και θα έχεις support για το mic;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.tomsguide.com/us/hyperx-cloud-flight,review-5051.html

Αναφορά σε κείμενο

The headset also includes a 3.5-mm analog cable for use with Xbox One, Nintendo Switch and mobile devices, though you won't be able to use the microphone or LED lighting in analog mode.

Δεν θα έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπερδεύτηκα τωρα... οτι έχουν καλώδιο τα flight το ειχα δει και εγω ρε παιδες (οποτε να η λύση για το Xbox). Αλλα υπάρχει περίπτωση να μην υποστηρίζεται κάπως το μικρόφωνο; Γιατι γίνεται αυτο; Κακο πολυ

Επεξ/σία από Marios Rios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, pirmen56 είπε

 

11 ώρες πριν, Marios Rios είπε

Μπερδεύτηκα τωρα... οτι έχουν καλώδιο τα flight το ειχα δει και εγω ρε παιδες (οποτε να η λύση για το Xbox). Αλλα υπάρχει περίπτωση να μην υποστηρίζεται κάπως το μικρόφωνο; Γιατι γίνεται αυτο; Κακο πολυ

Έχει καλώδιο αλλά δεν θα λειτουργεί το mic. Γι αυτό σου πρότεινα τα JBL. Γιατί έχουν καλώδιο με mic πάνω και θα λειτουργεί στο Xbox. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/12/2018 στις 11:51 ΠΜ, karxantiras είπε

Έχει καλώδιο αλλά δεν θα λειτουργεί το mic. Γι αυτό σου πρότεινα τα JBL. Γιατί έχουν καλώδιο με mic πάνω και θα λειτουργεί στο Xbox. 

Αααα οποτε για να λειτουργούν τα ασύρματα ακουστικά στο Xbox θα πρέπει να έχουν το μικρόφωνο πανω στο καλώδιο;

Μπορω να παρω εξτρα καλώδιο που να εχει πανω μικ; Αν οχι μάλλον θα παω στα jbl

Επεξ/σία από Marios Rios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Marios Rios είπε

Αααα οποτε για να λειτουργούν τα ασύρματα ακουστικά στο Xbox θα πρέπει να έχουν το μικρόφωνο πανω στο καλώδιο;

Μπορω να παρω εξτρα καλώδιο που να εχει πανω μικ; Αν οχι μάλλον θα παω στα jbl

Πρέπει το καλώδιο να μεταφέρει και τη δυνατότητα του mic. https://www.youtube.com/watch?v=rWTOXD9lVr4 Άμα δεις στο βίντεο, οι 3 τύποι έχουν διαφορά στον αριθμό των εγκοπών. Για να μπορεί να λειτουργήσει το mic πρέπει στο τέλος να έχει 3 εγκοπές το καλώδιο. Στα Hyper X έχει 2 εγκοπές και γι αυτό μεταφέρει μόνο ήχο. Μην αγοράσεις μόνο του το καλώδιο  γιατί υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην λειτουργήσει το mic. Η πιο safe επιλογή είναι τα JBL. :) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα

διαβάζω με προσοχή αυτά που γραφείτε όμως θέλω την βοήθεια σας σχετικά με αυτά

HyperX Cloud Flight VS HyperX Cloud Revolver S VS SteelSeries Arctis 7 2019 VS Razer Tiamat 2.2 V2

πιο μου προτείνετε και γιατί για PC gaming  να έχει την καλύτερη απόδοση και να μην κουράζει.

Επεξ/σία από vladimiros78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, vladimiros78 είπε

καλησπέρα

διαβάζω με προσοχή αυτά που γραφείτε όμως θέλω την βοήθεια σας σχετικά με αυτά

HyperX Cloud Flight VS HyperX Cloud Revolver S VS SteelSeries Arctis 7 2019 VS Razer Tiamat 2.2 V2

πιο μου προτείνετε και γιατί για PC gaming  να έχει την καλύτερη απόδοση και να μην κουράζει.

Καλησπέρα φίλε μου. Λοιπόν αν θέλεις ασύρματα θα σου πρότεινα τα HyperX Cloud Flight γιατί συγκριτικά με το SteelSeries Arctis είναι λίγο πιο μεγάλο αλλά αρκετά πιο άνετο. Αν θέλεις μόνο ενσύρματο και να πέσεις λίγο στην τιμή πάρε τα Razer Tiamat 2.2 V2 .

Αντικειμενικά πάντως τα Hyper X Cloud αξίζουν τα παραπάνω χρήματα. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/12/2018 στις 7:07 ΜΜ, vladimiros78 είπε

Σε ευχαριστώ πολύ @karxantiras  για την διευκρίνηση άλλα δεν μου ανέφερες αυτά HyperX Cloud Revolver S τα θεωρείς υποδεέστερα HyperX Cloud Flight 

Παρακαλώ! :) 

Εάν θέλεις ενσύρματο, σε σχέση με τα Razer, δεν πιστεύω πως τα HyperX Revolver αξίζουν 50 ευρώ παραπάνω.

Σε σχέση με HyperX Cloud, παρόλο που η τιμή τους είναι παρόμοια, και πάλι πιστεύω ότι κερδίζουν τα HyperX Cloud μόνο και μόνο επειδή είναι ασύρματα. Και κάτι ακόμα, επειδή μου ανέφερες και την παράμετρο της άνεσης. Τα HyperX Revovler λόγω του μεταλλικού σκελετού ( steel) είναι πιο βαριά από τα HyperX Cloud.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, karxantiras είπε

Παρακαλώ! :) 

Εάν θέλεις ενσύρματο, σε σχέση με τα Razer, δεν πιστεύω πως τα HyperX Revolver αξίζουν 50 ευρώ παραπάνω.

Σε σχέση με HyperX Cloud, παρόλο που η τιμή τους είναι παρόμοια, και πάλι πιστεύω ότι κερδίζουν τα HyperX Cloud μόνο και μόνο επειδή είναι ασύρματα. Και κάτι ακόμα, επειδή μου ανέφερες και την παράμετρο της άνεσης. Τα HyperX Revovler λόγω του μεταλλικού σκελετού ( steel) είναι πιο βαριά από τα HyperX Cloud.

Να σου κάνω και εγώ μια ερώτηση

Έχω παραγγείλει τα  Arctis 7 που τα έβγαλε προσφορά ένα μαγαζί στα 120€ (αν τλκ είναι προσφρορά και τα παραλάβω..) Αξίζουν να δώσω 30€ παραπάνω για τα  HyperX Cloud Flight 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nikos16717 είπε

Να σου κάνω και εγώ μια ερώτηση

Έχω παραγγείλει τα  Arctis 7 που τα έβγαλε προσφορά ένα μαγαζί στα 120€ (αν τλκ είναι προσφρορά και τα παραλάβω..) Αξίζουν να δώσω 30€ παραπάνω για τα  HyperX Cloud Flight 

Εφόσον τα βρήκες σε χαμηλότερη τιμή είσαι μια χαρά! SteelSeries Arctis 7 vs HyperX Cloud Flight  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...