Προς το περιεχόμενο

Xbox One X 1TB + παιχνίδι 370€ από Amazon Γαλλίας


_emperor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Δεν άντεξα τελικά και παρήγγειλα το μαύρο X με το Shadow of the tomb raider (το fallout 76 δεν με ενδιαφέρει), που είναι προσωρινά εκτός αποθέματος προκειμένου να προλάβω και την τιμή.

Έχω μερικές μέρες να το σκεφτώ καλύτερα και να αποφασίσω, άλλωστε αν πουλήσω το S το ποσό θα μειωθεί αρκετά. :) 

γιατι οχι με τα forza?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

43 λεπτά πριν, Arkin είπε

Σε τι ακριβως?

Στην εμπειρία gaming που σου δίνει. Όχι στα γραφικά εκεί είναι στα ίδια αλλά όλο το πακέτο είναι καλύτερο. Προσφέρει μια πιο smooth εμπειρία χρήσης με πολύ λιγότερα λεφτά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Δεν άντεξα τελικά και παρήγγειλα το μαύρο X με το Shadow of the tomb raider (το fallout 76 δεν με ενδιαφέρει), που είναι προσωρινά εκτός αποθέματος προκειμένου να προλάβω και την τιμή.

Έχω μερικές μέρες να το σκεφτώ καλύτερα και να αποφασίσω, άλλωστε αν πουλήσω το S το ποσό θα μειωθεί αρκετά. :) 

Δεν εχεις κατι να σκεφτεις. Εχεις εκμεταλλευθει καθε πιθανη και απιθανη προσφορα που εχει τρεξει το τελευταιο διαστημα και εδω θα κολλησεις; Μακραν απο τα μεγαλυτερα δωρα στον εαυτο σου θα ειναι. Μαρκ μαϊ γουορντς :)

Επεξ/σία από kostiger
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, efo355 είπε

Στην εμπειρία gaming που σου δίνει. Όχι στα γραφικά εκεί είναι στα ίδια αλλά όλο το πακέτο είναι καλύτερο. Προσφέρει μια πιο smooth εμπειρία χρήσης με πολύ λιγότερα λεφτά.

Σε gpu είναι ένα 30% πάνω η 1070 πάντως. Απο εκεί και πέρα ο 7700k εκτός 2 3 παιχνιδιων δεν θα ζοριστεί. Ίσως η smooth εμπειρία να είναι λόγο controller που και στα 30fps παίζεις χωρίς θέμα ενώ στο pc θες 60 για πληκτρολόγιο. 

Εδω βλέπω άλλα πράγματα. Για κάποιο λόγο είναι φθηνές οι κονσόλες. Το motion blur που βάζουν ώστε να φαίνονται smooth μόνο καλο δεν είναι. 

 

 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mhlogiatros είπε

Εγώ που έχω χ1 , χ1 S  4  playstation ps4 pro , slim , original , wiiu ,switch , 3 ps3 και κάθομαι μόνο στο pc τελικά τι να κανω να παρω κ το Χ:P

Xaxaxa.... Απλα έχω ενδοιασμούς αν αξίζει... Αν θα δω διαφορά με το ps4 pro σε γραφικά κ ταχύτητα..η κάτι άλλο που αγνοώ... Κ θέλω μια βοήθεια... Υπάρχει κάποιος που τα έχει κ τα 2 η τέλοσπαντων αποφάσισε να πάρει κ το X; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Arkin είπε

Σε gpu είναι ένα 30% πάνω η 1070 πάντως. Απο εκεί και πέρα ο 7700k εκτός 2 3 παιχνιδιων δεν θα ζοριστεί. Ίσως η smooth εμπειρία να είναι λόγο controller που και στα 30fps παίζεις χωρίς θέμα ενώ στο pc θες 60 για πληκτρολόγιο. 

Εδω βλέπω άλλα πράγματα. Για κάποιο λόγο είναι φθηνές οι κονσόλες. Το motion blur που βάζουν ώστε να φαίνονται smooth μόνο καλο δεν είναι. 

Και στο pc με χειριστήριο του 360 έπαιζα. Το όλο θέμα ειναι πιο ολοκληρωμένη εμπειρία gaming. Το ότι η 1070 σε απόλυτα νούμερα είναι πιο πάνω δε λέει τιποτα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Εγώ το χτύπησα τώρα αλλά να δω τι θα φάμε στις γιορτές .... η σωστή ερώτηση είναι  γιατρέ δε πας να σε δει κάνας γιατρός ; :D

Με τι παιχνίδι το πήρες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, FLIMIT είπε

ρε παιδια μια βοηθεια!!!! ειμαι με το κουμπι στο χερι.... τι να κανω? εχω ps4 pro....μηπως ειναι υπερβολη να παρω κ το Χ?

Όπως το βλέπει ο καθένας είναι καθαρά. Υπερβολή το θεωρούν αυτοί που δεν ασχολούνται με κονσόλες και video games γενικότερα ή έχουν άλλα ενδιαφέροντα τα οποία εσύ πιθανόν να τα θεωρείς υπερβολή. 

Εγώ π.χ παρήγγειλα και το ps classic πριν λίγες μέρες που θα είναι διαθέσιμο από αύριο 3/12. Για την νοσταλγία καθαρά και για συλλεκτικούς λόγους καθώς με τίποτα δεν τα αξίζει τα 99 ευρώ (85 μου βγήκε εμένα με δωροεπιταγή). 

Για τους ίδιους λόγους έχω και τα nintendo classic mini και super nintendo classic mini. Επίσης υπάρχει switch, xbox 360, ps3, ps4, xbox one S (το Wii δεν μου έκαστε καλά ποτέ) και παρήγγειλα και το X όπου θα αντικαταστήσει τελικά το S. 

Αν βγει καλή προσφορά για το ps4 Pro μελλοντικά θα πάρω και αυτό και θα αντικαταστήσει το ps4. 

Και οι δύο εταιρείες έχουν exclusives, εντάξει η sony περισσότερα, αλλά εγώ θέλω να έχω και τα δύο. Άσε που το X είναι ανώτερο σαν μηχάνημα από το pro.

Αν το θέλεις και μπορείς το αγοράζεις, τόσο απλό είναι. Δεν υπάρχει υπερβολή εδώ νομίζω, τουλάχιστον όχι για άτομα σαν εμάς που ασχολούμαστε με αυτά.  :) 

(Τον γιατρό θα τον χρειαστώ εγώ! :P )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, efo355 είπε

Και στο pc με χειριστήριο του 360 έπαιζα. Το όλο θέμα ειναι πιο ολοκληρωμένη εμπειρία gaming. Το ότι η 1070 σε απόλυτα νούμερα είναι πιο πάνω δε λέει τιποτα. 

Εφόσον παίζεις καλύτερα αυτό μετράει. Καμία ώρα έχω παίξει στο X λίγο forza για μένα δεν υπάρχει σύγκριση με το PC που έχω.

 

Στο plug and play οι κονσόλες όντως δεν παίζονται εκεί ένα PC θέλει δουλειά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εφόσον παίζεις καλύτερα αυτό μετράει. Καμία ώρα έχω παίξει στο X λίγο forza για μένα δεν υπάρχει σύγκριση με το PC που έχω.

Στο plug and play οι κονσόλες όντως δεν παίζονται εκεί ένα PC θέλει δουλειά. 

Δεν είναι μόνο το plug n play είναι και το online που εκεί αυτό που σου δίνει το xbox δεν το παίρνεις από pc. Όσο για τα γραφικά το pc είναι σε μόνιτορ και το xbox είναι σε 4κ 65" αλλά στα δυόμιση τρία μέτρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...