Προς το περιεχόμενο

Η πρώτη επίσημη βιντεοκλήση μέσω 5G έγινε στην Κορέα με ένα Samsung smartphone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, costas_iac1 είπε

Ομάδα 180 επιστημόνων και γιατρών από 36 χώρες, κάνει έκκληση στην Ευρωπαϊκή Ένωση, προτείνοντας την αναστολή της ανάπτυξης των δικτύων 5G μέχρι έως ότου οι πιθανοί κίνδυνοι για την ανθρώπινη υγεία και το περιβάλλον να έχουν διερευνηθεί πλήρως από επιστήμονες ανεξάρτητους από τη βιομηχανία.46485590_10156624601487221_3648540731875786752_o.jpg.6dd76fb1a00557eff3e5452e66904be2.jpg

Ναι δεν λέει αν όντως υπάρχει κίνδυνος αλλά ίσως κτλ 

21 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Αναμενόμενα πράγματα όταν μαζεύονται υπογραφές σε γειτονιά για να κατέβει η Χ κεραία...

Διάβασα κάτι πρόσφατα στο FB από μια κίνηση πολιτών για να κατεβάσουν μία κεραία κινητής και μάλιστα έλεγαν ότι ένας απλός πολίτης έκανε τις μετρήσεις οι οποίες έδειχναν ότι η κεραία παίζει με υπερβολική ισχύ, βέβαια δεν έγραφε με τι εξοπλισμό έκανε τις μετρήσεις, ούτε υπήρχε photo/video με τον εξοπλισμό 😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 minutes ago, coffeex said:

Διάβασα κάτι πρόσφατα στο FB από μια κίνηση πολιτών για να κατεβάσουν μία κεραία κινητής και μάλιστα έλεγαν ότι ένας απλός πολίτης έκανε τις μετρήσεις οι οποίες έδειχναν ότι η κεραία παίζει με υπερβολική ισχύ, βέβαια δεν έγραφε με τι εξοπλισμό έκανε τις μετρήσεις, ούτε υπήρχε photo/video με τον εξοπλισμό 

Που να δεις τι έχει να γίνει με το 5G το οποίο, αν δεν κάνω λάθος, χρειάζεται ΠΟΛΛΕΣ κεραίες (μικρότερης ισχύος). Με pitchforks πορείες στους δρομους!

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Που να δεις τι έχει να γίνει με το 5G το οποίο, αν δεν κάνω λάθος, χρειάζεται ΠΟΛΛΕΣ κεραίες (μικρότερος ισχύος). Με pitchforks πορείες στους δρομους!

Θεωρώντας αξιόπιστη την πηγή που μιλάει για επιστολή μίας επιστημονικής ομάδας, όπου εκφράζονται επιφυλάξεις σχετικά με τις επιπτώσεις στην υγεία, δεν μπορώ να καταλάβω την σιγουριά σου ότι δεν βλάπτει και την ειρωνεία προς ανθρώπους που στην τελική μπορεί να είναι και αγράμματοι.

Υπάρχουν μελέτες που έχουν γίνει σε βάθος για το 5G και είσαι έτσι σίγουρος;

Επεξ/σία από gnsX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H ειρωνεία υπάρχει γιατί στην πλειοψηφία των περιπτώσεων αυτοί που δεν θέλουν τις κεραίες μετά γκρινιάζουν και για το σήμα/ταχύτητα/whatever. Πίτα ολάκερη και σκύλος χορτάτος δεν γίνεται...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Που να δεις τι έχει να γίνει με το 5G το οποίο, αν δεν κάνω λάθος, χρειάζεται ΠΟΛΛΕΣ κεραίες (μικρότερης ισχύος). Με pitchforks πορείες στους δρομους!

Όχι δεν κάνεις λάθος, το έχω γράψει και παραπάνω ότι το 5G έχει πρόβλημα στην λήψη, αν θυμάμαι καλά οι κεραίες θα έχουν και μικρότερο μέγεθος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ThReSh είπε

H ειρωνεία υπάρχει γιατί στην πλειοψηφία των περιπτώσεων αυτοί που δεν θέλουν τις κεραίες μετά γκρινιάζουν και για το σήμα/ταχύτητα/whatever. Πίτα ολάκερη και σκύλος χορτάτος δεν γίνεται...

Μέχρι τώρα στο thread έχουν βγει "οι άλλοι" με pichforks, όπως και σε κάθε thread μιας και αυτό επιβάλει η μόδα. Χωρίς καμία γνώση, χωρίς στοιχεία έχουν κραταιά άποψη θεωρώντας τους άλλους βλάκες,ring a bell?

Ο κόσμος καλά κάνει και ζητάει, δεν χρειάζεται να γνωρίζει για να ζητάει. Λέει τι θέλει και είναι δουλειά των ειδικών να βρούνε τις λύσεις ή όχι αν δεν γίνεται και να τους ενημερώσουν με στοιχεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πρόβλημα είναι ότι αρκετός κόσμος δεν πιστεύει ούτε τα στοιχεία (πληρωμένοι αυτοί που τα βγάζουν), με αποτέλεσμα να συνεχίζεται η κατάσταση.

Η λύση του (ακόμα και για 4G) "περισσότερες/πυκνότερες κεραίες χαμηλότερης ισχύος ώστε να μην δουλεύουν τα κινητά δίπλα στο αυτί μας στο full για να έχουν καλό σήμα", ακούγεται εξωγήινη σε όλους αυτούς...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Το πρόβλημα είναι ότι αρκετός κόσμος δεν πιστεύει ούτε τα στοιχεία (πληρωμένοι αυτοί που τα βγάζουν), με αποτέλεσμα να συνεχίζεται η κατάσταση.

Η λύση του (ακόμα και για 4G) "περισσότερες/πυκνότερες κεραίες χαμηλότερης ισχύος ώστε να μην δουλεύουν τα κινητά δίπλα στο αυτί μας στο full για να έχουν καλό σήμα", ακούγεται εξωγήινη σε όλους αυτούς...

Τι στοιχεία παρουσιάστηκαν για το 5G?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, gnsX said:

Τι στοιχεία παρουσιάστηκαν για το 5G?

Και να παρουσιαστούν η νοοτροπία του κόσμου για τις υπάρχουσες τεχνολογίες αποδεικνύει ότι είναι μια τρύπα στο νερό τα στοιχεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Και να παρουσιαστούν η νοοτροπία του κόσμου για τις υπάρχουσες τεχνολογίες αποδεικνύει ότι είναι μια τρύπα στο νερό τα στοιχεία...

Άρα βγαίνουμε με pitchforks να προλάβουμε;

Η νοοτροπία του κόσμου χωρίς ενημέρωση θα παραμείνει ως έχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, jonnis44gt είπε

Εγω κοιταω τα χαλια μας και ειναι και δικαωμα μου να κρινω τα χαλια μας ,εχω 2 μηνες που χαθηκε το σημα σε ολλα τα κινητα  μου αλλαξα sim αλλαξα συσκευες τιποτα ...εξηγηση απο την εταιρια καμια τωρα της λες εσυ...για  μεμψιμοιρια  κρατα την για τον εαυτο σου.

Οι βλάβες που συμβαίνουν σ' εμάς και τους φίλους μας, δεν αποτελούν έγκυρο στατιστικό στοιχείο όπως είναι προφανές.
Αυτό ισχύει τόσο για το παράδειγμα που αναφέρεις όσο και για βλάβες σε Hardware και άλλων προϊόντων.

Αν σου χαλάσουν δύο ASUS μητρικές απανωτά, δεν σημαίνει ότι οι ASUS μητρικές χαλάνε.

Μπορώ να σου πω και εγώ για παράδειγμα ότι ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το Mobile Internet όλη μου τη ζωή. Πήραμε δείγμα από δύο ανθρώπους. Λέει κάτι αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
10 minutes ago, jonnis44gt said:

Οταν εγω πληρωνο κατι και εχω προβλημα δε με ενδιαφερει καθολου το τη κανει  η  καθε εταιρια και αν της μαζεψαν υπογραφες και κατεβασε της κεραιες  αυτο αφορα αυτη οχι εμενα  ...εγω πληρωνω και την δουλεια μου δεν μπορω να την κανω ,,,.....

Όπως φαντάζεσαι όμως στο συμβόλαιο που θα έχεις υπογράψει θα έχουν προβλέψει κάτι αντίστοιχο με το "εως" του ADSL για το σήμα του κινητού. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να θυσιάσουμε την υγεία μας για να έχουμε ψηφιακές ευκολίες πιστεύω ότι πρέπει να υπάρχει η δυνατότητα ελεύθερης επιλογής.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ThReSh είπε

H ειρωνεία υπάρχει γιατί στην πλειοψηφία των περιπτώσεων αυτοί που δεν θέλουν τις κεραίες μετά γκρινιάζουν και για το σήμα/ταχύτητα/whatever. Πίτα ολάκερη και σκύλος χορτάτος δεν γίνεται...

 

Spoiler

l-3496.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...