Προς το περιεχόμενο

Η πρώτη επίσημη βιντεοκλήση μέσω 5G έγινε στην Κορέα με ένα Samsung smartphone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Super Moderators
15 minutes ago, tarantules said:

Πάρε ένα πρόχειρο και φρέσκο....

Hundreds Of Birds Dead During 5G Experiment In Netherlands

http://ellinikahoaxes.gr/2018/11/27/5g-bird-deaths/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, tarantules said:

Ε αμα το είπαν στα ellinikahoaxes τότε εντάξυ....

Ενω αν το έγραψε ο ας ενώσουμε τις δυνάμεις μας για να φτιάξουμε τον Captain Planet είναι ok? 😛

Αν διαβάσεις το άρθρο στο EH, θα δεις ποιος ξεκίνησε την "είδηση" και τι άλλες μλκίες έχει ξεκινήσει...

Βασικά μέχρι κι ο Cpt Planet το γράφει "All the information that follows comes from John Kuhles’ public Facebook page (not being a native English speaker, I have cleaned a little of it up but mostly left it intact for you):"  ROFLMAO

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ThReSh είπε

Ενω αν το έγραψε ο ας ενώσουμε τις δυνάμεις μας για να φτιάξουμε τον Captain Planet είναι ok? 😛

Αν διαβάσεις το άρθρο στο EH, θα δεις ποιος ξεκίνησε την "είδηση" και τι άλλες μλκίες έχει ξεκινήσει...

Το κακό με όλα αυτά είναι οτι κανείς δεν μπορεί να ελέγξει ποιος ξεκίνησε τι , ούτε από τη μια πλευρά ούτε από την άλλη.Εμένα απλά μου κάνει εντύπωση οτι σε πάρα πολλά θέματα που ενοχλούν κάποιους (συνήθως ισχυρούς) , όλως τυχαίως βγαίνουν οι κατάλληλες "πηγές" να τα "αποδομήσουν".Αν είναι μάλιστα κάποιο συγκεκριμένο άτομο , είτε το χλευάζουν είτε τον βγάζουν τρελό.

Δεν θα μπω σε αντιπαράθεση , καλή και άγια η τεχνολογία αλλά δεν είναι όλα όπως συνήθως μας τα παρουσιάζουν.Οπότε κρατάτε μικρό καλάθι σε όλα και να μην τρώμε αμφότεροι αμάσητα ότι μας σερβίρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, tarantules said:

Το κακό με όλα αυτά είναι οτι κανείς δεν μπορεί να ελέγξει ποιος ξεκίνησε τι , ούτε από τη μια πλευρά ούτε από την άλλη.Εμένα απλά μου κάνει εντύπωση οτι σε πάρα πολλά θέματα που ενοχλούν κάποιους (συνήθως ισχυρούς) , όλως τυχαίως βγαίνουν οι κατάλληλες "πηγές" να τα "αποδομήσουν".Αν είναι μάλιστα κάποιο συγκεκριμένο άτομο , είτε το χλευάζουν είτε τον βγάζουν τρελό.

Δεν θα μπω σε αντιπαράθεση , καλή και άγια η τεχνολογία αλλά δεν είναι όλα όπως συνήθως μας τα παρουσιάζουν.Οπότε κρατάτε μικρό καλάθι σε όλα και να μην τρώμε αμφότεροι αμάσητα ότι μας σερβίρουν.

Καλύτερα να σου βγει το μάτι παρά το όνομα. Αν θέλει κάποιος να είναι αξιόπιστος σίγουρα δεν γράφει τέτοια "Χαρακτηριστικά, ο Khules είχε ισχυριστεί ότι οι πρόσφατες πυρκαγιές στην Καλιφόρνια οφείλονται σε ένα «όπλο στοχευμένης ενέργειας» που χρησιμοποιήθηκε από την «Διοικούσα Ελίτ» ως αντίποινα στο «μαζικό βέτο κατά του 5G που έθεσε η Πολιτεία»."

Κάτι αντίστοιχα ακούγαμε και για το Μάτι btw. Αναρωτιέμαι ποιος αντέγραψε ποιον μιας και οι πυρκαγιές στην Καλιφόρνια ήταν μερικούς μήνες μετά...

Φαντάζομαι ότι δεν θα είναι τα μοναδικά "μαργαριτάρια" που έχει γράψει. Κατά κανόνα τέτοιοι έχουν βαρβάτο ιστορικό...

Όποιος έχει αντοχές ας μπει https://www.facebook.com/JohnKuhles

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, panosqwerty είπε

Ποιος είναι ο λόγος που μας χρειάζεται το 5G είπαμε?

Τα 40+ Mbps του 4G γιατί δεν μας αρκούν?

Ποιος ο λόγος που ζούμε σε σπίτια από μπετόν είπαμε; Οι σπηλιές και τα καλύβια γιατί δεν μας αρκούν; κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, jonnis44gt said:

Καθε ενας το βλεπει απο αλλη οπτικη γωνια εσυ ετσι εγω δεν το βλεπω ετσι

Αυτό ακριβώς είναι το θέμα όμως, και ο λόγος που παίζει πολλή απαξίωση.

Δεν είναι παγωτό το θέμα για να μας ενδιαφέρει πώς το βλέπει ο καθένας και ποια γεύση του αρέσει. Οποιοσδήποτε ξέρει οτιδήποτε από επιστημονική μέθοδο ξέρει πως έχει δίκιο σε αυτό που σου λέει, αλλά εσύ (όχι προσωπικά, δεν είσαι ο μόνος) απαντάς λες και μετράει η προσωπική σου γνώμη. Ταυτόχρονα, παρουσιάζεις ένα θέμα στο οποίο δε χωράει συζήτηση (δειγματοληψία και μεθοδολογία εξαγωγής συμπερασμάτων) σαν να είναι συζήτηση για το αν θα πάμε σε ψησταριά ή ψαροταβέρνα, όπου θα είχε καθενός η άποψη το ίδιο βάρος.

13 hours ago, tarantules said:

Πάρε ένα πρόχειρο και φρέσκο....

Hundreds Of Birds Dead During 5G Experiment In Netherlands

Και αυτό επίσης είναι πρόβλημα.

Όταν έχεις απέναντι κάποιον που διάβασε αυτή τη δημοσίευση και δεν έβαλε μόνος του τα γέλια από το επίπεδο άγνοιας και προκατάληψης του συγγραφέα, απλά δε μπορείς να συζητήσεις με λογική. Κάποιος που καταλαβαίνει δε θα το είχε παραθέσει ούτε νεκρός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω στην τηλεόραση μου εικόνα από stream, το οποίο από τα 800-900 kb/sec και πάνω, τη θεωρώ σχεδόν άριστη. Που σημαίνει περίπου στα 10 mbps με τη χασούρα.

Και συζητάμε για 4g που δίνει 100mbps και δε μας φτάνει, για μία συσκευή 5-6 ιντσών...Και πάμε σε 5g;

Μήπως κάτι άλλο πάει λάθος και όχι τα g;

Επεξ/σία από Lanike71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/12/2018 στις 9:14 ΜΜ, VChris είπε

στο Ράντζο ήμουν, μόλις λίγα χλμ νότια του Κιλκίς. Δεν το λες και τόσο βόρεια ώστε να μην μπορώ να τηλεφωνήσω χρησιμοποιώντας ελληνικό δίκτυο!

Αρκετά νότια θα έλεγα. Είχα επισκευτεί την λ.Δοιράνη και συνάντησα παρόμοιο περιστατικό. Αλλά και στο κέντρο του νομού? Υπάρχει περίπτωση να έχουν ενισχύσει το σήμα τους οι Σκοπιανοί πάροχοι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Phantomas23 είπε

Αρκετά νότια θα έλεγα. Είχα επισκευτεί την λ.Δοιράνη και συνάντησα παρόμοιο περιστατικό. Αλλά και στο κέντρο του νομού? Υπάρχει περίπτωση να έχουν ενισχύσει το σήμα τους οι Σκοπιανοί πάροχοι???

Ή το σήμα της Wind στο συγκεκριμένο σημείο είναι αδύνατο? Ιδέα δεν έχω πως λειτουργεί όλο αυτό. Μου έκανε μεγάλη εντύπωση πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Ablaoublas_542 είπε

Ποιος ο λόγος που ζούμε σε σπίτια από μπετόν είπαμε; Οι σπηλιές και τα καλύβια γιατί δεν μας αρκούν; κλπ κλπ

Ο λόγος που ζούμε σε σπίτια από μπετόν αρμέ είναι η ανασφάλεια μας και η ανάγκη να νομίζουμε πως κάτι θα διαρκέσει. Να γράψουμε δηλαδή το σπίτι στα παιδιά μας και από εκεί στα εγγόνια μας.
Τα λυόμενα σπίτια είναι πιο φιλικά στο περιβάλλον, πιο φθηνά, πιο όμορφα και μεγαλύτερης αντοχής σε σεισμούς.
Άστοχο λοιπόν τα παράδειγμα σου. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Heatspreader είπε

Ο λόγος που ζούμε σε σπίτια από μπετόν αρμέ είναι η ανασφάλεια μας και η ανάγκη να νομίζουμε πως κάτι θα διαρκέσει. Να γράψουμε δηλαδή το σπίτι στα παιδιά μας και από εκεί στα εγγόνια μας.
Τα λυόμενα σπίτια είναι πιο φιλικά στο περιβάλλον, πιο φθηνά, πιο όμορφα και μεγαλύτερης αντοχής σε σεισμούς.
Άστοχο λοιπόν τα παράδειγμα σου. :)

Εύστοχο ήταν, καθώς σε έκανε να γράψεις το παραπάνω από το οποίο καταλαβαίνω την κοσμοθεωρία σου. Ας συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε, μέσω των υπολογιστών και του διαδικτύου από το σπιτάκι μας με την θέρμανση. Αν επικρατούσε η δικιά σου άποψη στην ανθρωπότητα θα κάναμε διάλογο μέσω σημάτων καπνού από τις σπηλιές μας αν δεν ήμασταν απασχολημένοι με το κυνήγι και την συλλογή καρπών φυσικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...