Προς το περιεχόμενο

Avengers: Endgame


overpower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, overpower είπε

Γιατι δεν ειναι καν καλυτερο απο το Infinity war. Μαζεψε οτι μαζεψε απο fan boys που πηγαν να το δουν ξανα και ξανα, και ισως απο ατομα που απλα εβλεπαν μονο απο θειο και πηγαν για το κλεισιμο (πχ η αδερφη μου που πηγαμε μαζι). Στα + του avatar στορι, εικονα, σκηνοθεσια κτλ

Αν και μου απάντησε άλλος να απαντήσω και εγώ... Καταρχήν θα μου επιτρέψεις αλλά έχω λίγο κουραστεί να λέμε οτι αυτά είναι γούστα και δεν μπορώ εγώ και εσύ και ο καθένας να είμαστε απόλυτοι ή να μιλάμε εκ μέρους όλων των υπόλοιπων. Μιλάμε για τους εαυτούς μας. Το avatar το είχα δει στο σινεμα και αυτό και βέβαια μου άρεσε πάρα πολύ. Fan boy της marvel δεν είμαι (δεν έχω διαβάσει ούτε ένα κομικ στη ζωή μου) αλλά τα avengers μου άρεσαν πολύ περισσότερο.

Τώρα.. όσο για το ποιός "πρέπει" να είναι στην κόρυφη, δεν θα το πούμε εμείς. Για μένα, όπως είχα πει, είναι θέμα συγκυριών. Κατά πάσα πιθανότητα, καμία από τις 2 αυτές ταινίες δεν θα έπρεπε να έχουν αυτό το ρεκορ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Stamer είπε

Αν και μου απάντησε άλλος να απαντήσω και εγώ... Καταρχήν θα μου επιτρέψεις αλλά έχω λίγο κουραστεί να λέμε οτι αυτά είναι γούστα και δεν μπορώ εγώ και εσύ και ο καθένας να είμαστε απόλυτοι ή να μιλάμε εκ μέρους όλων των υπόλοιπων. Μιλάμε για τους εαυτούς μας. 

Τώρα.. όσο για το ποιός "πρέπει" να είναι στην κόρυφη, δεν θα το πούμε εμείς. Για μένα, όπως είχα πει, είναι θέμα συγκυριών. Κατά πάσα πιθανότητα, καμία από τις 2 αυτές ταινίες δεν θα έπρεπε να έχουν αυτό το ρεκορ.

Δηλαδη στο παραπανω σε χαλασε που δεν εβαλα στην αρχη την λεξη "Προσωπικα"? Επισης, ρωτησες για γνωμη, οποτε ηταν δεδομενο φανταζομουν, αλλα το προσθετω.

Το Avatar, παρολο που δεν ειχε τις επαναληψεις φανταζομαι αρκετων ατομων, κερδισε απο το γεγονος οτι παιζόταν και σε 3d, και ειναι η μοναδικη ταινια που το πετυχε.

Επισης, δεν μπορω να καταλαβω γιατι συνεχιζετε τις συζητησεις περι 1ου-2ου-3ου κτλ. Θα κερδισετε κατι με το να βγει το endgame 1ο, ή οποιαδηποτε αλλη ταινια? Ευχαριστηθειτε την ταινια και move on.

Επεξ/σία από overpower
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, overpower είπε

Το Avatar, παρολο που δεν ειχε τις επαναληψεις φανταζομαι αρκετων ατομων, κερδισε απο το γεγονος οτι παιζόταν και σε 3d, και ειναι η μοναδικη ταινια που το πετυχε.

Συμφωνώ σε αυτό. Ήταν και αυτό άλλωστε που με έκανε τότε να πάρω 3d τηλεόραση.

 

1 ώρα πριν, overpower είπε

Επισης, δεν μπορω να καταλαβω γιατι συνεχιζετε τις συζητησεις περι 1ου-2ου-3ου κτλ. Θα κερδισετε κατι με το να βγει το endgame 1ο, ή οποιαδηποτε αλλη ταινια? Ευχαριστηθειτε την ταινια και move on.

Δεν με ενδιαφέρει καθόλου ποιός είναι 1ος, 2ος κ.λ.π., άλλοι κρατάνε τέτοια "σκορ".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Captain Marvel,  αφού κυκλοφόρησε στα γνωστά μαγαζιά το είδα χθες, είναι πολύ πιο τίμια ταινία από το Endgame (που το προαναγγέλλει στους τίτλους τέλους), με πολύ καλή σκηνοθεσία, ωραία πλοκή, ανατροπές και στρώνει plot για τους Εκδικητές. Μετανιώνω που δεν πήγα σινεμά να την δω, μετανιώνω που δεν έχω διαβάσει τα κόμιξ της και δεν γνώριζα την ιστορία της, και όπως έγραψα και σε προηγούμενο ποστ χαράμισα τα λεφτά μου και την ώρα μου για τη μπούρδα Endgame. Και η Captain Marvel ναι, είναι κατά τη γνώμη μου καλός χαρακτήρας και όχι η ειρωνική καριόλα που δείχνουν στο Εndgame.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κρατήθηκα...

Σήμερα την είδα κι εγώ τη λεγάμενη, και είναι μια πάρα πολύ κακή ταινία, όχι για την αδιάφορη (και ως προς το πως έπαιξε και ως χαρακτήρας) όμως πρωταγωνίστρια.

Αυτός είναι ο χαρακτήρας που θα τραβήξει (και γύρω από τον οποίο θα στηθεί) την επόμενη περίοδο του MCU?

Ειλικρινά, η Daisy στο Agents of Shield, είναι πολύ πιο badass και ολοκληρωμένη σαν ήρωας, από αυτό το εντελώς αδιάφορο πράγμα που παρουσίασαν (για το εμφανισιακό δεν το συζητάμε καν).

Ταινία MCU-blockbuster χωρίς δράση, χωρίς στοιχειώδη σεβασμό στους υπόλοιπους χαρακτήρες, με την "ατσαλάκωτη" απλά να περιδιαβαίνει σε όλη τη διάρκειά της (με εξαίρεση 5' όλα κι όλα).

Ακόμα και η "τελική μάχη", η υποτιθέμενη κορύφωση, ήταν ξερό υφάκι και "δεν με βλέπεις, μίλα στο χέρι".

Το πιο γελοίο από όλα...να τρέχει, να την "κυνηγά" η κάμερα, και να βλέπεις ξεκάθαρα πως δεν μπορεί να πάρει τα πόδια της, δεν ξέρει (κυριολεκτικά) να τρέχει, δεν το έχει κάνει ποτέ μάλλον.

Για την εμετική αντιγραφή (από το πουθενά) του "Δέντρου", ο Stan ας τους λυπηθεί.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Πέτρος said:

Ειλικρινά, η Daisy στο Agents of Shield, είναι πολύ πιο badass και ολοκληρωμένη σαν ήρωας

Δεν συγκρινονται οι 2, η Daisy χτιζεται εδω και ποσες σεζον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Δεν συγκρινονται οι 2, η Daisy χτιζεται εδω και ποσες σεζον

Σίγουρα.

Η μία όμως είναι μια (ακόμα) ηρωίδα μιας (ακόμα) σειράς Marvel (δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι οταν ξεκίνησε η σειρά, την προόριζαν τη λεγάμενη για τόσο ψηλά όσο είναι τώρα) και η άλλη η Πρωταγωνίστρια υπερπαραγωγής (στα χαρτιά, στην πράξη μετριότητα) που σκοπό έχει να "ανοίξει" την επόμενη δεκαετία του συγκεκριμένου Σύμπαντος.

Καλά ρε της έκανε η Βαγγελιώ και της χώθηκε μππροστά της!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 minutes ago, Πέτρος said:

δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι οταν ξεκίνησε η σειρά, την προόριζαν τη λεγάμενη για τόσο ψηλά όσο είναι τώρα

Δεν είναι κι απίθανο και στα Comics φτάνει να γίνει Director of S.H.I.E.L.D.

Επεξ/σία από Kostasspil
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Το πιο γελοίο από όλα...να τρέχει, να την "κυνηγά" η κάμερα, και να βλέπεις ξεκάθαρα πως δεν μπορεί να πάρει τα πόδια της, δεν ξέρει (κυριολεκτικά) να τρέχει, δεν το έχει κάνει ποτέ μάλλον.

Την είδα και εγώ χθες. Κάναμε την ίδια σκέψη σε αυτό το σημείο! Πρώτη φορά είδα γυναίκα να τρέχει ίσως χειρότερα και από τη δική μου...χαχαχα.

Κατά τα άλλα, μου άρεσε η ταινία. Δεν ήταν τίποτε ιδιαίτερο. Μια εύπεπτη ταινιούλα για ποπκορν, αλλά ήταν ευχάριστη.

Ο Σάμιουελ Τζάκσον όλα τα λεφτά όπως πάντα. Ίσως το καλύτερο κάστινγκ σε όλο του MCU!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μενα προσωπικα παντως το IW πιο πολυ μαρεσε απο το Endgame ενω δεν το περιμενα.

Τωρα για τα περι Captain Marvel η ταινια ειναι μια χαρα να την δει καποιος αν δεν εχει κατι καλυτερο να κανει τωρα σε λιγο καιρο που θα την προβάλουν στην τηλεοραση.

Απο τις πιο ''αδυναμες''ταινιες απο Marvel των τελευταιων ετων που καπως την σωζει ο Jackson.

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Και μενα προσωπικα παντως το IW πιο πολυ μαρεσε απο το Endgame ενω δεν το περιμενα.

Πως να σου αρεσει οταν στο 3ωρο οι 2 ωρες ειναι filler κανονικο, εγω βαρεθηκα μετα το πρωτο μισαωρο μεχρι το σημειο που ειχαμε τζερτζελε. Εγω παντως απορησα με ολο το σινεμα που ηταν γεματο που γελουσαν και χαχανιζαν με οτι λεγανε στην οθονη. Ακομα και 40+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι πριν παω να δω την ταινια που ειχα διαβασει(ειδικα απο αυτους που ειχαν παει τις πρωτες μερες)παρα πολυ θετικα λογια,γιαυτο και μου εκανε εντυπωση.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...