Προς το περιεχόμενο

MI 4K DRONE


hiphoper13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια εχω ενα χιαομι μι 4κ drone και κατα την διαρκεια της πτησης χανω το σημα απο το feetback της καμερας στο κινητο το οποιο γραφει signal lost χανοντας ολες της πληροφοριες για το drone οπως ενδειξη μπαταριας ,υψους , αποσταστης και φυσικα της εικονας απο την καμερα φυσικα το drone με ακουει κανονικα απο την τηλεκατευθυνθη ακουγοντας ολες της εντολες μου για πλοηγηση και για την ληξη φωτογραφιων και βιντεο εχει καποιος το ιδιο προβλημα? ευχαριστω εκ τω προτερων

Επεξ/σία από hiphoper13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

για ποια αποσταση μιλας???

μη ξεχνας οτι το σημα της εικονας χανεται ποιο ευκολα απο το σημα της τηλεκατευθυνσης

γιαυτο το λογο αρκετοι χρησιμοποιουν καλυτερες κεραιες για την εικονα και μερικες φορες χρησιμοποιουν αλλες συχνοτητες για την εικονα για να μπορουν να πεταξουν λιγο ποιο μακρυα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 μετρα ειναι κοντα 

καποιο αλλο θεμα εχεις

βαλε τη μπαταρια στο drone και παρε καποιον να το πηγαινει δεξια αριστερα χωρις να δουλευει να δεις αν το κανει

μπορει να εχεις καποια παρεμβολη.....σου εχει πεσει???

με το κινητο παρακολουθεις??wifi υποθετω ......αν ναι δοκιμασε καπου μακρυα απο σπιτια να δεις αν εχεις τα ιδια θεματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

τα εχω δοκιμασει ολα με αλλο κινητο σε αλλες πολεις με καλωδια χωρις καλωδιο δεν μ εχει πεσει εβλα ξανα το firmware χειροκινητα τιποτα συνεχιζω να χανω το σημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προβλημα με την εκπομπη απο το drone βλεπω.....το firmware αφου το εκανες επανεγκατασταση δεν φταιει......  μπες σε φορουμ που μιλανε για xiaomi να δεις και να αναφερεις το προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ησουν κοντα θα μπορουσα να το δω.....και να σου πω γιατι ασχολουμαι αρκετα χρονια 

περιμενω ενα γνωστο μου να μου στελει το σχεδιο των ηλεκτρονικων ...αν δω κατι θα σου πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσχετο με το θεμα αλλα σχετικό αφου ειναι το συγκεκριμένο drone! Το εχω βρει απο Κινα στα 360, ξερει κανένας αν τελικα αποφασίσω να το αγοράσω, για να γλιτώσω το τελωνείο τι κουριερ πρέπει να διαλέξω? https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi-Drone-WIFI-FPV-With-4K-30fps-1080P-Camera-3-Axis-Gimbal-RC-Quadcopter-p-1057057.html?ID=519187&cur_warehouse=CN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχει επιλογη αποστολης priority mail μπορει να το γλυτωσεις ...ομως αυτο δεν ειναι 100%....δε θελω να σε παρω στο λαιμο μου

γιατι δε κοιτας απο ευρωπαικη αποθηκη...και ας εχει 10 20 ευρω παραπανω ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε να στειλεις καποιο mail στην εταιρια ! γνωστος μου ειχε ενα προβλημα με την λειτουργια rth και δεν εβγαζε ακρη πουθενα ! το ελυσε με την εταιρια! επισης εαν μπορεις αγορασε εναν καινουργιο controller - πουλανε εδω μεσα φτηνους ( 20 ευρω ) μηπως βρεις καμια ακρη ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!! Θα σου πω εγω ποιο ειναι το προβλημα κατα 90%!! Λοιπον καταρχην να πετας με καλωδιο κ οχι με wifi stick, το προβλημα ειναι στο skafos εχει 2 καλωδια (κεραιες) που πανε στην κεντρικη πλακετα αυτα τα καλωδια λοιπον ειναι κουμπωτα οποτε με τις συνθηκες που τα φερνουν κοπανηματα κλπ ψιλοβγαινουν θα πρεπει να ανοιξεις το σκαφος κ να κουμπωσεις τα καλωδια δεν ειναι κατι τρομερο! Το εκανε κ εμενα εχανε το σημα κ εικονα στα 5 μετρα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ελα ξεκινα σιγα σιγα......κανε ελεγχο στις καλωδιωσεις.......αν εχει φυγει καποιο καλωδιο θα το δεις  κυριως αυτα που πανε στο γκρι καπακι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...