Προς το περιεχόμενο

RTX 20series Turing thread (TU 102, TU 104, TU106)


aorus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Στην θεωρία Ναι. 

Στην πράξη, πιθανότατα αν τις κάνεις overclock και τις 2, να φτασουν στην ίδια συχνότητα. 

Υποτίθεται όμως ότι οι oc έχουν επιλεγμένα τσιπάκια να ανεβαίνουν πιο ψηλά. Στην πράξη όμως δεν ισχύει πάντα. 

Ρωτάω επειδή μου έκανε εντύπωση στο skroutz, που πολλοί περισσότεροι προτιμάνε την advance...  
και θέλω να μάθω τον λόγο..

 

 

Screenshot (2).png

2 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Επειδή η OC δεν υπάρχει στοκ ούτε για δείγμα 

Καλά αυτό πάλι με της RTX γιατί γίνεται ?? Τις έχουν πολλή λίγα καταστήματα.. Πέρασαν 3 μήνες από την κυκλοφορία τους, και ακόμα υπάρχει ελλειψει.. τόσο πολύ υπάρχει ζήτηση ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, koula25 είπε

Ρωτάω επειδή μου έκανε εντύπωση στο skroutz, που πολλοί περισσότεροι προτιμάνε την advance...  
και θέλω να μάθω τον λόγο..

Screenshot (2).png

Καλά αυτό πάλι με της RTX γιατί γίνεται ?? Τις έχουν πολλή λίγα καταστήματα.. Πέρασαν 3 μήνες από την κυκλοφορία τους, και ακόμα υπάρχει ελλειψει.. τόσο πολύ υπάρχει ζήτηση ??

το αντιθετο η nvidia δεν παραξε πολλες rtx καρτες για να ξεφορτωθει τις pascal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, koula25 είπε

Φίλε μου μια ερώτηση θέλω να σε κάνω, τι διαφορά έχει η Advanced που πήρες με την overclocked ??

ευχαριστώ πολύ

Ιδια καρτα ειναι, μονο το bios διαφερει το οποιο το περνας μεσα σε 1 λεπτο αμα θες.

Τιμολογιακα η διαφορα να ειναι στα 30€ υπερ υπερ της OC.

Strix δεν υπαρχουν ΠΟΥΘΕΝΑ ουτε εξω, φευγουν σαν τα ζεστα καρβελια... Ειναι ισως η πιο καλη υλοποιηση μαζι με την msi trio, 2ghz ο πυρηνας και η καρτα παιζει 63 βαθμους με το fan στο auto.

Υπηρχε 1 τεμαχιο Α και 1 τεμαχιο OC στην οκταμπιτ πριν απο 10 μερες, τωρα δεν υπαρχει τιποτα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, csaris είπε

Ιδια καρτα ειναι, μονο το bios διαφερει το οποιο το περνας μεσα σε 1 λεπτο αμα θες.

Τιμολογιακα η διαφορα να ειναι στα 30€ υπερ υπερ της OC.

Strix δεν υπαρχουν ΠΟΥΘΕΝΑ ουτε εξω, φευγουν σαν τα ζεστα καρβελια... Ειναι ισως η πιο καλη υλοποιηση μαζι με την msi trio, 2ghz ο πυρηνας και η καρτα παιζει 63 βαθμους με το fan στο auto.

Υπηρχε 1 τεμαχιο Α και 1 τεμαχιο OC στην οκταμπιτ πριν απο 10 μερες, τωρα δεν υπαρχει τιποτα.

Ναι αλλα απο το νεο έτος θα βγάλουν λογικά ετσι ;;

θα υπάρχουν σε πιο πολλα καταστήματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Inler είπε

Καλημέρα και χρόνια πολλά 

3 ερωτήσεις στα γρήγορα.Η 2070 είναι χοντρικά πάνω από 1070ti και στα ίδια με 1080?

Ποια θεωρείται λογική διαφορά τιμής μεταξύ τους?

Ανάμεσα σε Pallit και EVGA Black ποια είναι καλύτερη(θόρυβο-θερμοκρασίες ποιότητα κατασκευής)? 

Εννοείται evga χαλαρά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, koula25 είπε

Ναι αλλα απο το νεο έτος θα βγάλουν λογικά ετσι ;;

θα υπάρχουν σε πιο πολλα καταστήματα..

Τι να σου πω, αμα δεν μπορεις να βρεις strix ουτε στο εξωτερικο δυσκολα θα βρεις Ελλαδα.

Μη ξεχνας οτι ειναι 1,5 χιλιαρικο καρτα οποτε ο εισαγωγεας αντε να φερει 2-3 κομματια το πολυ.

Φουλ διαθεσιμοτητα δεν θα υπαρξει ποτε στην Ελλαδα, μονο απεξω.

Παρακολουθα π.χ. στο scan.co.uk & στο caseking.de και αμα βρεις καμια παρτη αμεσα. 

 

Επεξ/σία από csaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από Caseking όταν λέει άγνωστη διαθεσιμότητα κάνει χαλαρά γύρω στις 40-45 ημέρες από την στιγμή που θα βάλεις τα χρήματα (τουλάχιστον τόσο έκανε η απλή strix oc 2080 που την παρήγγειλα τότε , όταν και αυτή έγραφε άγνωστη διαθεσιμότητα). Οπότε ρίχνεις μια προ-παραγγελία σε κάποιο έμπιστο (εγχώριο ή εξωτερικού) κατάστημα και αναμενεις για μένα. 

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, csaris είπε

Τι να σου πω, αμα δεν μπορεις να βρεις strix ουτε στο εξωτερικο δυσκολα θα βρεις Ελλαδα.

Μη ξεχνας οτι ειναι 1,5 χιλιαρικο καρτα οποτε ο εισαγωγεας αντε να φερει 2-3 κομματια το πολυ.

Φουλ διαθεσιμοτητα δεν θα υπαρξει ποτε στην Ελλαδα, μονο απεξω.

Παρακολουθα π.χ. στο scan.co.uk & στο caseking.de και αμα βρεις καμια παρτη αμεσα. 

Ναι αλλά και από την άλλη, πόσα έμπιστα είναι τα site του εξωτερικού, αν γινόταν αντικαταβολή, καλά θα ήταν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η strix advanced αν ειναι οπως και τις προηγουμενες σειρες εχει καλυτερο binned και ανεβαζει καλυτερα ρολογια. Ειναι καλυτερη απο την απλη εφοσον καποιος θελει να την τερματισει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δίνω μια πληροφορία (άχρηστη πιθανόν) την oc strix της oktabit που αναφέρθηκε παραπάνω την έχει πάρει φιλαρακι μου. Χθες πέμπτη μέρα χρήσης έσκασε. Artifacts. 

Επεξ/σία από Agen2004
Συμπληρωμα
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Source ?

Επίσημα δεν έχω στο reddit που διαβάζω στη Nvidia βλέπω αρκετές. Και στο dso και YouTube στα σχόλια πέτυχα μερικούς που πήραν έσκασε ξανά πήραν πάλι έσκασε. Κυρίως με strix και τις επίσημες της Nvidia διαβάζω gigabyte msi evga δεν πέτυχα κάποιον με θέμα ακόμα. 

Όσες έχουν θέμα ξεκινάνε με artifacts και μετά από λίγες μέρες σκάνε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...