Προς το περιεχόμενο

Asus prime x470 pro @ amazon.es 141,99


dermitzos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κουράζουμε το θέμα και βγαίνουμε και off topic. 

Εγώ θα εμπιστευόμουν τον buildzoid. 

MSI X470 GAMING PLUS/PRO που κατά καιρούς παίζει στα 130€ ή MSI B450 Gaming Pro Carbon ή Β450 Tomahawk. 

Επεξ/σία από mpokwsths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά όποιος θέλει μπορεί να μπει στο thread με τον 2700χ όπου ο @akoinonitos επειδή έχω κάτσει και τα έχω διαβάσει όλα έχει τρέξει διαφορά με αυτήν την μητρική και δεν είδα να υπάρχει κάποιο θέμα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, mpokwsths είπε

Κουράζουμε το θέμα και βγαίνουμε και off topic. 

Εγώ θα εμπιστευόμουν τον buildzoid. 

MSI X470 GAMING PLUS/PRO που κατά καιρούς παίζει στα 130€ ή MSI B450 Gaming Pro Carbon ή Β450 Tomahawk. 

Δεν εχει offset με λιγα λογια βγαινει σχεδον ακυρο το Pbo

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλά έχει καλύτερες θερμοκρασίες και ενδείξεις VRM που είναι σχεδόν σωστές. Της Asus είναι off (εκτός αν τις έφτιαξαν με κάποιο τρόπο). 

Ούτε BCLK setting ειχαν οι MSI αλλά στο τελευταίο BIOS το πρόσθεσαν. Το ίδιο μπορεί να γινει και με το offset voltage. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, mpokwsths είπε

Ναι, αλλά έχει καλύτερες θερμοκρασίες και ενδείξεις VRM που είναι σχεδόν σωστές. Της Asus είναι off (εκτός αν τις έφτιαξαν με κάποιο τρόπο). 

Ούτε BCLK setting ειχαν οι MSI αλλά στο τελευταίο BIOS το πρόσθεσαν. Το ίδιο μπορεί να γινει και με το offset voltage. 

θεωρεις οτι με τον 2700χ ας πουμε θα φτασεις στα ορια τους τα vrm? η οτι τα settings που εχει βαλει στο βιντεο ειναι νορμαλ settings ? ποση ωρα θελετε να τρεξω prime 95 με αυτα τα settings να σας αποδειξω οτι δεν ισχυουν αυτα στο βιντεο περι shut down ? Τεσπα εγω θα ξαναπω οτι αν δεν εχουμε πιασει κατι στα χερια μας καλυτερα να μην ειμαστε τοσο σιγουροι. Eπίσης llc 5 με 1.4v ειναι no go για το chip για 24/7

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουροι δεν είμαστε για τίποτα.

Τα settings του εννοείται ότι είναι λάθος. Τα βάζει επιτηδες για να στρεσσαρει το VRM. 

Ζητημα είναι η μακροβιοτητα της μητρικής και όχι αν θα κλείσει κάτω από ακραίες συνθήκες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικα δε θα παιρνα αυτη τη μητρικη μετα το βιντεο αυτο.

Ναι δε θα σκασει τωρα η αυριο αλλα αρκετα πιθανο πιο μετα η οταν κανεις oc και στο ραδιο παιζει φουρειρα με 40 βαθμους εξω.

Μπορει να μη σκασει και ποτε,κανεις δε το ξερει,αλλα γιατι να το παιξεις?

Τωρα αν καποιος εχει διαθεση να βαλει τιποτα pads με κανα ψυκτρακι σοβαρο,η κανα ανεμιστηρα,τοτε οκ.

Επεξ/σία από Dantε
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά στα 140 θα ήταν η πρώτη μου επιλογή. Και Μπιθικώτση να παίζει στο ράδιο και να βρέχει στη φτωχογειτονιά.

30 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

θεωρεις οτι με τον 2700χ ας πουμε θα φτασεις στα ορια τους τα vrm? η οτι τα settings που εχει βαλει στο βιντεο ειναι νορμαλ settings ? ποση ωρα θελετε να τρεξω prime 95 με αυτα τα settings να σας αποδειξω οτι δεν ισχυουν αυτα στο βιντεο περι shut down ? Τεσπα εγω θα ξαναπω οτι αν δεν εχουμε πιασει κατι στα χερια μας καλυτερα να μην ειμαστε τοσο σιγουροι. Eπίσης llc 5 με 1.4v ειναι no go για το chip για 24/7

Αυτό ακριβώς ρε δικέ μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Dantε είπε

Αμα εσκαγε στη 1 ωρα με το κρυο που εχει και τωρα,τοτε θα υπηρχε σοβαρο θεμα :P

Για τη μακροζωια των vrm μιλαμε.

Τις θερμοκρασίες ρε 'συ δε τις βλέπεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Dantε είπε

Αμα εσκαγε στη 1 ωρα με το κρυο που εχει και τωρα,τοτε θα υπηρχε σοβαρο θεμα :P

Για τη μακροζωια των vrm μιλαμε.

22 βαθμους εχω εγω , 25 αυτος και ειχε shutdown ,περιμενω να δω το shut down (για να εφαγε shut down σημαινει οτι ενεργοποιηθηκε η προστασια της μητρικης για να μην παθει ζημια) εχετε δει το πινακακι που εχει στο αλλο βιντεο με ολες τις μητρικες ? Ποσο παρακατω νομιζεται οτι εχουν οι αλλες που συγκρινει?

εκλεισε μια ωρα το τεστ ,μακαρι να μας ελεγε και στο βιντεο σε ποση ωρα εφαγε το shutdown να ειχαμε ενα μετρο συγκρισης.

10 λεπτά πριν, radiohead είπε

Τις θερμοκρασίες ρε 'συ δε τις βλέπεις;

Σιγουρα οι θερμοκρασια δεν ειναι οσο λεει το hwinfo αλλα δεν παιζει να ειναι με τπτ 100c θα ειχε ψυθει το χερι μου οταν το βαζω στην ψυκτρα. Το οτι μπορει να του εκατσε ελαττωματικη μητρικη ξερω γω δεν το σκεφτηκε κανενας ? η οτι μπορει να μην πατησε καλα η ψυκτρα οταν την εβαλε πανω γτ την ειχε βγαλει πριν λεω εγω , απλα καλα τα βιντεο αλλα υπαρχουν πολλοι παραγοντες που μπορει να επιρεασουν ενα αποτελεσμα.

 

Mια ωριτσα +  llc5/600hz/ultra fast ,θερμοκρασια δωματιου 22 βαθμοι.

871579601_.png.c1d87b5379105f6a96380d533a312ce5.png

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλη τιμη τοσο εχουν οι απλες στην ελλαδα υλοποιησεις χ470  αν την ψαχνει καποιος την συγκεκριμενη ειναι super τιμη στα 140

οσο αφορα τα vrm ακομα κ η δικια μου b450 ac carbon ισως ειναι καλυτερη στα vrm (ειναι??)

..αλλα οντως μου λειπει αυτο το offset και αν το ηξερα τι κανει στην αρχη θα ηταν λογος να μην την παρω και αν τοτε αυτη ειχε τοσο θα την προτιμουσα 

 

Επεξ/σία από hondakkias31
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...