Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2019


greg4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, nosugar είπε

Πως κατάντησε έτσι η Wιlliams ρε γμτ.

Τους έχω ικανούς να τρέχουν μόνοι τους, και να βγουν τρίτοι. Δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να ειναι ΤΟΣΟ πίσω, οι κινητήρες τους δεν μπορεί να είναι τόσο κακοί, οπότε φαντάζομαι έχει να κάνει με το σασί και το αεροδυναμικό πακέτο, αλλα η διαφορά με τις υπόλοιπες ομάδες είναι χαώδης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι άλλοι έβαλαν τα δυνατά τους στο τέλος για ταχύτερο γύρο. Σε φάση, μας τα έχετε πάρει όλα, αλλά τις κυλότες μας όχι ρε αλήτες. 

Είναι τέτοια η εξέλιξη και η παντοδυναμία της Mercedes, που αν δεν είχαμε Χαμ στο πρωτάθλημα, ο Μποτας θα έπαιρνε τίτλο.

Ο Μπότας. Τίτλο.

Ο Μπότας.

Ο Ρικ έκανε χαζό λάθος στο τέλος.

Κίμι, μοναδικέ θρύλε της F1.

Λείπει ένας κινητήρας BMW από το πρωτάθλημα. 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Ο Φέτελ ευτύχησε 4 χρόνια να έχει ένα αυτοκίνητο Red bul και να τρέχει  χωρίς αντίπαλο

2010: final round showdown με 4 πιλότους να διεκδικούν πρωτάθλημα...

43 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Είχε τη μεγάλη ευκαιρία του πριν 2 χρόνια να επανακάμψει αλλά μόλις τον ζόρισε ο Χαμ έχασε τα αυγά και τα καλάθια μαζί και το πρωτάθλημα.Η Φεράρι τίτλο με Φέτελ δεν βλέπω να παίρνει.

To 2017; Αν έπαιρνε πρωτάθλημα θα ήταν από τους πιο τεράστιους άθλους στην ιστορία της F1. Μη ξεχνάμε τι μονοθέσιο κατεβάζει η Merc...

 

48 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Η Φεράρι τίτλο με Φέτελ δεν βλέπω να παίρνει. 

Αν δε μπορεί με Vettel, δε μπορεί γενικά... Που δε μπορεί γιατί είναι πίσω...

46 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Οπότε;;;;;;;; Έχω συνηθίσει τη Φεράρι επί εποχής Σουμάχερ και άλλων οδηγών να είναι στην κορυφή και ακόμη και αν δεν ήταν πρώτη να κοντράρεται με τον πρώτο.

Να θυμίσω ότι το 1996 πήγε ο Schumi στη Ferrari σε πέτρινα χρόνια και το 2000 πήρε πρωτάθλημα...


ΥΓ. Ρε παππού πόσα προφίλ έχεις;...

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Αυτό που βλέπω τα τελευταία χρόνια δεν είναι η Φεράρι που γουστάριζα να βλέπω.Είναι το φάντασμά της που σέρνεται ανήμπορη να αντιδράσει.

καλα γιατι θα πρεπει παντα η Ferrari να πρωταγωνιστει? Επειδη και μονον ειναι ιστορικη ομαδα? Και αλλες ειναι ιστορικες ομαδες και ειναι τελευταιες στο grid σε καθε αγωνα...Με την ιστορια δεν τρεχεις και αυτο αποδυκνειεται σε καθε GP.Ας ξυπνησουν να γινουν ανταγωνιστικοι, χαντακωσαν τον KIMI, χαντακωνουν τον VET αν χασουν και το LeClerk δεν νομιζω να ξαναδουν αξιο οδηγο για πολλα χρονια!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ~mxls~ είπε

Κίμι, μοναδικέ θρύλε της F1.

Λείπει ένας κινητήρας BMW από το πρωτάθλημα

δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο και στα δύο  !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, ~mxls~ είπε

Οι άλλοι έβαλαν τα δυνατά τους στο τέλος για ταχύτερο γύρο. Σε φάση, μας τα έχετε πάρει όλα, αλλά τις κυλότες μας όχι ρε αλήτες. 

Με soft γόμα έκανε 20 χιλιοστά πιο γρήγορο γύρο από τον Hamilton με την σάπια hard. Σαν τι να κάνει η Φερράρι, Hamilton και Mercedes σε συνδυασμό είναι απλά δύο σκαλιά πάνω αυτή τη στιγμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, papp0us είπε

Με soft γόμα έκανε 20 χιλιοστά πιο γρήγορο γύρο από τον Hamilton με την σάπια hard. Σαν τι να κάνει η Φερράρι, Hamilton και Mercedes σε συνδυασμό είναι απλά δύο σκαλιά πάνω αυτή τη στιγμή.

Να μην κοροϊδεύει την ιστορία της. Ομάδα με αμέτρητες νίκες και τόσους τίτλους, και προτίμησαν να τερματίσουν 1 λεπτό και βάλε πίσω από τον Χαμ, αρκεί να έγραφαν ταχύτερο γύρο αγώνα (και αυτό με διαφορά χιλιοστών).

Φοβερό πράμα. Δηλαδή εγώ σαν θεατής ενθουσιάστηκα από το ανούσιο κατόρθωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papp0us είπε

Με soft γόμα έκανε 20 χιλιοστά πιο γρήγορο γύρο από τον Hamilton με την σάπια hard. Σαν τι να κάνει η Φερράρι, Hamilton και Mercedes σε συνδυασμό είναι απλά δύο σκαλιά πάνω αυτή τη στιγμή.

It's all about battery... Ο Vettel ουσιαστικά πίεζε τους προηγούμενους γύρους στη προσπάθεια μήπως και φτάσει τον Gasly. Τον έβαλαν στο 52ο γύρο στα pits και δεν είχε χρόνο να φορτίσει την μπαταρία κατάλληλα. Και αυτό επιβεβαιώνετε ότι στο s2 έκανε "κίτρινο" χρόνο, απλά δεν είχε αρκετή μπαταρία και έμεινε πίσω στις ευθείες. Ο Lewis ήξερε κάποια laps τώρα ότι θα πάει ο Seb για fast lap, είχε τον χρόνο να φορτίσει την μπαταρία του και στο τελευταίο lap τα έδωσε όλα.

Δυστυχώς έτσι είναι τα μονοθέσια σήμερα, too much technology και λάστιχα που λειτουργούν μόνο σε ένα μικρό φάσμα θερμοκρασίας. Εδώ είπανε στον Leclerc, "Μπορείς να πας πιο γρήγορα?" Και αυτός είπε ναι αλλά θα καταστρέψω τα λάστιχα. Δυστυχώς αυτή είναι η f1 σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Diinekis21 είπε

2010: final round showdown με 4 πιλότους να διεκδικούν πρωτάθλημα...

To 2017; Αν έπαιρνε πρωτάθλημα θα ήταν από τους πιο τεράστιους άθλους στην ιστορία της F1. Μη ξεχνάμε τι μονοθέσιο κατεβάζει η Merc...

Αν δε μπορεί με Vettel, δε μπορεί γενικά... Που δε μπορεί γιατί είναι πίσω...

Να θυμίσω ότι το 1996 πήγε ο Schumi στη Ferrari σε πέτρινα χρόνια και το 2000 πήρε πρωτάθλημα...


ΥΓ. Ρε παππού πόσα προφίλ έχεις;...

Εγώ ένα έχω και μοναδικό ποτέ και πουθενά και για κανένα λόγο δεύτερο.Ο άλλος με αντιγράφει.............................Ή λες να τον αντιγράφω εγώ.Χμμ! 

Άσε ρε συ μου τη δίνει.Ξέρεις τι είναι να κάθεσαι να δεις μία έστω απλή νίκη της Φεράρι και να βλέπεις πάλι τα οπίσθια των άλλων.Και οι άλλοι στη απελπισία τους ένα γύρο πριν το τέλος να αλλάζουν λάστιχα για να κερδίσουν ταχύτερο γύρο;;;;;; Για τα πανηγύρια καταντήσαμε.

Ξέρεις τι είναι να έχεις 12 χρόνια να πάρεις πρρωτάθλημα και να λες οι άλλοι έχουν καλύτερο μονοθέσιο;;;;;;;Και εσύ τι κάνεις ρε 12 χρόνια.Μου θυμίζουν την ομάδα μου (Παναθηναικός είμαι) που περιμένουμε να δούμε νίκη σε κανένα ντέρμπυ να πανηγυρίσουμε.Σαν τους λαστιχάδες της Φεράρι.

Με βλέπω να πουλάω τη Φεράρι μου όσο όσο και να αγοράζω Μερσεντάρα.:D 

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Εγώ ένα έχω και μοναδικό ποτέ και πουθενά και για κανένα λόγο δεύτερο.Ο άλλος με αντιγράφει.............................Ή λες να τον αντιγράφω εγώ.Χμμ!

Η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό τη κότα; :)

47 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Και οι άλλοι στη απελπισία τους ένα γύρο πριν το τέλος να αλλάζουν λάστιχα για να κερδίσουν ταχύτερο γύρο;;;;;; Για τα πανηγύρια καταντήσαμε.

E τώρα μη τους τη λέμε και για τα σωστά. Μπορούσαν να πάρουν 1 πόντο ακόμα, τον πήραν, job well done. Σε κάθε αγώνα όποιος από τους πρώτους 6 έχει μαξιλαράκι pit stop από τον πίσω του και δεν κυνηγάει κάποιον μπαίνει για αλλαγή και κυνήγι ταχύτερου γύρου. Απλά και χωρίς απελπισία :D

Μπορεί σε επόμενη σαιζόν να τους κάνουν 2 πχ τους πόντους του ταχύτερου γύρου, για να έχει πιο μεγάκη βαρύτητα.

51 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Ξέρεις τι είναι να έχεις 12 χρόνια να πάρεις πρρωτάθλημα και να λες οι άλλοι έχουν καλύτερο μονοθέσιο;;;;;;;Και εσύ τι κάνεις ρε 12 χρόνια.Μου θυμίζουν την ομάδα μου (Παναθηναικός είμαι) που περιμένουμε να δούμε νίκη σε κανένα ντέρμπυ να πανηγυρίσουμε.Σαν τους λαστιχάδες της Φεράρι.

Με βλέπω να πουλάω τη Φεράρι μου όσο όσο και να αγοράζω Μερσεντάρα.:D  

Θα σου έλεγα να επικεντρωθείς στο να απολαύσεις το θέαμα.. Αλλά είναι ανύπαρκτο.. Στο Midfield κάτι γίνεται μόνο...

Η φετινή σαιζόν είναι τόσο απαίσια. Μόνο Leclerc στους πρώτους γύρους του Bahrain και Vettel vs Ham (όσο έγινε) στον Καναδά.

Ε δες καμιά παλιά σαιζόν, εγώ ψήθηκα να δω του 1998 ή του 2010!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, greg4 είπε

It's all about battery... Ο Vettel ουσιαστικά πίεζε τους προηγούμενους γύρους στη προσπάθεια μήπως και φτάσει τον Gasly. Τον έβαλαν στο 52ο γύρο στα pits και δεν είχε χρόνο να φορτίσει την μπαταρία κατάλληλα. Και αυτό επιβεβαιώνετε ότι στο s2 έκανε "κίτρινο" χρόνο, απλά δεν είχε αρκετή μπαταρία και έμεινε πίσω στις ευθείες. Ο Lewis ήξερε κάποια laps τώρα ότι θα πάει ο Seb για fast lap, είχε τον χρόνο να φορτίσει την μπαταρία του και στο τελευταίο lap τα έδωσε όλα.

Δυστυχώς έτσι είναι τα μονοθέσια σήμερα, too much technology και λάστιχα που λειτουργούν μόνο σε ένα μικρό φάσμα θερμοκρασίας. Εδώ είπανε στον Leclerc, "Μπορείς να πας πιο γρήγορα?" Και αυτός είπε ναι αλλά θα καταστρέψω τα λάστιχα. Δυστυχώς αυτή είναι η f1 σήμερα.

Ε εντάξει, η διαχείριση των ελαστικών ήταν πάντα μερος του παιχνιδιού, ειδικά στην εποχή των slick ελαστικών. Τα 3 τελευταία χρόνια βέβαια έχει παραγινει, γιατί δε μπορεί να φτιάξει μια γόμα της προκοπής η Pirreli, οπότε δικαιολογημένα τα φοβούνται.

Ο άλλος πρώτος με 20" διαφορά και έφτασε στον τερματισμό με HARD γόμα που είχε γίνει λες και είχε τερματίσει δύο ράλι Ντακάρ, ενώ είχε ζήσει και έναν παγκόσμιο πόλεμο.

Για την ατυχή σύγκριση των 2 παππούδων εγώ μέσα , εγώ είμαι ΜακΛάρεν και Αεκαρα και αυτός δήλωσε Ferrari και Παναθηναϊκός. Ούτε το πιο άρρωστο μυαλό δε θα μπορούσε να το σκεφτεί αυτό, άρα είμαστε δυο :). Επίσης είμαι papp0us από 2008 εδώ μέσα , και τώρα που βλέπω τα + του, κανονικά θα έπρεπε να του ρίξω μια μήνυση για πλαστοπροσωπία και διαφυγοντα likes, αλλά του έκανε τη ζημιά ο Vettel, δε χρειάζεται να τον βαράω τώρα που είναι κάτω :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Κι εσύ κάτω είσαι, αφού  :)

Εγώ είμαι μαθημενος χρόνια :) εχω πέσει β' και έχω δει τον στοφελ τον βαντουρν να οδηγάει ΜακΛάρεν.  Σαινθ , Norris και μπακάκης μου φαίνονται πλέον παράδεισος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...