Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2019


greg4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, apostolosl είπε

Στην ερτ η συγκεκριμένη ομάδα πάντα κοιμάται (και μιας και το αναφέρουμε, μιλάνε και εκφράζονται και κοιμισμένα) ... Ξυπνούν μόνο όταν είναι να κάνουν μόστρα γνώσεων (όσων έχουν τελος πάντων..) και η κοπελιά με ύφος μαγκιάς μάλιστα... έλεος ...

Υπάρχουν και τα ελεύθερα δορυφορικά παιδιά..

Το χθεσινό GP είχε την ιδιαιτερότητα τα περισσότερα μεσαίας δυναμικότητας (Άλφα, Χαας, Ρενό, Ρέισινγκ, Τόρο) μονοθέσια να έχουν πολύ μικρές διαφορές μεταξύ τους.

Το αποτέλεσμα ήταν όλα να κινούνται πάνω-κάτω με διαφορά ~0,5 ανά γύρο, εξαιρώντας φυσικά τις τραγικές Williams.

Πολύ νωρίς στον αγώνα, και με υπερβολικά φθαρμένα μαλακά, μπήκε στα πιτ ο Τζιοβινάτσι, παλεύοντας στις θέσεις 8-9-10, ή κάπου εκεί τέσπα.

Ο εκτιμώμενος χαμένος χρόνος για πιτ-στοπ, ήταν ~25 sec, ως εκ τούτου με την έξοδο θα κατέληγε αναπόφευκτα στην ουρά της κατάταξης.

Δεν υπάρχει άλλο σενάριο. ΟΚ μέχρι εδώ, το'χουμε;

Ε, η τύπισσα ρώταγε και ξαναρώταγε τι έπαθε και βρέθηκε τόσο πίσω. Δεν επαρκούσαν οι advanced μαθηματικές γνώσεις... 

Αυτή υποτίθεται έχει καλύτερη αντίληψη από τον τηλεθεατή, και προσπαθεί να του μεταφέρει την δράση.

 

Έτσι που λέτε.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

40 λεπτά πριν, papp0us είπε

Εγώ είμαι μαθημενος χρόνια :) εχω πέσει β' και έχω δει τον στοφελ τον βαντουρν να οδηγάει ΜακΛάρεν.  Σαινθ , Norris και μπακάκης μου φαίνονται πλέον παράδεισος

Ο Vandoorne ήταν ταλέντο αλλά του έκανε..... "bullying" ο Nando και κάηκε!   :D

 

Έλα ρε συ, Sainz-Norris είναι πολύ καλό δίδυμο.

Ο Norris με πολύ υψηλό ταβάνι!

Ό,τι πρέπει για αναγέννηση! Όσο γίνεται βέβαια..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα μου αρεσε να δω Ρικιαρντο στη θέση του Φέτελ μπας και πάρει κανα πρωτάθλημα η Φεράρι 😛

Σοβαρα τώρα, εχει (ή είχε)ακουστεί καμία τέτοια πιθανότητα;

Επεξ/σία από TheGrisGrisMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Ο Vandoorne ήταν ταλέντο αλλά του έκανε..... "bullying" ο Nando και κάηκε!   :D

Έλα ρε συ, Sainz-Norris είναι πολύ καλό δίδυμο.

Ο Norris με πολύ υψηλό ταβάνι!

Ό,τι πρέπει για αναγέννηση! Όσο γίνεται βέβαια..

Όχι προς θεού, και ο Σαινθ και ο Norris είναι πάρα πολύ καλοί οδηγοί, ίσως καλύτεροι από ότι θα περίμενα για την ΜακΛάρεν . Μακάρι να κάτσουνε κάνα δυο χρόνια να χαρούμε και εμείς λιγάκι, αλλά ειδικά για τον Norris , το θεωρώ απίθανο.

Εδώ ο Nando έκανε  bullying σε ολόκληρη Honda , ο Βαντουρν/Βαντοορν θα τη γλίτωνε; Ανεξάρτητα από αυτό, δεν ήταν έτοιμος για f1 ο Βαντοορν. Η τον ειχαν χεσμενο στη ΜακΛάρεν. Μικρός είναι νομίζω θα τον ξαναδούμε και θα κρίνουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η Μακ Λάρεν μπορεί να μην έχει πίσω Μερσέντες ή Φεράρι αλλά έχει βαριά ιστορία και φαν σταθερούς άσχετα αν είναι 1η ή 21η στο πρωτάθλημα.

Μην ξεχνάμε ότι είναι είναι αυτή που έχει συνδέσει την ιστορία της με τον καλύτερο για μένα πιλότο της Φόρμουλα 1 το μεγάλο Άυρτον Σέννα  με τον οποίο όχι μόνο έχει πάρει τίτλους αλλά ενδεχομένως ήταν και η αιτία να πολλαπλασιαστούν σε μεγάλο βαθμό αυτοί που αγαπάνε το συγκεκριμένο σπορ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, TheGrisGrisMan είπε

Θα μου αρεσε να δω Ρικιαρντο στη θέση του Φέτελ μπας και πάρει κανα πρωτάθλημα η Φεράρι 😛

Σοβαρα τώρα, εχει (ή είχε)ακουστεί καμία τέτοια πιθανότητα;

Είχε ακουστεί κυρίως επειδή έχει ιταλική καταγωγή ο Ρικ και όχι επειδή τον κοίταζε σοβαρά η Ferrari (για τη θέση του Kimi). Αν είναι να πάει και να τον κάψει και αυτόν ε ας μη πάει. Κι εγώ θα ήθελα να τον δω εκεί ή στη θέση του Bottas..

2020 τελειώνουν όλα (σχεδόν) τα συμβόλαια και όλοι αφήνουν ανοιχτές πόρτες για όλους.

Σκέψου τώρα να ήταν ο Ρικ στη θέση του Bottas.. Φωτιά το πρωτάθλημα!

Επεξ/σία από Diinekis21
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Είχε ακουστεί κυρίως επειδή έχει ιταλική καταγωγή ο Ρικ και όχι επειδή τον κοίταζε σοβαρά η Ferrari (για τη θέση του Kimi). Αν είναι να πάει και να τον κάψει και αυτόν ε ας μη πάει. Κι εγώ θα ήθελα να τον δω εκεί ή στη θέση του Bottas..

2020 τελειώνουν όλα (σχεδόν) τα συμβόλαια και όλοι αφήνουν ανοιχτές πόρτες για όλους.

Σκέψου τώρα να ήταν ο Ρικ στη θέση του Bottas.. Φωτιά το πρωτάθλημα!

Μάλλον για αυτό πάντα οι μεγάλες ομάδες έχουν ένα οδηγό πρωταγωνιστή,πρώτο όνομα και τον άλλο απλά να βοηθάει όταν και όποτε παραστεί ανάγκη τον πρώτο.

Όταν έρθει η ώρα να αποσυρθεί ο Χάμιλτον ο οποίος και του χρόνου σίγουρα θα είναι στη Μερσέντες στοχεύοντας το ρεκόρ του Σουμάχερ (7 πρωταθλήματα) τότε η Μερσέντες θα ψάξει να βρει τον αντικαταστάτη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/6/2019 στις 11:32 ΜΜ, greg4 είπε

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί η FOM δεν έχει βγάλει ένα video που να φαίνονται τα unboards τους με τα γραφήματα throttle / break..

 

Στις 18/6/2019 στις 9:10 ΠΜ, haHa είπε

Σχεδον ποτε δεν εχει βγαλει κατι τετοιο. Μπορει απλα σε αλλες περιπτωσεις να υπηρχε ηδη το video απο την μεταδοση και να χρησιμοποιηθηκε και για αυτον τον λογο.

Κι όμως τώρα έβγαλε...

https://www.facebook.com/Formula1/videos/441768116383061

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, greg4 είπε

Κι όμως τώρα έβγαλε...

https://www.facebook.com/Formula1/videos/441768116383061

Δεν εβγαλε κατι που δεν υπηρχε στην μεταδοση: χρησιμοιποιησε τα video που ηταν διαθεσιμα. Αυτο ηταν το point μου:

Στις 18/6/2019 στις 8:10 ΠΜ, haHa είπε

Σχεδον ποτε δεν εχει βγαλει κατι τετοιο. Μπορει απλα σε αλλες περιπτωσεις να υπηρχε ηδη το video απο την μεταδοση και να χρησιμοποιηθηκε και για αυτον τον λογο.

 

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο ενα βαρετο GP, με εξαιρεση τους τελευταιους γυρους με την 4αδα Νορρις-Ρικ-Κιμι-Νικο!

Για μενα "driver of the day" ο Κιμι, που παλεψε με το "μπρικι" του κρατωντας την καλυτερη Ρενό πισω του και εκμεταλλευτηκε στο τελος την υπερβολικη αισιοδοξια του -δικαιολογημενα δις-τιμωρημενου- Ρικ για την 7η θεση!

Ο Μποττας τι εγινε, ετρεχε;; Δεν τον ειδα πουθενα... Μονο λιγακι στην τελευταια στροφη του τελευταιου γυρου!

Αηδια στο team radio για αλλη μια φορα ο Λιουις με την κλαψα του για κατι σπασμενο στο καθισμα του, μονο κατσαριδα δεν ειπε οτι μπηκε μεσα στο κοκπιτ!

Απο αυτον τον αγωνα κραταω οτι ο Σεμπ με μαλακα λαστιχα του 1 γυρου καταφερε και πηρε το fastest lap point με λιγα χιλιοστα διαφορά απο τον Χαμ με τα ταλαιπωρημενα, σκληρα και με πολλους γυρους λαστιχα του. Πρεπει "στα ισα" να ειχαν κανα 1sec διαφορά τα 2 μονοθεσια στο Γαλλικο GP.

ΥΓ. αυξανει τις "εκπομπες" αντιπαθητικοτητας ο Λιουις με τις ασυναρτησεις που ανεβαζει στο Instragram, τους γελοιους πανηγυρισμους του μετα το τελος του Καναδικου GP και με την κλαψα του στο team radio. Για να μην πω για τα γυαλια ηλιου που φορουσε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://twitter.com/SkySportsF1/status/1143836304393814017

Σε έναν αγώνα δεν του πήγαν καλά τα πράγματα και φαγώθηκε να γκρινιάζει. Φανταστείτε να ήταν στη θέση του Vettel όπου η ομάδα του στους μισούς αγώνας έχει θέματα και να βλέπαμε τι ψυχικές αντοχές θα είχε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...