Προς το περιεχόμενο

Mi mix 2 6/128 vs poco f1


elias.kaz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα..είμαι στο τσακ να παραγγείλω το mix 2 (235€).Αλλά κοιτάζω και το poco και είμαι σε διλημμα. Ειχε κανένας και το pocophone να μας κάνει μια γρήγορη σύγκριση? Από μπαταρία πως πάει το mix 2? Η κάμερα είναι τόσο τραγική όσο λένε? Εν τέλει πιστευετε ότι αξίζει στα 235 η έκδοση 6/128 του mix 2 έναντι 260 του poco(6/64)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/1/2019 στις 1:29 ΜΜ, elias.kaz είπε

Καλησπέρα..είμαι στο τσακ να παραγγείλω το mix 2 (235€).Αλλά κοιτάζω και το poco και είμαι σε διλημμα. Ειχε κανένας και το pocophone να μας κάνει μια γρήγορη σύγκριση? Από μπαταρία πως πάει το mix 2? Η κάμερα είναι τόσο τραγική όσο λένε? Εν τέλει πιστευετε ότι αξίζει στα 235 η έκδοση 6/128 του mix 2 έναντι 260 του poco(6/64)?

Απο αποψη εμφανισης ειναι πολυ μπροστα το Mix2, προσωπικα δε θα το επαιρνα το ποκο για κανεναν λογο γιατι δε μου αρεσει. Διαφορα τωρα σε επιδοσεις δε θα δεις στην καθημερινη χρηση παρα μονο αμα παιζεις pubg-fortnite η καμερα του mix2 επειδη το ειχα το κινητο ειναι παρα πολυ τιμια και σε αποδοση χρωματων και σε dynamic range , και σε λεπτομερεια μια χαρα ηταν, το βραδυ υστερουσε μονο αλλα και παλι χειροτερη απο ποκοφον σιγουρα δεν ηταν. Γενικα ειναι πιο ολοκληρωμενο το mix2 σαν κινητο, γιατι και ποιοτητα κατασκευης εχει κορυφαια αλλα και σε επιδοσεις δεν υστερει πουθενα, το μονο μειον ας πουμε οτι δε θα παρει πολλες ενημερωσεις ακομα καθως εχει περασει αρκετος καιρος απο την κυκλοφορια του, αλλα ενταξει τα ζυγιζεις και αποφασιζεις.

Επεξ/σία από darksoul93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, elias.kaz είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση..από μπαταρία τι λέει το mix 2? Android 9 θα πάρει?

θυμαμαι γυρω στις 7-8 ωρες οθονη με αρκετη χρηση, τωρα αυτο δεν το γνωριζω αλλα σιγουρα θα παρει το Miui 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, elias.kaz είπε

Έχεις να προτείνεις κάποιο άλλο σε αυτα τα χρηματα( μέχρι 260-270)?

Αναλογως τι ψαχνεις και τι απαιτησεις εχεις, υπαρχουν και τα samsung galaxy a7, nokia 7plus, xperia xz1, honor play. (κανε με παραθεση για να μου ερχεται ειδοποιηση αν μπορεις)

Επεξ/σία από darksoul93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, darksoul93 είπε

Αναλογως τι ψαχνεις και τι απαιτησεις εχεις, υπαρχουν και τα samsung galaxy a7, nokia 7plus, xperia xz1, honor play. (κανε με παραθεση για να μου ερχεται ειδοποιηση αν μπορεις)

Από όσα μου είπες μόνο το play θα σκεφτόμουν (λόγω bezel) αλλά δεν μπόρεσα πουθενά να το δω από κοντά..αυτό που θέλω είναι μια συσκευή όμορφη, με καλουτσικη κάμερα( δεν είμαι φωτογράφος), μπαταρία να βγάζει τη μέρα (παιζω pubg) και να είναι dual με 800αρα..τώρα έχω το redmi note 5 4/64 με το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά τραβάει που και που κανένα ψιλο-κολληματακι..θα ήθελα να αποτελεί ξεκάθαρη αναβάθμιση από το αυτό!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, elias.kaz είπε

Από όσα μου είπες μόνο το play θα σκεφτόμουν (λόγω bezel) αλλά δεν μπόρεσα πουθενά να το δω από κοντά..αυτό που θέλω είναι μια συσκευή όμορφη, με καλουτσικη κάμερα( δεν είμαι φωτογράφος), μπαταρία να βγάζει τη μέρα (παιζω pubg) και να είναι dual με 800αρα..τώρα έχω το redmi note 5 4/64 με το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά τραβάει που και που κανένα ψιλο-κολληματακι..θα ήθελα να αποτελεί ξεκάθαρη αναβάθμιση από το αυτό!

χμμ εγω σε κοτσοβολο και πλαισιο το εχω πετυχει σε βιτρινα, αναλογως και την περιοχη βεβαια μπορει να μην το εχουν παντου. Το ιδιο κινητο ειχα πριν 2 μηνες redmi note 5 4/64 και ηθελα να το αλλαξω για τον ιδιο λογο. Εγω κατεληξα στο Honor play Και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος! (ναι μην το ψαχνεις εχουν περασει πολλα κινητα απο τα χερια μου :P ) Σε συγκριση με το mix 2 η μπαταρια ειναι λιγο καλυτερη στο Honor αλλα και στα 2 κινητα η μερα βγαινει ανετα! Pubg που το τρεχω παντα δοκιμαστικα να πω την αληθεια νομιζω στο Mix 2 ετρεχε καλυτερα, ναι καλος και ο κιριν 970 και δε θα δεις κολλημα πουθενα αλλα ο snapdragon ειναι εγγυηση στις επιδοσεις. Καμερα επισης δεν εχω ουτε εγω τρελες απαιτησεις και θα πω οτι και οι δυο με καλυπτουν, στο mix 2 ειχε το optical image stabilization που βοηθουσε ενω στο Honor εχει τα ai κλπ δε νομιζω οτι υπαρχει μεγαλη διαφορα στην πραξη. Επισης προσωπικα μου αρεσει πιο πολυ το emui απο το miui.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παίζεις τέτοια παιχνίδια πας στο poco λόγω snapdragon 845 με υδροψυξη και μπαταρία. Δεν υπάρχει περίπτωση να κολλήσει πουθενά.

Το mix 2 είναι ποιο όμορφο βέβαια αλλά λίγο παλιό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το mix έχει ήδη miui 10 . Προβλέπεται να πάρει και Android pie. 

Αφού είσαι παιχνιδας πάρε το Poco. Κατιτις καλύτερο σε επιδόσεις και μεγαλύτερη μπαταρια. 

 

Επεξ/σία από Μακιαβέλλι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ η λογική λέει poco, η καρδιά λέει mi mix 2. Δεν ξέρω ίσως είναι το premium της κατασκευής.. Από την άλλη όπως είπατε επεξεργαστή και μπαταρία όμως poco. Πιστεύω ότι είναι αρκετά δυνατός ο 835 του mix αλλά με προβληματίζει η μπαταρία.. Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας.. οποιαδήποτε άλλη άποψη καλοδεχούμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, darksoul93 είπε

Δε θα δεις καμια τρελη διαφορα στον επεξεργαστη παντως. 

Συμφωνώ, στην μπαταρία η διαφορά είναι χαοτική υπέρ του ποκο, και λόγω παιχνιδιών με το Mix όλη μέρα θα ψάχνει μπρίζα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...