Προς το περιεχόμενο

Gigabyte RX Vega 64 Gaming Oc 414 ευρώ με μεταφορικά @amazon.fr (ΤΕΛΟΣ)


DsLmAnIaC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, leros2004 είπε

Coil whine έχει και μένα αλλά με πολλά fps συνήθως σε μενού παιχνιδιών....  Σύγκριση με vega 56 μάλιστα...  

Για τα υπόλοιπα διαφωνώ σε όλα...

Clipboard01.jpg.a0b103f665dbeb60c817cc4f33f6ed79.jpg

Με αυτή την καμπύλη πάνω από 63 δεν πάει ποτέ και από θόρυβο ίσα που ακούγεται.... Σε τεστ μάλιστα η vega 64 strix ήταν ποιο ''ζεστή'' από ότι αυτή εδώ της προσφοράς... 

Μόνο η nitro+ είναι σαφέστατα ανώτερη, αλλά χρηματικά δεν.... 

Μια από τα ίδια κι εδώ. Θέλει επιθετικές ρυθμίσεις στο fan και κρατάει μια χαρά θερμοκρασίες. Με undervolt/oc καλύτερες επιδόσεις και thermals χωρίς να ζορίζεις την κάρτα τρελά.

P7 στα1682mhz/1070mv από 1647/1200 και δεν είχα και πολύ χρόνο να παίξω και να τεστάρω και με τέτοια ρύθμιση στο σύστημα ψύξης.

Ξανά στα 414 ευρώ.

Επεξ/σία από DsLmAnIaC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παραλαμβανω σημερα εγω.Σχετικα γρηγορα ηρθε δεδομενου οτι Παρασκευη εφυγε απο Γερμανια.

Περιμενω στη πορτα το κουριερ,ειμαι μια βδομαδα με την hd4600 του επεξεργαστη :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι την έχετε τσεκάρετε με ποιος bios έρχεται. Υπάρχει νεότερο (F2) στο site της gigabyte. Η δικιά μου είχε έρθει με F1   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα και τη φορεσα.

IMG_20190116_124021.jpg

 

Μετα απο καποιες γρηγορες ρυθμισεις και λιγο uv η καρτα τρεχει καπου στα 1600 κατι κατι,κρατωντας ευκολα τη θερμοκρασια κατω απο 61 βαθμους με τους ανεμιστηρες να μην ακουγονται καθολου και τραβαει καπου 230 watt.

Αρα αυτα που λενε στο reddit βλεποντας τη καρτα απο τις εικονες,ειναι αρλουμπες,το λιγοτερο.

Ψαχνομαι ακομα με τις ρυθμισεις.

Coil whine δεν εχω καθολου.Ετρεξα και το τεστ του gpu z που πιανει πολλα fps και ακομα και στα 800 fps,με το αυτι διπλα απο το κουτι,δεν ειχα τιποτα.Αυτα προς το παρον.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Dantε είπε

Παρελαβα και τη φορεσα.

IMG_20190116_124021.jpg

Μετα απο καποιες γρηγορες ρυθμισεις και λιγο uv η καρτα τρεχει καπου στα 1600 κατι κατι,κρατωντας ευκολα τη θερμοκρασια κατω απο 61 βαθμους με τους ανεμιστηρες να μην ακουγονται καθολου και τραβαει καπου 230 watt.

Αρα αυτα που λενε στο reddit βλεποντας τη καρτα απο τις εικονες,ειναι αρλουμπες,το λιγοτερο.

Ψαχνομαι ακομα με τις ρυθμισεις.

Coil whine δεν εχω καθολου.Ετρεξα και το τεστ του gpu z που πιανει πολλα fps και ακομα και στα 800 fps,με το αυτι διπλα απο το κουτι,δεν ειχα τιποτα.Αυτα προς το παρον.

καοριζικη. πολυ καλη αγορα.. σ αυτα τα χρηματα ιδιως... παιξε με uv oc hbm. η κάρτα ανεβαινει τρελλα. δωσε p6 1622/1110 p7 1682/1150  και hbm 1070 stock voltage. powerlimit 30%

Επεξ/σία από billeiros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, leros2004 said:

Όσοι την έχετε τσεκάρετε με ποιος bios έρχεται. Υπάρχει νεότερο (F2) στο site της gigabyte. Η δικιά μου είχε έρθει με F1   

Παρότρυνε τους να μπρικάρουν τίποτα, το bios update σε κάρτες γραφικών καλύτερα να αποφύγεται, στις μητρικές είναι άλλο θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, Dantε είπε

Παρελαβα και τη φορεσα.

IMG_20190116_124021.jpg

Μετα απο καποιες γρηγορες ρυθμισεις και λιγο uv η καρτα τρεχει καπου στα 1600 κατι κατι,κρατωντας ευκολα τη θερμοκρασια κατω απο 61 βαθμους με τους ανεμιστηρες να μην ακουγονται καθολου και τραβαει καπου 230 watt.

Αρα αυτα που λενε στο reddit βλεποντας τη καρτα απο τις εικονες,ειναι αρλουμπες,το λιγοτερο.

Ψαχνομαι ακομα με τις ρυθμισεις.

Coil whine δεν εχω καθολου.Ετρεξα και το τεστ του gpu z που πιανει πολλα fps και ακομα και στα 800 fps,με το αυτι διπλα απο το κουτι,δεν ειχα τιποτα.Αυτα προς το παρον.

Μια χαρά! Η δικιά μου ήταν σίγουρα προβληματική, μόνο σε idle δεν είχε coil whine. Κ με σοβαρό uv ανέβαζε hotspot 90+ και πυρηνομνημες 70-75.

Ετρεξες κανένα benchmark?

Επεξ/σία από ax6250
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, cineaste είπε

Παρότρυνε τους να μπρικάρουν τίποτα, το bios update σε κάρτες γραφικών καλύτερα να αποφύγεται, στις μητρικές είναι άλλο θέμα...

Πανευκολη διαδικασια ειναι με την εφαρμογη της gigabyte.Ετσι και αλλιως πρεπει να ναι και dual bios λογικα.

3 λεπτά πριν, ax6250 είπε

Μια χαρά! Η δικιά μου ήταν σίγουρα προβληματική, μόνο σε idle δεν είχε coil whine. Κ με σοβαρό uv ανέβαζε hotspot 90+ και πυρηνομνημες 70-75.

Τις θερμοκρασιες πως τις τσεκαρες?

Εχω με υπερυθρες θερμομετρο η αληθεια ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, billeiros είπε

καοριζικη. πολυ καλη αγορα.. σ αυτα τα χρηματα ιδιως... παιξε με uv oc hbm. η κάρτα ανεβαινει τρελλα. δωσε p6 1622/1110 p7 1682/1150  και hbm 1070 stock voltage. powerlimit 30%

Εβαλα 1622/1010 p6 και 1682/1070 p7 και 1000/1000 στην hbm.Με μια πρωτη δοκιμη ετρεχε μια χαρα αλλα τραβαγε το πατο της.260-280 watt.

Θα τη δουλεψω εκει να δω αν ειναι stable.Παραπανω δε νομιζω να υπαρχει λογος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dantε είπε

Εβαλα 1622/1010 p6 και 1682/1070 p7 και 1000/1000 στην hbm.Με μια πρωτη δοκιμη ετρεχε μια χαρα αλλα τραβαγε το πατο της.260-280 watt.

Θα τη δουλεψω εκει να δω αν ειναι stable.Παραπανω δε νομιζω να υπαρχει λογος.

Μπορείς να ρίξεις κ άλλο τα νolt στο πυρήνα πιστεύω. 1000 + 1050 πχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ax6250 είπε

Μπορείς να ρίξεις κ άλλο τα νolt στο πυρήνα πιστεύω. 1000 + 1050 πχ

Με στοκ ρολόγια το έχει εύκολα το 1000αρη voltage

 

10 λεπτά πριν, ax6250 είπε

Μια χαρά! Η δικιά μου ήταν σίγουρα προβληματική, μόνο σε idle δεν είχε coil whine. Κ με σοβαρό uv ανέβαζε hotspot 90+ και πυρηνομνημες 70-75.

Η λάθος ένδειξη ή όντως προβληματική.... Είχες τσεκάρει temps με το integrated monitoring των adrenaline drivers? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ax6250 είπε

Μια χαρά! Η δικιά μου ήταν σίγουρα προβληματική, μόνο σε idle δεν είχε coil whine. Κ με σοβαρό uv ανέβαζε hotspot 90+ και πυρηνομνημες 70-75.

Ετρεξες κανένα benchmark?

Εμενα δε δειχνει  θερμοκρασια στα VRM για καποιο λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...