Προς το περιεχόμενο

Gigabyte RX Vega 64 Gaming Oc 414 ευρώ με μεταφορικά @amazon.fr (ΤΕΛΟΣ)


DsLmAnIaC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχει κάποια κάρτα ανεξάρτητη που να σηκώνει παθητική ψύξη (να υπάρχει τέτοια υλοποίηση ή να προσφέρεται έτσι γενικά) και που να αξίζει τα χρήματά της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, vgiozo είπε

Υπάρχει κάποια κάρτα ανεξάρτητη που να σηκώνει παθητική ψύξη (να υπάρχει τέτοια υλοποίηση ή να προσφέρεται έτσι γενικά) και που να αξίζει τα χρήματά της

Πω μου θύμησες κάποιες παλιές υλοποιήσεις της Nvidia, 8500GT- 8600GT που ήταν passive και την πρώτη την είχα σε ένα htpc πρίν πολλλλά χρόνια.

Τώρα πλέον δύσκολα να βρεις κάρτα με δυνατότητες που να είναι passive. Στην περίπτωσή σου θα κοίταγα apus ryzen 3 2200G με την apu vega 8 ή ακόμα καλύτερα τον 5 2400G με την vega 11 που σηκώνουν και gaming.

 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο reddit της AMD την Gigabyte την εχουνε ολοι στο χεσιμο.Υπαρχει καποιος σοβαρος λογος?

Γιατι και εμενα με τρωει πολυ το χερι μου να την χτυπησω αλλα πολλα τα λεφτα και φοβαμαι μην τα κλαιω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, peponas είπε

Στο reddit της AMD την Gigabyte την εχουνε ολοι στο χεσιμο.Υπαρχει καποιος σοβαρος λογος?

Γιατι και εμενα με τρωει πολυ το χερι μου να την χτυπησω αλλα πολλα τα λεφτα και φοβαμαι μην τα κλαιω. 

Καμία σχέση, μια χαρά κάρτα είναι. Εκτός αν έχουν άλλη vega 64 να σου προτείνουν σε αυτά τα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DsLmAnIaC είπε

Καμία σχέση, μια χαρά κάρτα είναι. Εκτός αν έχουν άλλη vega 64 να σου προτείνουν σε αυτά τα χρήματα.

Σε αυτα τα χρηματα δεν παιζει τιποτα με αυτο το vfm αποτι εχω ψαξει.Η Sapphire φευγει ενα κατοσταρικο και πανω που θεωρουν ολοι την καλητερη.

Απλα φοβαμαι μην πληρωσω το vfm σε αλλους τομεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Sapphire είναι καλή υλοποίηση αλλά το κατοστάρικο πάνω το βάζεις σε οθόνη, μνήμες, δίσκο, ότι άλλο θέλεις και δε χάνεις και πολλά. Εδώ λένε για τη strix ότι δεν είναι καλή υλοποίηση, στη GB θα κολλούσαν.

Το πακέτο είναι ότι πρέπει σε θέμα κόστους/απόδοσης και με τα τρία παιχνίδια γίνεται ακόμη καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Πω μου θύμησες κάποιες παλιές υλοποιήσεις της Nvidia, 8500GT- 8600GT που ήταν passive και την πρώτη την είχα σε ένα htpc πρίν πολλλλά χρόνια.

Τώρα πλέον δύσκολα να βρεις κάρτα με δυνατότητες που να είναι passive. Στην περίπτωσή σου θα κοίταγα apus ryzen 3 2200G με την apu vega 8 ή ακόμα καλύτερα τον 5 2400G με την vega 11 που σηκώνουν και gaming.

Eχω ήδη τον 2200G, αλλά σκεφτόμουν μήπως έβαζα μια δεύτερη οθόνη (40άρα τηλεόραση ως extended desktop για πολυμεσικά) και - χωρίς να το πολυψάξω, αλήθεια - θεώρησα ότι η ενσωματωμένη θα ζορίζεται με 2 οθόνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vgiozo είπε

Eχω ήδη τον 2200G, αλλά σκεφτόμουν μήπως έβαζα μια δεύτερη οθόνη (40άρα τηλεόραση ως extended desktop για πολυμεσικά) και - χωρίς να το πολυψάξω, αλήθεια - θεώρησα ότι η ενσωματωμένη θα ζορίζεται με 2 οθόνες.

πιστεύω ότι θα είσαι μια χαρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα ζορίζεται απλά με τις δύο οθόνες για καταστάσεις εκτός gaming. Αλλά η πιο δυνατή passive gpu αυτή τη στιγμή είναι η GTX 1050Ti KalmX της Palit. https://www.skroutz.gr/s/11162701/Palit-GeForce-GTX-1050-Ti-4GB-KalmX-NE5105T018G1H.html

Απλά άμα βάλεις τέτοια κάρτα κοίτα να έχεις καλό airflow γιατί σε εκτεταμένες περιόδους gaming Θα ψήνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά για να μην ανοίγω άλλο θέμα και επειδή δεν έχω ξαναπαρει κάτι από κει  βρήκα αυτή την προσφορά για 2070 στα 439 χωρίς μετσφορικα τι λέτε;

https://www.mindfactory.de/product_info.php/8GB-MSI-GeForce-RTX-2070-AERO-8G-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1283061.html

Έχει αγοράσει κανεις από κει;

 

Επεξ/σία από Metaksas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...