Προς το περιεχόμενο

Samsung 27chg70


George Nikakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

Σκευτομαι να αγοράσω την συγκεκριμένη αλλά έχω ακούσει ότι αρκετή είχανε θέματα με καμμένα πίξελ και διάφορα τέτοιου είδους προβλήματα

Αν την εχει κάποιος θα μπορούσε να μου πει την γνώμη του?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο εχω διαβασει κι εγω σε κριτικες χρηστων φιλε μου. Εχω διαβασει και οτι ειναι στις κορυφαιες οθονες για gaming σε κορυφαια sites ομως. Αν δεν πεσεις σε ελαττωματικο πανελ κοινως, λογικα θα ειναι μια απο τις καλυτερες οθονες εκει εξω αυτη τη στιγμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοβερα χαρακτηριστικα,αυτο και το αντιστοιχο 32" ειναι οτι πιο προβληματικο εχει βγαλει η samsung.Παντου αρνητικα σχολια,αμαζον,σκρουτζ και οπου και να googlaρεις

κι εγω στην ιδια φαση ημουν και τελικα πηγα σε ag322qc4 απο aoc 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά εμένα το θέμα μου είναι ότι δεν έχω πολύ μεγάλο χώρο στο γραφείο και πρέπει αναγκαστικά να πάω μέχρι 27'

Έχει να μου προτείνει κανένας ένα αξιόπιστο μόνιτορ 2κ 144hz που να μην είναι TN panel γτ δυσκολεύομαι 

Και μην ξεφύγουμε από τα 600 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/1/2019 στις 6:54 ΜΜ, thanosAIAS είπε

Το 32αρι της δεν έχει σχέση με το 27αρι. 

Εγώ θα την αγόραζα άνετα. Δες και εδώ.

https://www.rtings.com/monitor/reviews/samsung/chg70

Σε ευχαριστώ για το site!

12 λεπτά πριν, mkp είπε

και εγώ έλεγα να πάρω αυτήν την οθόνη άλλα δεν μου αρέσει που είναι curved, γενικά όλα τα monitors  σε αυτήν την κατηγορία (27", 1440p, VA) είναι curved.

Παίζει από HP το Omen 32. Αρκετά καλό. Και το αντίστοιχο 27 Pavilion.

Στις 11/1/2019 στις 5:28 ΜΜ, George Nikakos είπε

Ναι αλλά εμένα το θέμα μου είναι ότι δεν έχω πολύ μεγάλο χώρο στο γραφείο και πρέπει αναγκαστικά να πάω μέχρι 27'

Έχει να μου προτείνει κανένας ένα αξιόπιστο μόνιτορ 2κ 144hz που να μην είναι TN panel γτ δυσκολεύομαι 

Και μην ξεφύγουμε από τα 600 ευρω

Δύστυχος επειδή ψάχνω λίγο καιρό για 27-32 1440p αλλά όχι 144hz όλα εμφανίζουν ελαττώματα λίγο πολύ. Εφόσον πας για καινούριο και έχεις τέτοιο budget τίμια είναι η Asus MG279Q.

Ξεκινάει στα 570. Αν και προσωπικά θα πήγαινα Samsung αν είχα ανάγκη αυτά που προσφέρει για τον λόγο VA panel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, yourfear1 είπε

Παίζει από HP το Omen 32. Αρκετά καλό. Και το αντίστοιχο 27 Pavilion.

Δεν είναι 144hz που ψαχνό εγώ, γενικά έχω αρχίσει τώρα να να κοιτάω για (27", TN 8-bit, 1440p, 144hz) panel μιας και τα IPS & VA έχουν αρκετά θέματα, δηλαδή από ότι διαβάζω πρέπει να αλλάξεις 2-3 monitors μέχρι να σου κάτσει κάνα κάλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Καλησπέρα, Επειδη και εγω εχω φοβηθεί λίγο με τα σχόλια

Στις 20/1/2019 στις 6:54 ΜΜ, thanosAIAS είπε

Το 32αρι της δεν έχει σχέση με το 27αρι. 

Εγώ θα την αγόραζα άνετα. Δες και εδώ.

https://www.rtings.com/monitor/reviews/samsung/chg70

Τι εννοείς δεν έχει καμια σχέση; με λίγο ψάξιμο που έκανα στα χαρακτηριστικα ειναι ακριβως ίδιες με σαφώς μεγαλυτερο μεγεθος η 32ρα.

Στις 23/1/2019 στις 9:31 ΜΜ, mkp είπε

Δεν είναι 144hz που ψαχνό εγώ, γενικά έχω αρχίσει τώρα να να κοιτάω για (27", TN 8-bit, 1440p, 144hz) panel μιας και τα IPS & VA έχουν αρκετά θέματα, δηλαδή από ότι διαβάζω πρέπει να αλλάξεις 2-3 monitors μέχρι να σου κάτσει κάνα κάλο.

Εγώ λέω να το ρισκάρω γιατι με τα 450 ευρώ και το Service που έχει η Samsung (στην αλλαζουν αμεσα) νιωθω ποιο ανετος να κανω την αγορα ασχετος τα αρνητικα σχολια που βλέπω πιστευω 450 για 32 με τετοια χαρακτηριστικα ειναι πολυ καλο Monitor.
Η ερωτηση μου εμενα είναι κατα πόσο θα με βολεψει εκτος τον παιχνιδιών σε εφαρμογες οπως Photoshop και Visual studio Code( Επεξεργασια εικονας-προγραμματισμος) γιατι δεν θέλω να σκασω 700 εκατοσταρικα για Ultrawide που να μην εχει HDR και να μην ειναι 144 2κ

Εχει καποιος αποψη πανω σε αυτο να με βοηθήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, baspax1 είπε

Τι εννοείς δεν έχει καμια σχέση; με λίγο ψάξιμο που έκανα στα χαρακτηριστικα ειναι ακριβως ίδιες με σαφώς μεγαλυτερο μεγεθος η 32ρα.

Η 32άρα δεν είναι flickerfree, την μέτρησαν στο tftcentral και συμπεριφέρεται σαν να έχει pwm dimming.

https://www.tftcentral.co.uk/reviews/samsung_c32hg70.htm#panel

Το αναφέρει και στο link που σου έβαλε ο @thanosAIAS

https://www.rtings.com/monitor/reviews/samsung/chg70

Κάποιον μπορεί να μην τον απασχολεί/ενοχλεί, για μένα είναι ο λόγος που δεν πήρα το συγκεκριμένο monitor.

Επεξ/σία από DiaperCh@nger101
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...