Προς το περιεχόμενο

προβληματικες βενζινες


tornado

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βενζινη βαζω απο ενα στανταρ βενζιναδικο που ειναι στο δρομο μου με κριτηριο την φτηνη τιμη - τωρα ειναι περιπου 1,35

το βενζιναδικο ειναι η γνωστη μαρκα που κυκλοφορει με φτηνη τιμη, ας μην πω προς το παρον ποια ειναι.

Αποτελεσμα μου αναψε το λαμπακι στο καντραν αυτο με την μηχανη.

Παω στο συνεργειο βαζει διαγνωστικο και μου λεει προβλημα στο καταλυτη,

λιγο δυσκολο να εχει χαλασει ο καταλυτης, μου βαζει ενα καθαριστικο και μου λεει αλλαξε βενζιναδικο και αν δεν στο ξαναβγαλει εισαι οκ.

 

Να ζητησω τα ρεστα απο το βενζιναδικο δεν υπαρχει θεμα, απλα αλλαζω βενζιναδικο και τελικα το φτηνο κρεας το τρωει ο σκυλος, αυτο ισχυει.

Εχει καποιο νοημα να γραψω ονοματα και διευθυνσεις η θα σκασει καμια μυνηση?

 

Επεξ/σία από tornado
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 322
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνήθως τα γερμανικά έχουν τέτοιες ευαισθησίες.

Μήπως είναι τυχαίο ή απλά είχε έρθει η ώρα του και το συνδύασες στο μυαλό σου με το τελευταίο φουλάρισμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι τελευταιο,  βαζω βενζινη μονο απο ενα βενζιναδικο απο πουθενα αλλου.

Προς το παρον δε  εχει αναψει λαμπακι, προτεινεις να ξαναβαλω να δουμε αν θα γινει λαμπατερ το τζαζ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ποιντ του θεματος ειναι αν θα πρεπει να γινονται γνωστα τα βενζιναδικα που πουλανε λασπη για σουπερ αμολυβδη....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tornado είπε

το ποιντ του θεματος ειναι αν θα πρεπει να γινονται γνωστα τα βενζιναδικα που πουλανε λασπη για σουπερ αμολυβδη....

Εννοείται πως πρέπει αρκεί να είμαστε βέβαιοι γι' αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tornado είπε

το ποιντ του θεματος ειναι αν θα πρεπει να γινονται γνωστα τα βενζιναδικα που πουλανε λασπη για σουπερ αμολυβδη....

Η σουπερ αμόλυβδη είναι η 95αρα.Μόνο Ελλάδα την βάφτισαν απλή.Η απλη αμολυβδη εχει 91 οκτανια.Η 98αρα είναι super plus,η 100αρα και 102αρα που υπάρχει εξω έχει όνομα ανάλογα την εταιρία,π.χ. v-power racing 100 στη shell,ultimate σε BP,Aral κλπ.

Το θέμα Ελλάδα είναι να βρεις καθαρη 95αρα σούπερ αμόλυβδη.Ισως γιαυτό την λένε απλή,επειδή είναι με 91 οκτανια,αλλά την πουλάνε σαν 95αρα.Και η τεμεκ 100αρα είναι στην πραγματικοτητα 95αρα καθαρή. Γιαυτό και θέμα με πυρακια τα βλέπεις μονο Ελλάδα.

100αρα Ελλάδα είναι μονο η v-power racing.Οποία τίμια βενζινάδικα την έχουν. 

Επεξ/σία από jmmys
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 100αρα της ΈΚΟ;  

Συγγνώμη, νόμοι δεν υπαρχουν; Πώς κάνει έφοδο η εφορία για τις αποδείξεις, το ίδιο δεν μπορεί να γίνει και σε βενζιναδικα; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και γίνεται νοθεία και τα συστήματα εκροών και ελέγχου μπαζουν ...  από απομακρυσμενα  συγκεκριμένα  έχω πάθει πλάκα με λάσπη που βούλωσε η αντλία βενζίνης , άλλα της Εκο η Ελιν σε κλέβουν χοντρά στη ποσότητα . Τελικά βάζω από 2-3 BP μέσα στη πόλη  που βάζουν και οι ταρίφες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εβαζα απο βενζιναδικο της ΕΤΕΚΑ, οντως φτηνη βενζινη αλλα τελικα το πληρωσα αλλιως.

 

Τωρα βαζω revoil θα δειξει η νεκροψια πως θα παει αυτη.

Σιγουρα ομως θα επρεπε να υπαρχουν ελεγχοι που δεν τους βλεπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Προφανώς και γίνεται νοθεία και τα συστήματα εκροών και ελέγχου μπαζουν ...  από απομακρυσμενα  συγκεκριμένα  έχω πάθει πλάκα με λάσπη που βούλωσε η αντλία βενζίνης , άλλα της Εκο η Ελιν σε κλέβουν χοντρά στη ποσότητα . Τελικά βάζω από 2-3 BP μέσα στη πόλη  που βάζουν και οι ταρίφες .

Ολα τα BP ειναι της ΕΚΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...