Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για επιστροφή (yellows) Τράπεζας Πειραιώς στην προσφορά "x50 yellows στη Mediamarkt 17-24 Δεκεμβρίου"


dim_plo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα σε όλη την κοινότητα.

 

Όπως μπορείτε να δείτε και εδώ, την περίοδο από 17 έως και 24 Δεκεμβρίου, η MediaMarkt επιβράβευε (?) με x50 yellows όσους έκαναν αγορές προϊόντων άνω των 200€ με κάρτες της Τράπεζας Πειραιώς που συμμετέχουν στο πρόγραμμα yellow.

Στις 29/12/2018 έγινε εκκαθάριση της συναλλαγής (ύψους 349€) από την τράπεζα, οπότε και διαπίστωσα ότι μου έχει πιστωθεί η βασική επιστροφή (ποσό συναλλαγής*5 yellows) αντί της διαφημιζόμενης (ποσό συναλλαγής*50 yellows). Κατόπιν επανειλημμένων επικοινωνιών που είχα με την εξυπηρέτηση πελατών, η τράπεζα απεφάνθη ότι η συγκεκριμένη προωθητική ενέργεια είναι περσινή (σ.σ.: 2017), ότι δεν είχε αναρτηθεί στη δική της ιστοσελίδα αυτή την εορταστική περίοδο (γεγονός το οποίο επιβεβαιώνω) και ότι θα πρέπει να απευθυνθώ στον ίδιο τον έμπορο.

Επειδή ειλικρινά αδυνατώ να θυμηθώ αν υπήρχε σχετικό banner στην ιστοσελίδα της Mediamarkt εκείνη την περίοδο ή αν απλώς την "πάτησα" ακολουθώντας το link που παρέθεσε άλλο μέλος στην ενότητα των προσφορών εκείνες τις ημέρες, υπάρχει κάποιος/ -α που θα μπορούσε να μου δώσει μία εικόνα πριν μπω στη διαδικασία να έρθω σε επικοινωνία με τον έμπορο;

Σημειωτέον, έψαξα για αρχειοθετημένες εκδόσεις της ιστοσελίδας της Mediamarkt εδώ, δυστυχώς δεν έχει ληφθεί κάποιο στιγμιότυπο εκείνη την περίοδο. Εδώ, όμως, φαίνεται ξεκάθαρα ότι η ιστοσελίδα η οποία αναφέρεται στην προωθητική ενέργεια έχει αρχειοθετηθεί με ημερομηνία 17 Dec 2018 23:34:38 UTC. 2018, έτσι; Όχι 2017.

Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη σε περίπτωση που απασχολήσω άνευ λόγου το νήμα. Εξυπακούεται ότι θεωρώ παραπλανητικό και καταχρηστικό το να παραμένει αναρτημένη μία προωθητική ενέργεια έναν χρόνο μετά την λήξη της αλλά ας όψεται.. Θεωρώ απίθανο να μην υπάρχει έστω και ένας/ μία που έκανε αγορά εκείνη την περίοδο. Θα εκτιμούσα ιδιαίτερα οποιαδήποτε βοήθεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
29 λεπτά πριν, dim_plo είπε


Επειδή ειλικρινά αδυνατώ να θυμηθώ αν υπήρχε σχετικό banner στην ιστοσελίδα της Mediamarkt εκείνη την περίοδο ή αν απλώς την "πάτησα" ακολουθώντας το link που παρέθεσε άλλο μέλος στην ενότητα των προσφορών εκείνες τις ημέρες, υπάρχει κάποιος/ -α που θα μπορούσε να μου δώσει μία εικόνα πριν μπω στη διαδικασία να έρθω σε επικοινωνία με τον έμπορο;
 

1. Δωσε μας τον συνδεσμο της αναρτησης μελους στην οποια αναφερεσαι, γιατι νομιζω οτι κανεις λαθος. Δεν μπορω να βρω με μια αναζητηση κατι τετοιο, ουτε θυμαμαι προσωπικα κατι. Μονο στην BF υπηρχε 20% σε yellows , συμφωνα με θεματα στην ενοτητα των προσφορων. 

2. Αν πραγματι βρεις το σχολιο για τα Χριστουγεννα που λες, πρεπει να ριξεις μια ματια στους ορους για το ποτε θα μπουν τα yellows.

3. Εχεις ανοιξει ενα θεμα με εναν τιτλο ο οποιος δεν ξερεις ουτε εσυ ο ιδιος αν στεκει απο οσα καταλαβα!

Οποιος μπορει να βοηθησει και θυμαται, ας βοηθησει. Γιατι αν δεν υπηρχε τετοια προσφορα, το θεμα θα φυγει ως πρεπει αφου θα ειναι ψευδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@matrixxx.....το έχει καταλάβει νομίζω, άλλωστε ζητάει προκαταβολικά συγνώμη (για το ενδεχόμενο να απασχολεί κάποιον άσκοπα).

Επεξ/σία από TechnoState
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτο λεω και εγω στο (3) και αφηνω για λιγο το πιθανον ψευδες θεμα ωστε να βοηθηθει το μελος. Θα επρεπε να ειχε εναν αλλο πιο σωστο τιτλο αν ηθελε απλα μια βοηθεια και οχι καταγγελτικο τονο χωρις να ειναι σιγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, matrixxx είπε

1. Δωσε μας τον συνδεσμο της αναρτησης μελους στην οποια αναφερεσαι, γιατι νομιζω οτι κανεις λαθος. Δεν μπορω να βρω με μια αναζητηση κατι τετοιο, ουτε θυμαμαι προσωπικα κατι. Μονο στην BF υπηρχε 20% σε yellows , συμφωνα με θεματα στην ενοτητα των προσφορων. 

2. Αν πραγματι βρεις το σχολιο για τα Χριστουγεννα που λες, πρεπει να ριξεις μια ματια στους ορους για το ποτε θα μπουν τα yellows.

3. Εχεις ανοιξει ενα θεμα με εναν τιτλο ο οποιος δεν ξερεις ουτε εσυ ο ιδιος αν στεκει απο οσα καταλαβα!

Οποιος μπορει να βοηθησει και θυμαται, ας βοηθησει. Γιατι αν δεν υπηρχε τετοια προσφορα, το θεμα θα φυγει ως πρεπει αφου θα ειναι ψευδες.

Ζητώ συγγνώμη για τον πιθανώς ατυχή τίτλο και ορθώς άλλαξε σε αυτή την περίπτωση. Θα επανέλθω το συντομότερο δυνατόν με την ανάρτηση στην οποία αναφέρομαι.

Επεξ/σία από dim_plo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 λεπτά πριν, dim_plo είπε

Ζητώ συγγνώμη για τον πιθανώς ατυχή τίτλο και ορθώς άλλαξε σε αυτή την περίπτωση. Θα επανέλθω το συντομότερο δυνατόν με την ανάρτηση στην οποία αναφέρομαι.

Καλως.

Δεν αλλαξε ο τιτλος, τωρα τον αλλαξα εγω ομως. Εν αναμονη λοιπον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@matrixxx

Ορίστε η ανάρτηση από την οποία έμαθα για την προωθητική ενέργεια:

Ακολουθεί η ερώτηση μου και η απάντηση την οποία έλαβα:


Επαναλαμβάνω ότι ζητώ συγγνώμη αν απασχολώ άδικα το νήμα. Ας γίνει οποιαδήποτε τροποποίηση είναι απαραίτητη στον τίτλο ή και εντός της ανάρτησης.

Είμαι βέβαιος πως εντός της σελίδας των προϊόντων υπήρχε ένα κόκκινο badge "Xmas", ειλικρινά αδυνατώ να θυμηθώ αν υπήρχε και κάποιο άλλο badge της μορφής "x50".

Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε βοήθεια. @argi73, ίσως;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την αίσθηση ότι κάποιος μπερδεύτηκε τότε. Και το media απαράδεκτο να μη γράφει και το έτος για προσφορά που έχει ακόμα στη σελίδα του.. 

Θα έλεγα ότι ο μόνος τρόπος να βγάλεις άκρη είναι να βασιστείς εκεί.. Ακόμα και σήμερα το λινκ υπάρχει και μπερδεύει κόσμο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ο argi73 θα μπορει να βοηθησει μιας και το ειχε δει. Αν εχει τους ορους θα μας διαφωτισει.

Θεωρω πιθανοτερο αν υπηρχε και ισχυε για ολες τις αγορες (για το ειδος της αγορας σου) οτι θα πιστωθουν αργοτερα και συμφωνα με τους ορους και τις ημερομηνιες πιστωσης που υπηρχαν εκει. Δεν ειναι δυσκολο οι απαντησεις που σου εδωσαν να ηταν απο αγνοια, το εχω δει πολλες φορες σε αλλες "εξυπηρετησεις πελατων" διαφορων ιδιωτικων μεγαλων εταιριων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μακάρι να μπορέσει να μας παραθέσει κάποιος τους όρους (αν και το θεωρώ δύσκολο, καθώς δεν υπήρχε αντίστοιχη ανάρτηση στην ιστοσελίδα της τράπεζας).

Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο, λοιπόν, είναι αν εκείνη την περίοδο κάποιος/ -α είδε σχετικό banner κάπου κεντρικά στην ιστοσελίδα ή κάποιο badge της μορφής "x50 yellows" δίπλα από τα προϊόντα.

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας παιδιά.

Επεξ/σία από dim_plo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τηλεφώνησα media markt για άσχετο λογο και ρώτησα και για εσένα φίλε...

-Δεν είχαμε κάποια προσφορά από τράπεζα Πειραιώς 17-24/12/18....

Μου είπε όλες τις άλλες προσφορές σε πόντους για το 2018 εκτός από αυτήν....  

Επεξ/σία από bromiaris
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

Το συγκεκριμένο promotion ίσχυε τις ημερομηνίες που λέτε, αλλά πέρσι τα Χριστούγεννα 17-24/12/2017

Promo σχετικό με τηλεοράσεις (x100) έπαιζε στο mundial και θα παίξει πάλι από 17/1 μέχρι 27/1.

Μάλλον έγινε μπέρδεμα γιατί το mediamarkt έχει στο σχετικό link κάτι που δεν ίσχυε φέτος και το λέω γιατί έχω πληροφόρηση μέσα από την τράπεζα Πειραιώς. Να φανταστείτε το link είναι ακόμα ενεργό στο site του Mediamarkt!

Αν μάθω κάτι άλλο θα σας ενημερώσω.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα..  Και Εγώ έκανα αγορά με κίνητρο το link....  Δεν είδα πουθενά να αναφέρει έτος. Έκανα αγορά και μετά το παράθεσα.. δυστυχώς δεν  έκανα κάποιον άλλον έλεγχο και βέβαια δεν πήρα κάποια yellows... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, argi73 είπε

Καλησπέρα..  Και Εγώ έκανα αγορά με κίνητρο το link....  Δεν είδα πουθενά να αναφέρει έτος. Έκανα αγορά και μετά το παράθεσα.. δυστυχώς δεν  έκανα κάποιον άλλον έλεγχο και βέβαια δεν πήρα κάποια yellows... 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Μήπως παρατήρησες αν υπήρχε σχετικό banner κάπου κεντρικά στην ιστοσελίδα ή κάποιο badge της μορφής "x50 yellows" δίπλα από τα προϊόντα; Π.χ. όσο βρισκόταν σε ισχύ η προωθητική ενεργεια της Εθνικής Τράπεζας, οι φωτογραφίες των προϊόντων είχαν δίπλα τους ένα badge της μορφής "x8 Go4more πόντοι".

Εφόσον δεν υπήρχε κάτι σχετικό, το λάθος βαραίνει εμένα και νομίζω πως το θέμα πρέπει να κλειδώσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, dim_plo είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Μήπως παρατήρησες αν υπήρχε σχετικό banner κάπου κεντρικά στην ιστοσελίδα ή κάποιο badge της μορφής "x50 yellows" δίπλα από τα προϊόντα; Π.χ. όσο βρισκόταν σε ισχύ η προωθητική ενεργεια της Εθνικής Τράπεζας, οι φωτογραφίες των προϊόντων είχαν δίπλα τους ένα badge της μορφής "x8 Go4more πόντοι".

Εφόσον δεν υπήρχε κάτι σχετικό, το λάθος βαραίνει εμένα και νομίζω πως το θέμα πρέπει να κλειδώσει. 

Δεν το θυμάμαι καθόλου.. δεν πρόσεξα καθόλου είχα δει το link και προχώρησα στην αγορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...