Προς το περιεχόμενο

Ghostbusters (3)(2020)


john_shadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στο premise αναφερομαι. δεν μου αρεσει που το πανε,  σε 80ς Monster Squad, Lost Boys, κτλ σε φαση παιδια/εφηβοι εναντιων του μεταφυσικου κακου της ταινιας. 

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 μήνες μετά...
  • Moderators

 

Στις 9/3/2019 στις 11:47 ΠΜ, KilliK είπε

στο premise αναφερομαι. δεν μου αρεσει που το πανε,  σε 80ς Monster Squad, Lost Boys, κτλ σε φαση παιδια/εφηβοι εναντιων του μεταφυσικου κακου της ταινιας. 

Guess what. Teenagers vs ghosts. :P  (ή έτσι φαίνεται με το πρώτο trailer)

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο Stranger Things, νομιζω ξερω πως θα παει η ιστορια. πρεπει να χουν παρει την ιδεα απο το τελευταιο επεισοδιο του Xtreme Ghostbusters, το οποιο ηταν sequel του Real Ghostbusters (το οποιο ηταν sequel της πρωτης ταινιας).

σποιλερς σε περιπτωση που εχω δικιο:

Spoiler

To premise του Χtreme ηταν το εξης. ο Εgon μενει αναπηρος μετα απο ενα ατυχημα και η ομαδα των GBs διαλυεται. Ομως ο Egon δεν τα παραταει, κα φτιαχνει μια καινουργια ομαδα GBs με παιδια, στα οποια τους παραχωρει την τεχνολογια του. στο τελευταιο επεισοδιο της σειρας, επιστρεφουν και οι παλιοι GBs για να βοηθησουν τα παιδια και τον Egon να νικησουν τον μεγαλο κακο. καπως ετσι νομιζω θα γινει και στην ταινια, τα παιδια εχουν θεμα με τα φαντασματα στην μικρη τους πολη, ομως βρισκουν την τεχνολογια του Egon και γινονται GBs. στην 3η πραξη της ιστοριας, ερχονται και οι παλιοι GBs στην πολη για να βοηθησουν την δασκαλα και τα παιδια να νικησουν τον μεγαλο κακο. ισως εμφανιστει και ο πεθαμενος Egon ως φαντασμα.

αν ειναι ετσι, ισως βγει κατι καλο απο αυτο, οποτε ιδωμεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, KilliK είπε

ποιο Stranger Things, νομιζω ξερω πως θα παει η ιστορια. πρεπει να χουν παρει την ιδεα απο το τελευταιο επεισοδιο του Xtreme Ghostbusters, το οποιο ηταν sequel του Real Ghostbusters (το οποιο ηταν sequel της πρωτης ταινιας).

σποιλερς σε περιπτωση που εχω δικιο:

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

To premise του Χtreme ηταν το εξης. ο Εgon μενει αναπηρος μετα απο ενα ατυχημα και η ομαδα των GBs διαλυεται. Ομως ο Egon δεν τα παραταει, κα φτιαχνει μια καινουργια ομαδα GBs με παιδια, στα οποια τους παραχωρει την τεχνολογια του. στο τελευταιο επεισοδιο της σειρας, επιστρεφουν και οι παλιοι GBs για να βοηθησουν τα παιδια και τον Egon να νικησουν τον μεγαλο κακο. καπως ετσι νομιζω θα γινει και στην ταινια, τα παιδια εχουν θεμα με τα φαντασματα στην μικρη τους πολη, ομως βρισκουν την τεχνολογια του Egon και γινονται GBs. στην 3η πραξη της ιστοριας, ερχονται και οι παλιοι GBs στην πολη για να βοηθησουν την δασκαλα και τα παιδια να νικησουν τον μεγαλο κακο. ισως εμφανιστει και ο πεθαμενος Egon ως φαντασμα.

αν ειναι ετσι, ισως βγει κατι καλο απο αυτο, οποτε ιδωμεν.

Στο 1:19 λέει ότι πέθανε ο παππούς της και τους άφησε όλα αυτά (λογικά ο Egon) πράγμα που είναι και λογικό μιας και ο ηθοποιός που έπαιζε τον Egon έχει πεθάνει.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι, και νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι ο Reitman ζητησε την αδεια απο την οικογενεια του Ramis να χρησιμοποιησει τον χαρακτηρα του στην ταινια.

οποτε παιζει να τον δουμε στην ταινια και ως φαντασμα, προς το τελος οταν νικανε τον κακο, να τους χαμογελαει απλως πριν εξαφανιστει στο "φως". εξαλλου η ταινια λεγεται Afterlife.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Wintermute23 είπε

Στο 1:59 του trailer είναι το πόδι από τα Terror Dogs της πρώτης ταινίας;

Και εγώ αυτό κατάλαβα

Έχω πολλές επιφυλάξεις για το ghostbusters stranger things edition σίγουρα πάντως θα είναι καλύτερο απτο feminist edition

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, ObeyWario! είπε

Και εγώ αυτό κατάλαβα

Έχω πολλές επιφυλάξεις για το ghostbusters stranger things edition σίγουρα πάντως θα είναι καλύτερο απτο feminist edition

a769737b60097ef6d1a66be1e9a7210bd01d27ff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...