Προς το περιεχόμενο

ZOTAC GeForce® GTX 1070 Mini 8GB 275€


stats72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ilion10 είπε

Μου φαίνεται καλή περίπτωση να την πάρω, αλλά δεν ξέρω τελικά τι αξίζει, αξίζει 300 περίπου με τα μεταφορικά ή να περιμένω για 2060 με 370 περίπου; 

Τα 370 ισχυουν για εξωτερικο ( γερμανια ) και για υλοποιησεις Gigabyte, Palit. Οποτε για υλοποιησεις EVGA, ASUS, MSI παμε μεχρι και 420. Στην Ελλαδα παντα βαρανε παραπανω οποτε καταλαβαινεις οτι φευγουμε πολύ απο την τιμη του τιτλου, αν μπορεις να παρεις την 1070 παρε αξιζει

Ας κανει ενα price match η αμαζον 😚

Επεξ/σία από MessatsuRoku
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Επειδή έχω τεράστια εμπειρία από packet forwarder έχω να αναφέρω τα εξής:

1) Αν είσαι νουμπας γενικά με παραγγελίες από το εξωτερικό απλά δεν μπλέκεις καν με packet forwarder (για το άτομο που ρωτούσε σχετικά).

2) Το ίδιο το Αμαζον σου ρίχνει άκυρο σε θέμα εγγύησης αν δουν ότι το πακέτο πήγε σε packet forwarder. Πρέπει να τους πιέσεις υπερβολικά και ΑΝ δεχθούν να βοηθήσουν. Πόσο μάλλον κάποιο άλλο κατάστημα με χειρότερη εξυπηρέτηση.

3) Δεν αξίζει το ρίσκο για μια διαφορά τιμής που μέχρι να πάρεις την κάρτα στα χέρια σου θα έχει μειωθεί πολύ (μεταφορικά, διαχειριστικά).

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, non-serviam είπε

Επειδή έχω τεράστια εμπειρία από packet forwarder έχω να αναφέρω τα εξής:

1) Αν είσαι νουμπας γενικά με παραγγελίες από το εξωτερικό απλά δεν μπλέκεις καν με packet forwarder (για το άτομο που ρωτούσε σχετικά).

2) Το ίδιο το Αμαζον σου ρίχνει άκυρο σε θέμα εγγύησης αν δουν ότι το πακέτο πήγε σε packet forwarder. Πρέπει να τους πιέσεις υπερβολικά και ΑΝ δεχθούν να βοηθήσουν. Πόσο μάλλον κάποιο άλλο κατάστημα με χειρότερη εξυπηρέτηση.

3) Δεν αξίζει το ρίσκο για μια διαφορά τιμής που μέχρι να πάρεις την κάρτα στα χέρια σου θα έχει μειωθεί πολύ (μεταφορικά, διαχειριστικά).

Χρήσιμες οι απαντήσεις. Πόσο χρόνο περίπου κάνει να έρθει Ελλάδα; 

Έτσι που το υπολόγισα, δεν πρέπει να είναι πάνω από 15 μέρες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, ilion10 είπε

Χρήσιμες οι απαντήσεις. Πόσο χρόνο περίπου κάνει να έρθει Ελλάδα; 

Έτσι που το υπολόγισα, δεν πρέπει να είναι πάνω από 15 μέρες 

Ο χρόνος να το στείλουν + ο χρόνος να φτάσει στην εταιρία (2-3 μέρες αν δεν χαθεί) + ο χρόνος επεξεργασίας και αποστολής από την εταιρία + ο χρόνος παράδοσης στην Ελλάδα (1 εβδομάδα κατ ελάχιστο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, non-serviam είπε

Επειδή έχω τεράστια εμπειρία από packet forwarder έχω να αναφέρω τα εξής:

1) Αν είσαι νουμπας γενικά με παραγγελίες από το εξωτερικό απλά δεν μπλέκεις καν με packet forwarder (για το άτομο που ρωτούσε σχετικά).

2) Το ίδιο το Αμαζον σου ρίχνει άκυρο σε θέμα εγγύησης αν δουν ότι το πακέτο πήγε σε packet forwarder. Πρέπει να τους πιέσεις υπερβολικά και ΑΝ δεχθούν να βοηθήσουν. Πόσο μάλλον κάποιο άλλο κατάστημα με χειρότερη εξυπηρέτηση.

3) Δεν αξίζει το ρίσκο για μια διαφορά τιμής που μέχρι να πάρεις την κάρτα στα χέρια σου θα έχει μειωθεί πολύ (μεταφορικά, διαχειριστικά).

Σε περιπτωση που το κανω εχεις να μου δωσεις καποιες συμβουλες;Εχω βαλει στο ματι την vega 56 pulse με το bundle της amd και το σκεφτομαι εδω και μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Nosferatu_00 είπε

Σε περιπτωση που το κανω εχεις να μου δωσεις καποιες συμβουλες;Εχω βαλει στο ματι την vega 56 pulse με το bundle της amd και το σκεφτομαι εδω και μερες

Έσω έτοιμος! 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, iakoboss7 είπε

σοβαρα τωρα? πιστευετε οτι η 2060 αξιζει 370?

ναι. μιλάμε για επιδόσεις 1070 ti που πριν έκανε 450+ Ελλάδα...τι αλο θες για τιμη ξεκινήματος είναι πολύ καλά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, iakoboss7 είπε

σοβαρα τωρα? πιστευετε οτι η 2060 αξιζει 370?

Η 2060 από ότι φαίνεται αντικαθιστα 1070 οπότε τιμολογιακά κινείται στα ίδια επίπεδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, Psaris said:

ναι. μιλάμε για επιδόσεις 1070 ti που πριν έκανε 450+ Ελλάδα...τι αλο θες για τιμη ξεκινήματος είναι πολύ καλά...

 

3 hours ago, DsLmAnIaC said:

Η 2060 από ότι φαίνεται αντικαθιστα 1070 οπότε τιμολογιακά κινείται στα ίδια επίπεδα.

πραγματικα με αυτα που διαβαζω, δεν υπαρχει μελλον.....


μια xx60 οπως παντα αντικαθιστα την προηγουμενη xx60, εδω και πολλα χρονια τωρα καθε xx60 ερχοταν με επιδοσεις μιας xx80 σχεδον και κοστιζε 200-250ευρω.

φετος μονο για πρωτη φορα στα χρονικα βγαινει νεα xx60 με αλμα επιδοσεων μικροτερο απο τους προκατοχους της (1060,960,760 κλπ) μιας και εχει επιδοσεις πιο κοντα σε 1070 ti αντι για 1080.
σαν να μην εφτανε αυτο, δεν αυξησαν την vram καθολου, πραγμα που καθε φορα γινοταν.
σαν να μην εφταναν και τα 2, βγηκε με ΠΟΛΥ μεγαλυτερη τιμη απο οτι οι προκατοχοι της.

ειστε αξιοι τις μοιρας σας και των επιλογων σας, μπε ρε, μπεεεε.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη vram εκαναν ενα λαθος κακα τα ψεμματα. Στα υπολοιπα δινει rtx dlss και επιδοσεις που ηθελες καρτα 500 ευρω για να παρεις. Εχουν ανεβει οι τιμες απο την ιδια σειρα σε καθε κατηγορια αλλα οι επιδοσεις που περνεις ειναι πολυ ανωτερες απο παλιοτερες σειρες. Και η amd τα ιδια και χειροτερα κανει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, iakoboss7 είπε

πραγματικα με αυτα που διαβαζω, δεν υπαρχει μελλον.....


μια xx60 οπως παντα αντικαθιστα την προηγουμενη xx60, εδω και πολλα χρονια τωρα καθε xx60 ερχοταν με επιδοσεις μιας xx80 σχεδον και κοστιζε 200-250ευρω.

φετος μονο για πρωτη φορα στα χρονικα βγαινει νεα xx60 με αλμα επιδοσεων μικροτερο απο τους προκατοχους της (1060,960,760 κλπ) μιας και εχει επιδοσεις πιο κοντα σε 1070 ti αντι για 1080.
σαν να μην εφτανε αυτο, δεν αυξησαν την vram καθολου, πραγμα που καθε φορα γινοταν.
σαν να μην εφταναν και τα 2, βγηκε με ΠΟΛΥ μεγαλυτερη τιμη απο οτι οι προκατοχοι της.

ειστε αξιοι τις μοιρας σας και των επιλογων σας, μπε ρε, μπεεεε.

giphy.gif

Ειπαμε 2050 στα 300Ε και θα λενε και ευχαριστω.

Και θα λενε μα εβαλε,rtss,dtx,vss και οτι σκαρφιστει η nvidia για να δικαιολογει τις τιμες.

Επεξ/σία από Dantε
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 minutes ago, Arkin said:

Στη vram εκαναν ενα λαθος κακα τα ψεμματα. Στα υπολοιπα δινει rtx dlss και επιδοσεις που ηθελες καρτα 500 ευρω για να παρεις. Εχουν ανεβει οι τιμες απο την ιδια σειρα σε καθε κατηγορια αλλα οι επιδοσεις που περνεις ειναι πολυ ανωτερες απο παλιοτερες σειρες. Και η amd τα ιδια και χειροτερα κανει. 

μαρεσει που συνεχιζεις και λες και τα αντιθετα μαλιστα απο οσα ειπα, κανε ενα google search τουλαχιστον πριν πεις οσα λες και παιρνεις και αλλους στον λαιμο σου.
επισης εγω δεν μιλησα ποτε για amd, αλλα οπως ειπα: μπεεεεε.

δες τα πρωτα 12 λεπτα απο αυτο τουλαχιστον.

 

Επεξ/σία από iakoboss7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ιδια κανουν ολες. Αν μου βρειτε καποια καλυτερη πειτε μας και μας.

Μόλις τώρα, iakoboss7 είπε

μαρεσει που συνεχιζεις και λες και τα αντιθετα μαλιστα απο οσα ειπα, κανε ενα google search τουλαχιστον πριν πεις οσα λες και παιρνεις και αλλους στον λαιμο σου.

δες αυτο τουλαχιστον 

Ναι τι ειναι αυτο ακριβως? Δινει η 2060 70% πανω απο την 1060 που πουλιεται στα 250 με μονο 120 ευρω παραπανω?

 

Τελος παντως στα του θεματος η 1070 στα 275 ευρω ειναι τουμπανη τιμη. Και μπαινει και σε πιο μικρα builds που θα βολεψει αρκετους που εχουν htpc. Για τα υπολοιπα στο θεμα των gpu οχι εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, iakoboss7 είπε

πραγματικα με αυτα που διαβαζω, δεν υπαρχει μελλον.....


μια xx60 οπως παντα αντικαθιστα την προηγουμενη xx60, εδω και πολλα χρονια τωρα καθε xx60 ερχοταν με επιδοσεις μιας xx80 σχεδον και κοστιζε 200-250ευρω.

φετος μονο για πρωτη φορα στα χρονικα βγαινει νεα xx60 με αλμα επιδοσεων μικροτερο απο τους προκατοχους της (1060,960,760 κλπ) μιας και εχει επιδοσεις πιο κοντα σε 1070 ti αντι για 1080.
σαν να μην εφτανε αυτο, δεν αυξησαν την vram καθολου, πραγμα που καθε φορα γινοταν.
σαν να μην εφταναν και τα 2, βγηκε με ΠΟΛΥ μεγαλυτερη τιμη απο οτι οι προκατοχοι της.

ειστε αξιοι τις μοιρας σας και των επιλογων σας, μπε ρε, μπεεεε.

Τι διαφορετικό είπαμε; η κάρτα είναι η νέα 1070 σε επιδόσεις και για αυτό τιμολογιακά η Nvidia την κοστολογεί εκεί. 

Αν ρωτάς εμένα 6gb σε τέτοια τιμή είναι λίγα αλλά αφενός έχουν φαγωθει όλοι στο ίντερνετ οτι η κάρτα φυσάει και τα σχετικά και από την άλλη πρέπει να ξεκαθαρίσουμε ότι η κάρτα δεν είναι η νέα 1060. Είναι μια κλάση επάνω σε τιμή και επιδόσεις αν όλα αυτά που λες με ισχύουν. 

Δεν ειναι κακή κάρτα, ίσα ίσα. Η πολιτική της nvidia και οι στημένοι youtubers είναι αυτοι που εκνευρίζουν περισσότερο αφού σώνει και καλά θέλουν να παρουσιάσουν μια κάρτα με 6gb σαν τον κυρίαρχο του σύμπαντος. Θέλουν να δείξουν ότι και η νέα 1060 είναι αλλά και ότι αξιζει τα αρκετά παραπάνω χρηματα. Win win για την Nvidia δηλαδή. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, DsLmAnIaC είπε

Τι διαφορετικό είπαμε; η κάρτα είναι η νέα 1070 σε επιδόσεις και για αυτό τιμολογιακά η Nvidia την κοστολογεί εκεί. 

Αν ρωτάς εμένα 6gb σε τέτοια τιμή είναι λίγα αλλά αφενός έχουν φαγωθει όλοι στο ίντερνετ οτι η κάρτα φυσάει και τα σχετικά και από την άλλη πρέπει να ξεκαθαρίσουμε ότι η κάρτα δεν είναι η νέα 1060. Είναι μια κλάση επάνω σε τιμή και επιδόσεις αν όλα αυτά που λες με ισχύουν. 

Δεν ειναι κακή κάρτα, ίσα ίσα. Η πολιτική της nvidia και οι στημένοι youtubers είναι αυτοι που εκνευρίζουν περισσότερο αφού σώνει και καλά θέλουν να παρουσιάσουν μια κάρτα με 6gb σαν τον κυρίαρχο του σύμπαντος. Θέλουν να δείξουν ότι και η νέα 1060 είναι αλλά και ότι αξιζει τα αρκετά παραπάνω χρηματα. Win win για την Nvidia δηλαδή. 

Το θεμα ειναι οτι η καρτα ειναι της επομενης γενιας.

Οταν αλλαζεις γενια, οι επιδοσεις προφανως θα ανεβουν.Δε κοιτας για την ΧΧ60 της επομενης γενιας ποια χτυπαει της προηγουμενης και την κοστολογεις το ιδιο,αλλα ακολουθεις μια γραμμη τιμολογιακη για ολη τη σειρα ΧΧ60.Τουλαχιστον ετσι γινοταν μεχρι τωρα.

Ετσι οπως τα δεχεστε,τοτε εαν βγει 3070 και χτυπαει 2080Τι,θα πρεπει να κανει 1000Ε.Φαινεται λογικο?

Η επομενη σειρα λοιπον θα ειναι

3070=2080Τι=1000Ε

3060=2080=700Ε

3050Τι=2070=550Ε

Οι επιδοσεις ειναι υποθετικες,για να καταλαβετε τη λογικη.

Φανταστειτε αν συνεχισει τη πολιτικη η nvidia αυτη,που τη δικαιολογειτε κιολας,που θα φτασουν οι τιμες σε 5-6 χρονια.

Επεξ/σία από Dantε
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...