Προς το περιεχόμενο

ZOTAC GeForce® GTX 1070 Mini 8GB 275€


stats72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μόλις τώρα, ilion10 είπε

Μια τελευταία ερώτηση από μεριά μου, αξίζει μετάβαση από rx480 8gb;

Ευχαριστώ 

Ειναι ενα 40% πανω οποτε ναι αξιζει σιγουρα.

Screenshot-1.png
Screenshot-2.png
Screenshot-3.png
Screenshot-4.png

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ilion10 είπε

Μια τελευταία ερώτηση από μεριά μου, αξίζει μετάβαση από rx480 8gb;

Ευχαριστώ 

τι μονιτορ έχεις ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ilion10 είπε

Τον έχω συνδεδεμένο σε μικρό κουτι σε μια τηλεόραση στο σαλόνι 4k oled

Σε 4k φιλε ακομα και η 1070 θα τα βρει σκουρα αναλογα τα παιχνιδια. Η 480 δεν κανει για 4k ουτε για αστειο. 1080ti και πανω για 4k. Αλλα για 4k 30fps η 1070 ειναι κομπλε στα περισσοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ilion10 είπε

Τον έχω συνδεδεμένο σε μικρό κουτι σε μια τηλεόραση στο σαλόνι 4k oled

Απλά pass τότε. ούτε με την 1070 θα ευχαριστηθείς σε 4Κ ανάλυση. Κοιτάζεις κάρτες με επιδόσεις απο 1070ti Και άνω  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Dantε είπε

Το θεμα ειναι οτι η καρτα ειναι της επομενης γενιας.

Οταν αλλαζεις γενια, οι επιδοσεις προφανως θα ανεβουν.Δε κοιτας για την ΧΧ60 της επομενης γενιας ποια χτυπαει της προηγουμενης και την κοστολογεις το ιδιο,αλλα ακολουθεις μια γραμμη τιμολογιακη για ολη τη σειρα ΧΧ60.Τουλαχιστον ετσι γινοταν μεχρι τωρα.

Ετσι οπως τα δεχεστε,τοτε εαν βγει 3070 και χτυπαει 2080Τι,θα πρεπει να κανει 1000Ε.Φαινεται λογικο?

Η επομενη σειρα λοιπον θα ειναι

3070=2080Τι=1000Ε

3060=2080=700Ε

3050Τι=2070=550Ε

Οι επιδοσεις ειναι υποθετικες,για να καταλαβετε τη λογικη.

Φανταστειτε αν συνεχισει τη πολιτικη η nvidia αυτη,που τη δικαιολογειτε κιολας,που θα φτασουν οι τιμες σε 5-6 χρονια.

Εγώ ειδικά δεν τη δικαιολογώ σε τίποτα. Ίσα ίσα το πνεύμα του post μου είναι ακριβώς ίδιο με το δικό σου. Καλή κάρτα μεν, υπερκέρδος για την nvidia που ανεβάζει το κόστος των mid range και καλά καρτών γραφικών στα 350 δολλάρια/ευρώ +++ ανάλογα με την υλοποίηση.. Αν ήταν έτσι δε θα πήγαινα σε Vega, θα περίμενα την 2060.

Το λέμε από τη ces ότι ότι κάνει η nvidia είναι στημένο και προωθείται από τα site με όλα τα μέσα προκειμένου όλοι να τσιμπήσουν αλλά οι περισσότεροι λένε τι καρτάρα είναι αυτή και πως πλησιάζει κοντά στην 2080 και διαλύει vega από την πρώτη μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω θα κανω μια πολυ απλη ερωτηση, υπαρχει πιο Γρηγορη καρτα απο την 2060 γυρω στα 370ε ΤΩΡΑ; Και φυσικα καινουργια οχι μεταχειρισμενη.
Γιατι οτι και να λεμε ΑΥΤΟ ειναι το ΜΟΝΟ που μετραει οταν καποιος κοιταει σε αυτα τα χρηματα.

Αν ναι καλως, και εγω μαζι σας στο θεμα τιμη.

Αν οχι μην το συνεχιζετε ανευ λογου.

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...