Προς το περιεχόμενο

Η Apple αντικατέστησε 11 εκ. μπαταρίες iPhone ύστερα από το σκάνδαλο του «slowdown»


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 ώρες πριν, ethereum είπε

με διαρκή ψέμματα , εικονικές πωλήσεις , απόκρυψη πραγματικών πωλήσεων , προβληματικά προιόντα , επαναγορά μετοχών buybacks απο την ιδια την εταιρία που ειναι πλέον σταθερή καθε μήνα γύρω στα 5 δίς για να κρατήσεις τεχνητα ψηλά την αξία σου, scamming των πελατών σου και πιστών αγοραστών των προιόντων σου που σε ακολουθούν για σειρά ετών , είσαι ότι πιο ανήθικο υπάρχει στην πιάτσα  , δεν θα πας μακρυά , καποτε και τα κορόιδα ξυπνάνε , η apple  ηδη θυμίζει κατι παλιό κατι απο το παρελθόν ,  καλως ήλθες στο blackberry club

Μα σε παρακαλώ εδώ μας λένε ότι όταν αγοράζεις προϊόν Apple αγοράζεις ποιότητα από σοβαρούς σχεδιαστές προϊόντων. Λυγισμένα iPhone και iPad. Προβληματικές μπαταρίες, προβληματικές μητρικές, οθόνες που έβγαζαν γραμμές και σκιές, αργό παλιό hardware που κολλάει, buggy λειτουργικό σύστημα, εξαπάτηση πελατών στα καταστήματα όσον αφορά τις επισκευές, μηνύσεις σε τεχνικούς που επισκευάζουν τίμια δίχως να κλέψουν τον πελάτη, συνεχομενες ελαττωματικες νέες γενιές προϊόντων που η εταιρία απλά ρίχνει το σφάλμα στον πελάτη. Πρόβλημα με την κεραία, λυγισμένα κινητά και ταμπλετ, ηχείο που χαλάει το έπιπλο, φουσκωμένες μπαταρίες, φτηνιαρικα καλωδια που λιώνουν και καίγονται, αδυναμη ασφάλεια cloud και άλλα διάφορα. Το χειρότερο παράδειγμα εταιρίας το οποίο χειροκροτούν και δικαιολογούν οι πελάτες της. Όταν σε εκμεταλλεύονται και λες και ευχαριστώ τότε υπάρχει πρόβλημα.

  • Like 6
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλαπούτα, σε παρακαλώ να ηρεμησεις και να επανελθεις στην τάξη, γιατι θα τους ξυπνησεις και λογω ελλειψης επιχειρηματων θα αρχίσει η ειρωνια και τα μπάν. Πλήζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφυγα από iPhone 7 256 και πήγα σε pocco ... 

Πλεον φορτίζω κάθε 3 μέρες ...

Μπορώ να έχω χιλιάδες φωτογραφίες και αρχεία άνετα και εύκολα μαζί μου...

Δεν πέφτει η απόδοση ανάμεσα στα updates 

Ο κύριος λόγος που άλλαξα ήταν οι τρομεροί περιορισμοί του icloud δεν σου επέτρεπε να κάνεις edit φωτογραφίες στο κινητό που συγχρονιζεις από άλλες πηγές ....επίσης η εσκεμμένη υποβάθμιση της διάρκειας της μπαταρίας ...ανάμεσα σε 2 updates ...

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι πολύ, αλλά βλέπω πολλούς κοντόφθαλμους και κολλημένους σε ένα τεχνολογικό φόρουμ, να βγάζουν μίσος χωρίς να καταλαβαίνουν καν τι λένε! Η apple είναι μια εταιρεία, όπως όλες οι εταιρείς και θέλει κέρδος. Έχει πατήσει πάνω σε 2, 3, 4 δυνατές κινήσεις που έχει κάνει τα προηγούμενα χρόνια (πολύ πιο δυνατές από όλον τον ανταγωνισμό μαζί) και τα κονομάει ξεζουμίζοντάς τες. Απόλυτα λογικό. Το αν θα ακολουθήσει και μέχρι πότε ο πελάτης είναι δικαίωμα του.

Όμως όλοι εσείς που κοιτάτε μεμονομένα κάποια προβλήματα ή κακές κινήσεις που έχουν γίνει από την εταιρεία κατά καιρούς, δεν μπορείτε να μπείτε στη φιλοσοφία αυτής και των πελατών της. Γιατί η φιλοσοφία του android είναι εντελώς διαφορετική. Στο android, αν δεν σου κάνουν οι άθλιες κάμερες της xiaomi, φεύγεις πας αλλού, πας πχ σε samsung. Αν δεν σου κάνουν οι *"βόμβες" της samsung πας αλλού, πας σε huawei. Αν δεν σου κάνουν οι πανάκριβες πλέον *"κινεζιές" και η *"κατασκοπία" της huawei πας αλλού. Κλπ, κλπ, κλπ. Δεν χάνεις τίποτα. Απλά αλλάζεις μάρκα ή μοντέλο κινητού.

Με το να φύγεις όμως από το οικοσύστημα της apple χάνεις πολλά! Γιατί έχεις επενδύσει σε ένα store με εξαιρετικές εφαρμογές που τις έχεις πληρώσει, που πολλές από αυτές έχουν να κάνουν με άλλα gadgets που μπορεί να έχεις και δεν υπάρχουν app ή δεν λειτουργούν το ίδιο καλά σε android, και φυσικά δεν θα τις πάρεις πίσω αν πας σε android. Γιατί έχεις πάρει και ένα 2ο, 3ο, 4ο προϊόν της apple και συνεργάζονται άψογα μεταξύ τους, και σε πολλά από αυτά απλά σχεδόν δεν υπάρχει ανταγωνισμός (apple watch, apple tv, ipad pro) ή οι άλλες λύσεις μπορεί να μην σου κάνουν ή να μην συνεργάζονται τόσο καλά μεταξύ τους. Οπότε και σε μια-δύο κακές χρονιές ή κακές κινήσεις της apple απλά κάνεις υπομονή. Εξάλλου τα προϊόντα της υποστηρίζονται για 4 και 5 χρόνια και δουλεύουν αξιοπρεπέστατα τουλάχιστον για μια τριετία. Οπότε όταν κάνει την καλή της κίνηση συνεχίζεις από εκεί που είχες μείνει. Ούτε αλλαγές σε app, ούτε σε software, σε συμβατότητες, σε ποιότητα. Τίποτα. Απλά συνεχίζεις με νέο hardware και νέες δυνατότητες. 

*Τα αναφέρω ενδεικτικά και χιουμοριστικά, η κάθε εταιρεία έχει τα προτερήματα και τα ελαττώματά της. Το τι εξυπηρετεί τον καθένα και τι τον ενοχλεί είναι δικαίωμα του νομίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Φαντάσου νοημοσύνη που υπαρχει,ώστε να κρίνεις αν κάποιος έχει χρήματα από το κινητό που έχει.....απλά τραγικό..... 🤮

Δηλαδή ο youtuber παίρνει το 10% επειδή με έπεισε και πηρα το τάδε xiaomi με το referral του. Οκ δεκτό.

Όμως

Εφόσον δεν μου άρεσε εμένα,η ήταν μαλακια όταν το πήρα και το δούλεψα,θα μπω να γράψω θετικό σχόλιο ή θα μπω να το κραξω και να πω πεταμένα λεφτά;;;;

Δεν στέκουν αυτά που λες απλά....ξανασκεψου το.

Στέκουν δεν στέκουν η samsung είχε πληρώσει ολόκληρο στρατό από bloggers για να γράφουν fake reviews, δεν είναι κάτι καινουργιο :

https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2476630/Samsung-ordered-pay-340-000-paid-people-write-negative-online-reviews-HTC-phones.html

19 ώρες πριν, aimon1989 είπε

το αλουμινόχαρτο στο κεφάλι μην ξεχάσεις φίλος χαχα

Άμα το αλουμινόχαρτο είναι της xiaomi θα το βάλω στο κεφάλι, χοχο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nikosjc είπε

Λυπάμαι πολύ, αλλά βλέπω πολλούς κοντόφθαλμους και κολλημένους σε ένα τεχνολογικό φόρουμ, να βγάζουν μίσος χωρίς να καταλαβαίνουν καν τι λένε! Η apple είναι μια εταιρεία, όπως όλες οι εταιρείς και θέλει κέρδος. Έχει πατήσει πάνω σε 2, 3, 4 δυνατές κινήσεις που έχει κάνει τα προηγούμενα χρόνια (πολύ πιο δυνατές από όλον τον ανταγωνισμό μαζί) και τα κονομάει ξεζουμίζοντάς τες. Απόλυτα λογικό. Το αν θα ακολουθήσει και μέχρι πότε ο πελάτης είναι δικαίωμα του.

Όμως όλοι εσείς που κοιτάτε μεμονομένα κάποια προβλήματα ή κακές κινήσεις που έχουν γίνει από την εταιρεία κατά καιρούς, δεν μπορείτε να μπείτε στη φιλοσοφία αυτής και των πελατών της. Γιατί η φιλοσοφία του android είναι εντελώς διαφορετική. Στο android, αν δεν σου κάνουν οι άθλιες κάμερες της xiaomi, φεύγεις πας αλλού, πας πχ σε samsung. Αν δεν σου κάνουν οι *"βόμβες" της samsung πας αλλού, πας σε huawei. Αν δεν σου κάνουν οι πανάκριβες πλέον *"κινεζιές" και η *"κατασκοπία" της huawei πας αλλού. Κλπ, κλπ, κλπ. Δεν χάνεις τίποτα. Απλά αλλάζεις μάρκα ή μοντέλο κινητού.

Με το να φύγεις όμως από το οικοσύστημα της apple χάνεις πολλά! Γιατί έχεις επενδύσει σε ένα store με εξαιρετικές εφαρμογές που τις έχεις πληρώσει, που πολλές από αυτές έχουν να κάνουν με άλλα gadgets που μπορεί να έχεις και δεν υπάρχουν app ή δεν λειτουργούν το ίδιο καλά σε android, και φυσικά δεν θα τις πάρεις πίσω αν πας σε android. Γιατί έχεις πάρει και ένα 2ο, 3ο, 4ο προϊόν της apple και συνεργάζονται άψογα μεταξύ τους, και σε πολλά από αυτά απλά σχεδόν δεν υπάρχει ανταγωνισμός (apple watch, apple tv, ipad pro) ή οι άλλες λύσεις μπορεί να μην σου κάνουν ή να μην συνεργάζονται τόσο καλά μεταξύ τους. Οπότε και σε μια-δύο κακές χρονιές ή κακές κινήσεις της apple απλά κάνεις υπομονή. Εξάλλου τα προϊόντα της υποστηρίζονται για 4 και 5 χρόνια και δουλεύουν αξιοπρεπέστατα τουλάχιστον για μια τριετία. Οπότε όταν κάνει την καλή της κίνηση συνεχίζεις από εκεί που είχες μείνει. Ούτε αλλαγές σε app, ούτε σε software, σε συμβατότητες, σε ποιότητα. Τίποτα. Απλά συνεχίζεις με νέο hardware και νέες δυνατότητες. 

*Τα αναφέρω ενδεικτικά και χιουμοριστικά, η κάθε εταιρεία έχει τα προτερήματα και τα ελαττώματά της. Το τι εξυπηρετεί τον καθένα και τι τον ενοχλεί είναι δικαίωμα του νομίζω...

Δηλαδή είσαι εγκλωβισμένος σε ένα οικοσύστημα και το θεωρείς και καλό;

Πες μου λοιπόν μία εφαρμογή που δεν υπάρχει αντίστοιχη στο Android. 

Πες μου αν το μηχανάκι της Apple TV, συγκρίνεται με το Nvidia Shield.

Πες μου πόσα χρήματα έχει βάλει τελευταία η Apple για RnD σε wearables και πόσα η Google για το Wear OS.

ΣΥΝ, το πιο σημαντικό, όλα τα παραπάνω wearables, σχεδόν πάντα λειτουργούν ΚΑΙ σε iPhone.

Έχω ακούσει πολλά εδώ μέσα. Το να χαίρεται κάποιος που δεν μπορεί να φύγει από μια εταιρεία, πραγματικά με ξάφνιασε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 minutes ago, GoMaR said:

οι κατοχοι αυτοκινητων smart με αυτοκολλητο δαγκωμενο μηλο, αλλαξαν και στο αυτοκινητο μπαταρια αραγε; 

Όχι. Αλλάξαμε το αυτοκόλλητο μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, dancer είπε

 

το απολυτο ποστ ανακριβειας και λασπης,

πρωτον δεν χρειαζεται κατι αν το φερει η αντιπροσωπεια για να το εχεις, μαλλον ζεις τη δεκατια του 80 και του 90,

δευτερον ο υψηλος σχεδιασμος του hardware ηταν αυτος που ξεκολουσανε τα τσιπακια απο πανω στα iphone, η το καλωδιο που περνουσε κατω απο τη βιδα στα 5αρια

τριτον για να αγορασει καποιος κινητο σιγουρα δε βλεπει youtube αν το κανεις εσυ να το κοιταξεις

 

Το αν βλέπει κάποιος youtube για να αγοράσει κινητό δεν θα στο απαντήσω, απλά ρίξε μια ματιά στα views που έχουν τα reviews. Δεν νομίζω  να υπάρχει μετρο σύγκρισης στον σχεδιασμό του samsung/iphone με πλακέτα της xiaomi. Είναι χιλιόμετρα μπροστά.

Στη μία περίπτωση έχουμε μια πλακέτα που έχουν κοτσάρει ένα gsm, ένα wifi ένα driver για το lcd και μια οθόνη του κιλού.  Στις άλλες περιπτώσεις έχουμε συσκευές που τηρούν μερικά standarts σχεδιαστικά.

Το ότι περνούσε χαλκoδρομος κάτω από την βίδα και ο τεχνικός εβαζε άλλη βίδα και το έκοβε δεν έφταιγε η apple.

5 λεπτά πριν, fytotech είπε

Δηλαδή είσαι εγκλωβισμένος σε ένα οικοσύστημα και το θεωρείς και καλό;

Πες μου λοιπόν μία εφαρμογή που δεν υπάρχει αντίστοιχη στο Android. 

Πες μου αν το μηχανάκι της Apple TV, συγκρίνεται με το Nvidia Shield.

Πες μου πόσα χρήματα έχει βάλει τελευταία η Apple για RnD σε wearables και πόσα η Google για το Wear OS.

ΣΥΝ, το πιο σημαντικό, όλα τα παραπάνω wearables, σχεδόν πάντα λειτουργούν ΚΑΙ σε iPhone.

Έχω ακούσει πολλά εδώ μέσα. Το να χαίρεται κάποιος που δεν μπορεί να φύγει από μια εταιρεία, πραγματικά με ξάφνιασε.

δεν θεωρείται εγκλωβισμός το να είσαι σε οικοσύστημα, το αντίστοιχο οικοσύστημα το έχει και η google αλλά δεν το κάνει καλά.

Εξάλλου στην μηλοεταιρία αυτό πληρώνεις, να δουλεύουν όλα σωστά και η πληροφορία να μεταφέρεται από συσκευή σε συσκευή χωρίς να χάνεις 

τον χρόνο να ψάχνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fytotech είπε

Δηλαδή είσαι εγκλωβισμένος σε ένα οικοσύστημα και το θεωρείς και καλό;

Πες μου λοιπόν μία εφαρμογή που δεν υπάρχει αντίστοιχη στο Android. 

Πες μου αν το μηχανάκι της Apple TV, συγκρίνεται με το Nvidia Shield.

Πες μου πόσα χρήματα έχει βάλει τελευταία η Apple για RnD σε wearables και πόσα η Google για το Wear OS.

ΣΥΝ, το πιο σημαντικό, όλα τα παραπάνω wearables, σχεδόν πάντα λειτουργούν ΚΑΙ σε iPhone.

Έχω ακούσει πολλά εδώ μέσα. Το να χαίρεται κάποιος που δεν μπορεί να φύγει από μια εταιρεία, πραγματικά με ξάφνιασε.

1ον) Δεν είμαι εγκλωβισμένος. Απλά είναι ακριβό και χωρίς λόγο το να μπω σε διαδικασία να αλλάξω. Είμαι ευχαριστημένος με αυτά που μου προσφέρει, έχοντας αξιοπρεπή προϊόντα σε κάθε κατηγορία προϊόντων που χρησιμοποιώ. Απλά δεν αλλάζω κάθε χρόνο συσκευές, με καλύπτουν για 2-3 χρόνια και αγοράζω όταν κάτι θεωρήσω ότι αξίζει. Και συνεχίζω στο ίδιο οικοσύστημα χωρίς να χάνω κάτι.

2ον) Κάμερα withings home. Όταν την πήρα προ διετίας δεν είχε εφαρμογή android. Τώρα τελευταία την έβγαλε. Η εφαρμογή της dji go4 δεν δουλεύει το ίδιο καλά όσο στο ios. Δοκιμασμένα. Μια εφαρμογή που χρησιμοποιώ στη δουλειά (airtable) είναι άθλια σε android (επίσης δοκιμασμένα). Εϊναι και άλλες, αν κάτσω να θυμηθώ μπορώ να σου πω...

3ον) Δεν είπα ότι το apple tv είναι σε κάτι καλύτερο από τον ανταγωνισμό. Η συνεργασία του όμως με το οικοσύστημα της apple είναι άψογη και αυτά που θέλω τα κάνει εξαιρετικά.

4) Δεν με νοιάζει πόσα χρήματα έβαλε ο ένας και πόσα ο άλλος. Το apple watch συνεργάζεται άψογα (μάντεψε) με το οικοσύστημα της apple και (μάντεψε) αυτά που θέλω τα κάνει εξαιρετικά.

Χαίρομαι που υπάρχει ένα ολοκληρωμένο οικοσύστημα που δουλεύει καλά και μπορώ να το αναβαθμίζω ανά κάποια χρόνια, και μάλιστα με μικρότερο κόστος από το να άλλαζα διαφορετικές συσκευές και διαφορετικά οικοσυστήματα κάθε ένα-δυο χρόνια. Και έχω πάντα καλό αποτέλεσμα και σταθερότητα.

Ναι έχω ζηλέψει κατά καιρούς συσκευές όπως το samsung s8-9, ή το surface, αλλά είναι μεμονομένα προϊόντα. Που θα μου πρόσφεραν ελάχιστα παραπάνω, αλλά πολύ λιγότερα σαν συνεργασία με τα υπόλοιπα γκατζετάκια μου...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nikosjc είπε

Δεν είμαι εγκλωβισμένος. Απλά είναι ακριβό και χωρίς λόγο το να μπω σε διαδικασία να αλλάξω. 

Δηλαδή εσύ εδώ δε βλέπεις κάποιο πρόβλημα σε αυτό που έγραψες. 

7 λεπτά πριν, nikosjc είπε

Κάμερα withings home. Όταν την πήρα προ διετίας δεν είχε εφαρμογή android. Τώρα τελευταία την έβγαλε. Η εφαρμογή της dji go4 δεν δουλεύει το ίδιο καλά όσο στο ios. Δοκιμασμένα. Μια εφαρμογή που χρησιμοποιώ στη δουλειά (airtable) είναι άθλια σε android (επίσης δοκιμασμένα). Εϊναι και άλλες, αν κάτσω να θυμηθώ μπορώ να σου πω...

Η πρώτη υπάρχει, για την airtable είναι απλά κακή εφαρμογή και χαζός όποιος την επιλέγει. Υπάρχει το Slack πχ που το χρησιμοποιούν εκατομμύρια παραπάνω.

Περιμένω να θυμηθείς τις άλλες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fytotech είπε

Δηλαδή εσύ εδώ δε βλέπεις κάποιο πρόβλημα σε αυτό που έγραψες. 

Πρόβλημα; Όχι. Θέλεις να μου πεις τι πρόβλημα βλέπεις εσύ;

Γιατί εγώ έχω επιλέξει να επενδύσω σε ένα οικοσύστημα. Απο τη στιγμή που με καλύπτει και ο ανταγωνισμός δεν έχει κάτι τρομερά καλύτερο να μου προσφέρει γιατί να μπω σε διαδικασία να αλλάξω; Πρόβλημα θα ήταν αν δεν με κάλυπτε το οικοσύστημα της apple και ο ανταγωνισμός ήταν κατά πολύ καλύτερος και έπρεπε να τα ξαναπληρώσω όλα από την αρχή!

Και εσύ αν έχεις αγοράσει 30-40 εφαρμογές στο android και έχεις και 3-4 γκάτζετ βασισμένα σε android γιατί να πας σε ios αν σε καλύπτουν; Αν όμως δεν σε καλύπτουν, τότε θα πρέπει να επενδύσεις από την αρχή. Το θέμα και το κακό είναι ότι το android δεν έχει στην ουσία ολοκληρωμένο οικοσύστημα. Κάθε μάρκα το δικό της os με τις δικές της αναβαθμίσεις, με τα δικά της περιφερειακά gadgets, με τις δικές της λογικές υποστήριξης, με τους δικούς της χρόνου σε αναβαθμίσεις συσκευών. Σαφώς είναι καλό το ότι υπάρχουν δεκάδες εναλλακτικές και μεγάλος ανταγωνισμός, πράγμα καλό για τον καταναλωτή, όμως δεν είναι οικοσύστημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, MontzOlee είπε

Επειδή νιώθω ακόμα προδομένος απο την Apple και επειδή δεν πρόλαβα να αλλάξω μπαταρια στο κινητό της κοπέλας μου αφού κατάφερε να την καταστρέψει μέσα σε ενα χρόνο , πως θα πάρω παλι μπαταρία με 29-39 ευρωπουλα?! :D

Αν είσαι εκτός εγγύησης, την αλλάζεις σε μη επίσημο service provider.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, Plapoutas said:

Μα σε παρακαλώ εδώ μας λένε ότι όταν αγοράζεις προϊόν Apple αγοράζεις ποιότητα από σοβαρούς σχεδιαστές προϊόντων. Λυγισμένα iPhone και iPad. Προβληματικές μπαταρίες, προβληματικές μητρικές, οθόνες που έβγαζαν γραμμές και σκιές, αργό παλιό hardware που κολλάει, buggy λειτουργικό σύστημα, εξαπάτηση πελατών στα καταστήματα όσον αφορά τις επισκευές, μηνύσεις σε τεχνικούς που επισκευάζουν τίμια δίχως να κλέψουν τον πελάτη, συνεχομενες ελαττωματικες νέες γενιές προϊόντων που η εταιρία απλά ρίχνει το σφάλμα στον πελάτη. Πρόβλημα με την κεραία, λυγισμένα κινητά και ταμπλετ, ηχείο που χαλάει το έπιπλο, φουσκωμένες μπαταρίες, φτηνιαρικα καλωδια που λιώνουν και καίγονται, αδυναμη ασφάλεια cloud και άλλα διάφορα. Το χειρότερο παράδειγμα εταιρίας το οποίο χειροκροτούν και δικαιολογούν οι πελάτες της. Όταν σε εκμεταλλεύονται και λες και ευχαριστώ τότε υπάρχει πρόβλημα.

Το πρόβλημα κατά 99% είναι στο μυαλό σας που ψάχνετε με αγωνία για προβληματα και γενικεύετε "αβάδιστα" ό,τι βρείτε μπροστά σας και όχι στο μυαλό των πελατών της Apple.

Αν και πάλι έδωσα τεράστιο ποσοστό για τις προβληματικές συσκευές μιας και δεν είναι καν στο 1% του συνόλου. Αλλά ας μη σε σοκάρω και είναι ακόμη Δευτέρα! 😛 

Από την άλλη αν νιώθετε καλά, why not! :) 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fsbmaniac είπε

Έφυγα από iPhone 7 256 και πήγα σε pocco ... 

Πλεον φορτίζω κάθε 3 μέρες ...

Μπορώ να έχω χιλιάδες φωτογραφίες και αρχεία άνετα και εύκολα μαζί μου...

Δεν πέφτει η απόδοση ανάμεσα στα updates 

Ο κύριος λόγος που άλλαξα ήταν οι τρομεροί περιορισμοί του icloud δεν σου επέτρεπε να κάνεις edit φωτογραφίες στο κινητό που συγχρονιζεις από άλλες πηγές ....επίσης η εσκεμμένη υποβάθμιση της διάρκειας της μπαταρίας ...ανάμεσα σε 2 updates ...

Πως είναι η ποιότητα κατασκευής του? Το έχεις καιρό? Τι έχει "δείξει" το σασί? Κάτι για χαλαρά κουμπάκια διάβασα αριστερά δεξιά! Ειλικρινείς ερωτήσεις κάνω ε, μην παρεξηγηθώ λόγο κλίματος εδώ μέσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, billdanos είπε

Το πρόβλημα κατά 99% είναι στο μυαλό σας που ψάχνετε με αγωνία για προβληματα και γενικεύετε "αβάδιστα" ό,τι βρείτε μπροστά σας και όχι στο μυαλό των πελατών της Apple.

Αν και πάλι έδωσα τεράστιο ποσοστό για τις προβληματικές συσκευές μιας και δεν είναι καν στο 1% του συνόλου. Αλλά ας μη σε σοκάρω και είναι ακόμη Δευτέρα! 😛 

Από την άλλη αν νιώθετε καλά, why not! :) 

Μάλλον είναι στο δικό σας μυαλό ότι η Apple σας πουλάει ποιοτικό υλικό και υπηρεσίες. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...