Προς το περιεχόμενο

Αφυγραντήρας MORRIS MDE 2448 @ 249,00


nova_centurion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, nikoskon είπε

Τελικά την παλεύει ο συγεκριμένος αφυγραντήρας;

Τον έχω από χθες. Καλή κατασκευή και πλαστικά που δεν τρίζουν. Μικρός σχετικά θόρυβος στη δυνατή σκάλα στην οποία δουλεύει αδιάκοπα και έχει βγάλει κοντά 10 λίτρα νερό σε χώρο 80τμ.

Ας μιλήσουν όμως οι ειδικοί καλύτερα , και εγώ ρωτώντας τον πήρα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τσίμπησα εγώ.
Από θόρυβο κομπλέ. Δηλαδή κάνει αλλά είναι ανεκτός.
Ρίχνει πολύ γρήγορα το ποσοστό υγρασίας στο σημείο που τοποθετείται.

Το τηλεκοντρόλ δεν συγχρονίζει με την μονάδα, συνεπώς είναι ΟΚ για ON/OFF αλλά για τις άλλες λειτουργίες θα χρειαστεί να έχετε οπτική επαφή με την μονάδα για να είστε σίγουροι πως οι εντολές γίνονται register.

Κατασκευή πολύ καλή.

Θα δοκιμαστεί την επόμενη εβδομάδα σε σπίτι που πάσχει από υγρασία τον χειμώνα και θα ποστάρω εκ νέου.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ειναι προσφορα. Τοσο εχει η τιμη στο skroutz. Λογικη τιμη θα ελεγα αλλα οχι προσφορα.

https://www.skroutz.gr/s/16844334/Morris-MDE-2448i.html

Επισης τοσο ειναι η τιμη στα 250€ για τους 24-25L στην αγορα οπως ο Juro pro perla.

https://www.skroutz.gr/s/16133326/Juro-Pro-Perla-25L.html

https://www.skroutz.gr/s/4045544/Carrier-CDG-255E.html

5 χρονια εγγυηση ολοι.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nikoskon είπε

Όταν δημιουργήθηκε το thread ήταν αλλά και τώρα παραμένει απλά δεν είναι μόνο από ένα μαγαζί.

image.png.05aca3a86c8e8dc1d9601ef36b27bef1.png

Το καινουργιο αυτο προϊον ξεκινησε απο μια εξωφρενικη τιμη, τωρα τοποθετηθηκε στην κανονικη του. Δεν κανουν 340€ οι κινεζικοι αφυγραντηρες. Και οταν ξεκινησε η υποτιθεμενη προσφορα παλι δεν ηταν μονο ενα καταστημα, ηταν και αλλα.

Επεξ/σία από Zerg13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Το καινουργιο αυτο προϊον ξεκινησε απο μια εξωφρενικη τιμη, τωρα τοποθετηθηκε στην κανονικη του. Δεν κανουν 340€ οι κινεζικοι αφυγραντηρες. Και οταν ξεκινησε η υποτιθεμενη προσφορα παλι δεν ηταν μονο ενα καταστημα, ηταν και αλλα.

Κινέζικοι είναι όλοι κατά βάση.

Τί θεωρείται "κανονική"¨τιμή;

Αυτή τη στιγμή στον Κωτσόβολο πωλείται 339€.

Αυτή τη στιγμή επίσης, πωλείται στα 249€ από περισσότερα του ενός μαγαζιά αλλά όχι από το σύνολο τους.

Επεξ/σία από nikoskon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nikoskon είπε

Κινέζικοι είναι όλοι κατά βάση.

Τί θεωρείται "κανονική"¨τιμή;

Αυτή τη στιγμή στον Κωτσόβολο πωλείται 339€.

Αυτή τη στιγμή επίσης, πωλείται στα 249€ από περισσότερα του ενός μαγαζιά αλλά όχι από το σύνολο τους.

Ποτε δεν εχω δει στο συνολο τους τιμες, τι το εχουμε το skroutz;  7 καταστηματα εχουν αυτη την τιμη δεν φτανει; Ασχετο τελειως ο Κωτσοβολος..

Το μονο καλο της υποθεσης ειναι οτι οι περισσοτεροι δινουν 250€ και δεν παιρνουν αξιολογο μηχανημα. Αυτο θεωρω οτι ειναι ενα απο αυτα που αξιζουν, μεχρι αποδειξης του αντιθετου

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανένας εδώ μέσα που μετά τις δύο τρεις πρώτες μέρες να του έχει βγάλει 15-20λιτρα νερό ο αφυγραντήρας;

Εγώ έχω στο χωριό της μητέρας μου τον meaco ddd8l τον γνωστό.μετα τις 2-3 πρωτες μέρες που έσταζε το σπίτι δεν έχει βγάλει πάνω από 3 με 4 λίτρα.το καλοριφέρ δουλεύει 2-3 βαθμους κάτω από εκεί που δούλευε πριν τον αφυγραντήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, aekfc212 είπε

Υπάρχει κανένας εδώ μέσα που μετά τις δύο τρεις πρώτες μέρες να του έχει βγάλει 15-20λιτρα νερό ο αφυγραντήρας;

Εγώ έχω στο χωριό της μητέρας μου τον meaco ddd8l τον γνωστό.μετα τις 2-3 πρωτες μέρες που έσταζε το σπίτι δεν έχει βγάλει πάνω από 3 με 4 λίτρα.το καλοριφέρ δουλεύει 2-3 βαθμους κάτω από εκεί που δούλευε πριν τον αφυγραντήρα.

Αν στα εβγαλε τις 2-3 πρωτες μερες και δεν τα ξαναεβγαλε ποτε, δεν φταιει ο αφυγραντηρας για αυτο αλλα η υγρασια σου. Ο ζεολιθος ειναι για θερμοκρασιες απο 15 βαθμους και κατω. Αλλιως γινεται ασυμφορος σε ρευμα. Ο αφυγραντηρας σου βγαζει 8 λιτρα τις 24 ωρες οταν ΥΠΑΡΧΕΙ αυτη η υγρασια.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, aekfc212 είπε

Υπάρχει κανένας εδώ μέσα που μετά τις δύο τρεις πρώτες μέρες να του έχει βγάλει 15-20λιτρα νερό ο αφυγραντήρας;

Εγώ έχω στο χωριό της μητέρας μου τον meaco ddd8l τον γνωστό.μετα τις 2-3 πρωτες μέρες που έσταζε το σπίτι δεν έχει βγάλει πάνω από 3 με 4 λίτρα.το καλοριφέρ δουλεύει 2-3 βαθμους κάτω από εκεί που δούλευε πριν τον αφυγραντήρα.

Λογικό δεν είναι? Ο αφυγραντήρας αυτήν την στιγμή έχει εξισορροπήσει την υγρασία στο σπίτι. 

Επεξ/σία από liakjim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν καταλάβατε τι θέλω να πω.Εννοω να μην τρελενεται ο κόσμος με τα λίτρα ανά μέρα.Σε αυτό θα πρέπει κατά την γνώμη μου να δώσει μεγάλη βαρύτητα μόνος κάποιος που πάει συχνά σε ένα εξοχικό και θέλει να γίνει πάρα πολύ γρήγορα η αφυγρανση.σε ένα σπίτι που μένεις μόνιμα θεωρώ τους αφυγραντήρες με ζεόλιθο κορυφαίους λόγω και της μείωσης της κατανάλωσης για την θέρμανση του σπιτιού

Επεξ/σία από aekfc212
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/1/2019 στις 9:23 ΜΜ, michael150583 είπε

Επειδή συζητάμε για την προσφορά , στο δικό μου σπίτι που έχει καλά παράθυρα, πόρτες κατασκευής το 2008 (μένω Μαρούσι), παρατήρησα από τις ενδείξεις την επίτευξη μιας μικρής πτώσης στην υγρασία αλλά ο κρύος αέρας που έβγαζε δεν θέρμαινε το σπίτι όπως διάβαζα σε κάτι συζητήσεις με κεντρικό θέμα τους αφυγραντήρες ότι λύσανε το πρόβλημα θέρμανσης κατά τους χειμερινούς μήνες. Μου διαφεύγει κάτι ; Συγνώμη για το offtopic και ευχαριστώ

 

Εχω παρει τον meaco platinum k eimai arketa ικανοποιημενος! Παιδια προσοχη μην πεφτετε θυματα μαρκετινκ.. παρτε ενα θερμομετρο κ δειτε αν πραγματικα εχετε υγρασια στο σπιτι πανω απο 60-65%.. εμενα το σπιτι ειναι 55% (κοινος δεν πολυχρειαζομουν αφυγραντηρα..) κ τον εχω για καμια μπουγαδα εντος σπιτιου η αν ο καιρος ειναι βροχερος κ παει να ανεβασει λιγο.. ΔΕΝ ειναι ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ κ μην περιμενετε να ζεσταθει το σπιτι απο αυτον.. ισως βοηθισει λιγο.. αλλα σε πολυ πολυ μικρο ποσοστο.. 

Επεξ/σία από oliz
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...