Προς το περιεχόμενο

[Μνήμη DDR4] G.Skill Ripjaws V 32GB DDR4 Kit (2x16) 3200MHz CL14 (Samsung B-Die) με 221€ @ amazon.es [ΤΕΛΟΣ - ΑΚΥΡΑ]


mpokwsths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

221€ τελική τιμή αλλά εκτός αποθέματος. Παραγγέλλουμε και όποτε θέλουμε ακυρώνουμε.

Είναι Samsung B-Die IC που σημαίνει ότι είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε μνήμες. Και για AMD και για Intel.

3200 14-14-14-34

https://www.amazon.es/gp/product/B01ASEFP8Y/

Ελλάδα ακόμα λίγο και πάμε στα διπλάσια: https://www.skroutz.gr/s/8791264/G-Skill-RipjawsV-32GB-DDR4-3200MHz-F4-3200C14D-32GVR.html

Επεξ/σία από mpokwsths
  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι συγκεκριμένες (Samsung B-Die) είναι κάπως special. Δεν είναι για όλους. Κάτι όπως τις οθόνες τις προάλλες ;)

Παγκοσμίως έχει να παίξει τέτοια τιμή για 32GB από τις αρχές του 2017.

Επεξ/σία από mpokwsths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω δει ποτέ από κοντά τέτοιο ακριβό dimm και 16ρι 😋

16GB DDR3 (2Χ8) 8 χρόνων ; έχω και εγώ .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Special εκεινη την εποχη και οχι mainstream, παιρναμε με 56ευρω σε προσφορα 16GB DDR3 πριν 7-8 χρονια περιπου. Αν σκεφτει κανεις οτι με τα χρονια οι τιμες επρεπε να πεφτουν, δεν χρειαζεται να προσπαθησει να πει τιποτα αλλο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε τι μας κάνεις τώρα...…. φορτώθηκα και εγώ CL16 / 32 /trident z (δε λέω τις χαζεύεις) αλλα αυτή η τιμή για cl14 είναι no brainer......

εχουν πτωτική τάση τα dimms ?

 

Επεξ/σία από keepgoin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε κε@@@ά  πάλι σε δίλημμα to press or not to press με βάζεις και δε μου έχεις αφήσει και φράγκο (Εσύ και κάποιοι άλλοι εδώ μέσα :D )!

 

Σοβαρά τώρα, έχω 8 μήνες 2x8GB G.Skill TridentZ και με έβαλες σε σκέψεις βραδιάτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι RAM ετοιμάζονται για θεαματική βουτιά μέσα στο 2019 από όσο διαβάζω δεξιά και αριστερά τιμολογιακά, όποτε όσοι θέλετε μπορείτε να περίμενετε υποθέτω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τρελη τιμη. Περσι οι συγκεκριμενες ειχαν πανω απο 400 ευρω. 16αρες trident z 3200cl16 τις πηρα 240 ευρω περσι και τωρα τα 32αρα σε cl14 σε τιμη χαμηλοτερη. Προφανως δεν θα τις τσιμπησω μιας και εχω 2 8αρες αλλα και επειδη δεν ειναι rgb. Σαν μνημες ειναι εξαιρετικες ομως και αξιζουν με 1000 στα 221 ευρω.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...