Προς το περιεχόμενο

[Μνήμη DDR4] G.Skill Ripjaws V 32GB DDR4 Kit (2x16) 3200MHz CL14 (Samsung B-Die) με 221€ @ amazon.es [ΤΕΛΟΣ - ΑΚΥΡΑ]


mpokwsths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Dantε είπε

Οπως το δει ο καθενας.

https://linustechtips.com/main/topic/853398-why-is-ram-so-freaking-expensive-in-2017/

 

Το 2015 δεν υπηρχε το καρτελ? Δεν αλλαζουν ετσι οι τιμες απο τη μια στιγμη στην αλλη κατι μεσολαβει και αυτο ηταν οι αυξημενες αναγκες των κινητων η χαμηλη προσφορα και ο ερχομος των ryzen που ανεβασαν κατακορυφα τις τιμες. Τωρα αν μετεπειτα συννενοηθηκαν και κρατησαν τις τιμες ψηλα δεν ξερω. Παντως απο οταν εγιναν τα νεα εργοστασια οι τιμες εχουν χασει ενα 40-50% και πανω οποτε δεν ξερω για ποσο καρτελ μιλαμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, Arkin είπε

Οπως το δει ο καθενας.

https://linustechtips.com/main/topic/853398-why-is-ram-so-freaking-expensive-in-2017/

Το 2015 δεν υπηρχε το καρτελ? Δεν αλλαζουν ετσι οι τιμες απο τη μια στιγμη στην αλλη κατι μεσολαβει και αυτο ηταν οι αυξημενες αναγκες των κινητων η χαμηλη προσφορα και ο ερχομος των ryzen που ανεβασαν κατακορυφα τις τιμες. Τωρα αν μετεπειτα συννενοηθηκαν και κρατησαν τις τιμες ψηλα δεν ξερω. Παντως απο οταν εγιναν τα νεα εργοστασια οι τιμες εχουν χασει ενα 40-50% και πανω οποτε δεν ξερω για ποσο καρτελ μιλαμε. 

Σε αρθρο μου απαντας με θεμα απο φορουμ.

Προφανως οταν μπουν και αλλοι παιχτες στο παιχνιδι δεν ειναι καρτελ πλεον.

Αλλα δεν αρχιζω παλι τα ιδια.Ναι η ζητηση αυξησε τις τιμες.Πεταει ο γαιδαρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Dantε είπε

Σε αρθρο μου απαντας με θεμα απο φορουμ.

Προφανως οταν μπουν και αλλοι παιχτες στο παιχνιδι δεν ειναι καρτελ πλεον.

Αλλα δεν αρχιζω παλι τα ιδια.Ναι η ζητηση αυξησε τις τιμες.Πεταει ο γαιδαρος.

Οποτε το 2015 δεν υπηρχε καρτελ τι εγινε τοτε και ειχαν φτασει τα 16gb 50 ευρω? Οι παικτες ειναι 3. Hynix/samsung/micron δεν μπηκε κανεις αλλος. Η tmsc κατασκευαζει τις περισσοτερες. Και ανοιξε 3 εργοστασια τελος 2018. 

Αφιξη ryzen+κινητα και φτασαμε να περνουμε τα 16gb 250 ευρω. Πιο απλα δεν γινεται. Αν ειχαμε καρτελ και το 2015 θα περναμε τα 16gb 250 ευρω.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε τωρα να βγει καμια προσφορα σε montherboard και επεξεργαστη Ryzen να συμπληρωσω και να ολοκληρωσω την αναβαθμιση. Φυσικα μεχρι να ερθουν οι μνημες εχουμε χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, matrixxx είπε

Περιμενε πρωτα να γινει η αποστολη, γιατι αν ακυρωθει και εχεις παρει τα αλλα καηκες.

Καλα αυτο εννοειται. Αν και δεν ειναι συχνο φαινομενο να ακυρωνει το amazon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GBorb είπε

Καλα αυτο εννοειται. Αν και δεν ειναι συχνο φαινομενο να ακυρωνει το amazon

 

Δυστυχώς σε τέτοιες περιπτώσεις (δηλ. όταν δεν υπάρχει απόθεμα) είναι συχνό φαινόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο είχε γίνει και με κάτι 580 ή 480 θυμάται κανείς αν είχαν παραλάβει τα παιδιά; Νομίζω είχε περάσει 3μηνο μέχρι να έχουν κάποια εξέλιξη και στη τελική όσοι δεν είχαν ακυρώσει απ'την αναμονή παρέλαβαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Το ίδιο είχε γίνει και με κάτι 580 ή 480 θυμάται κανείς αν είχαν παραλάβει τα παιδιά; Νομίζω είχε περάσει 3μηνο μέχρι να έχουν κάποια εξέλιξη και στη τελική όσοι δεν είχαν ακυρώσει απ'την αναμονή παρέλαβαν

580 και είχα παραλάβει κανονικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αντίστοιχη περίπτωση με τροφοδοτικό μου είχαν στείλει email να σκεφτώ αν θέλω να ακυρώσω την παραγγελία μου μιας και έχουν πρόβλημα να προμηθεύσουν το προϊόν και τελικά θα χρειαστεί πολύς περισσότερος χρόνος για να παραλάβω. Δεν ακύρωσα την παραγγελία και το τροφοδοτικό ήρθε. (Μετά από 3 μήνες αν θυμάμαι καλά!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι και αλλιώς εγώ κατά τον Απρίλιο είχα σκοπό να αναβάθμιση. Οποτε δεν με χαλάει να περιμένω. Εκτος και αν βρω σε προσφορα νωρίτερα αυτά που θελω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, DsLmAnIaC είπε

Γκαντεμιά πάντως δεν είχα το ποστ έγκαιρα. 

Μπράβο στον ts 

Στα 237  4 x 8

https://www.amazon.es/G-Skill-32GB-8GBx4-3200MHz-módulo/dp/B01AHWVPKY/ref=sr_1_2?s=computers&ie=UTF8&qid=1548435740&sr=1-2&keywords=G.Skill+32GB+(8GBx4)+DDR4+Kit+32GB+DDR4+3200MHz+módulo+de+-+Memoria+(32+GB%2C+DDR4%2C+3200+MHz%2C+4+x+8+GB%2C+1.35+V%2C+Dual

Επεξ/σία από takinio
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...