Προς το περιεχόμενο

προβλημα στο Pc


kasp123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από όσο θυμάμαι την τελευταία φορά που χρησιμοποίησα Kaspersky (πριν καμιά 10 χρόνια) ήταν από τα πιο βαριά anti-virus. Γενικοτερα όλα τα προγράμματα τύπου προστατευτικα έχουν την τάση να σκαναρουν αρχεία όταν τα ανοίγεις η ακόμα και οταν παίζεις. Θα συμφωνήσω σε αυτό που σου είπε ο diaol. Να κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση χωρίς πολλά προγράμματα και να παρατηρήσεις πως συμπεριφερεται το pc σου. Το anti-virus δεν σου είναι απαραίτητο 100% αν γνωρίζεις πως να χρησιμοποιείς ότι προέρχεται από το ίντερνετ. Οπότε κάνε μια καθαρή εγκατάσταση και αφού. Το πισι λειτουργεί σωστά βάλε. Μετά το κασπερκυ η ότι άλλο θέλεις να δεις αν πέφτει η επίδοση του. Και επίσης σίγουρα χρειάζεσαι μία 8αρα ραμ να πάρει λίγο τον αέρα του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εκανα τα windows καθαρο install και format και εβαλα αλλα 8 gb ram,τα κολληματα και τα stutters που ειχα εφυγαν.κυριως εφταιγε η cache που γεμιζε πολλυ και το διορθωσα με το empty standbylist

Παρολαυτα υπαρχουν frame drops κυριως σε ανοιχτα πεδια οταν στοχευω ή στην αρχη καποιες φορες,δηλαδη σε σημεια οπου χρειαζεται να φορτωσουν τα γραφικα 

Επεξ/σία από kasp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 26/1/2019 στις 3:33 ΜΜ, diaol είπε

Σε πορτοκαλι πλαισιο ειχε την gpu και τον ssd κατα την διαρκεια του bench ? 

και ποιο bench ετρεξες ?  

(και μια συμβουλη : επειδη σε βλεπω pubg lover , βαλε αλλα 8 gb ram και μια Rx 570 - 580 και θα εισαι κυριος,με λιγα φραγκακια ακομη ... φιλικα παντα 😋

Έχω πετύχει Έλληνα στο pubg να παίζει με την ενσωματωμένη από τον ryzen 2200G ο TS με την 1050τι είναι θεος 🙄 απλά θα ήθελε ενα φορματ και ενα συμμάζεμα όπως και έκανε. 

Από antivirus εγώ χρόνια τώρα είμαι με το eset κανένα πρόβλημα ποτέ και σε διάφορα pc που έχω φτιάξει κάνεις δεν είχε θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...