Προς το περιεχόμενο

Αγορα iphone 8 ή iphone 10


delta6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στα μελη του κλαμπ.

Ειμαι κατοχος iphone SE εδω και 15 μηνες, ενω προηγουμενως ειχα για 2 χρονια 2 iphone 5s συσκευες. Γενικα εχω δυο νουμερα οποτε παντα χρειαζομαι η δυο συσκευες η μια δικαρτη. Τωρα εκτος απο το SE εχω και μια android συσκευη σαν δευτερη. 

Το form factor του 5s αλλα κ του SE την λατρεψα αλλα πλεον ειναι αναγκη να παω σε λιγο μεγαλυτερη οθονη. Απο πλευρας διαστασεων εχω καταληξει στα 8 κ 10 μοντελα. Αν και το 10 ειναι ανωτερο, με χαλαει αρκετα το νοτς. Το διλημμα μου λοιπον ειναι αν θα αξιζει να θυσιασω τις καλυτερες επιδοσεις κ χαρακτηριστικα του 10 για την εμφανιση του 8, που προσωπικα προτιμω.

Σπανια παιζω παιχνιδια στο κινητο, και μονο καποιο παζλ η παιχνιδια ερωτησεων. Αραια και που ακουω μουσικη, βλεπω ομως 1-2 ωρες youtube και διαβαζω vlog k foroum 2-3 ωρες. Και επικοινωνω με viber whatsapp. 

Τελος δε συνηθιζω να κραταω κινητο πανω απο 1.5 χρονο.

Θα χαρω να ακουσω τη γνωμη σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφορά σε επιδόσεις δεν θα δεις, ίδιο επεξεργαστή έχουν. Όλη η φάση με το 10 είναι η οθόνη του και η αίσθηση που σου δίνει ότι έχεις κάτι σύγχρονο. Εγώ είχα 8 plus και πήγα σε 10 και μετά από καιρό που είδα σε φίλο μου το plus ήταν σαν παλαιολιθικό. Για μένα αν σε παίρνει οικονομικά πήγαινε στο X, ειδάλλως και το 8 είναι εξαιρετική συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν το budget σου σε πάει μέχρι το Χ γιατί δεν  βάζεις και το XR στις επιλογές σου ?

Καλύτερος επεξεργαστής και το βασικότερο δύο αριθμοί σε μία συσκευή για να μην κουβαλάς δεύτερο τηλέφωνο .....

Επεξ/σία από Jiakometi
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Jiakometi είπε

Αν το budget σου σε πάει μέχρι το Χ γιατί δεν  βάζεις και το XR στις επιλογές σου ?

Καλύτερος επεξεργαστής και το βασικότερο δύο αριθμοί σε μία συσκευή για να μην κουβαλάς δεύτερο τηλέφωνο .....

Σωστός

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με χαλάει το πλάτος στο Xr. Και γενικά σε οποιοδήποτε κινητό που παίζει στα 75+ mm πλάτος. Νομιζω το όριο μου είναι 70-72. Αλλιώς θα πήγαινα σίγουρα στο Xr.

Γενικά με βολεύουν τα μικρά κινητά. Αλλά δυστυχως δε μας έκανε τη χάρη η Apple με SE 2... αχ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα στην παρέα. Τελικά έκανα την υπέρβαση με πόνο τσέπης και πήγα στο Χs. Έχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος με εξαίρεση το φορτιστή. Υπάρχει κάποια πρόταση για κάποιον πιο γρήγορο που να έχει αποδειχτεί αξιόπιστος και εγκεκριμένος για iphone? Επίσης έχω φορτιστή από ipad mini 3. Θα μπορούσα να χρησιμοποιώ και αυτόν όταν βιάζομαι πιο πολύ?

Επεξ/σία από delta6
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, delta6 είπε

Καλημέρα στην παρέα. Τελικά έκανα την υπέρβαση με πόνο τσέπης και πήγα στο Χs. Έχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος με εξαίρεση το φορτιστή. Υπάρχει κάποια πρόταση για κάποιον πιο γρήγορο που να έχει αποδειχτεί αξιόπιστος και εγκεκριμένος για iphone? Επίσης έχω φορτιστή από ipad mini 3. Θα μπορούσα να χρησιμοποιώ και αυτόν όταν βιάζομαι πιο πολύ?

Με γειες! Φοβερό τηλέφωνο αλλά τσουχτερή η τιμή του.

Για την φόρτιση μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον φορτιστή του iPad, θα φορτίζει πιο γρήγορα. Για fast charging ομως χρειάζεται 29-30W φορτιστή type c και καλώδιο type c σε lightning. Για μένα μην πάρεις για κανένα λόγο της Apple καθώς χρειάζεσαι 70€ αν θυμάμαι καλά. Για φορτιστή κοίτα σε anker, ravpower κλπ. Είναι φοβερά αξιόπιστοι και με mfi certification της Apple. Για το καλώδιο δυστυχώς το μόνο επώνυμο είναι της Apple. Ανακοίνωσε και η Anker καινούργιο type c σε lightning αλλά δεν ξέρω αν κυκλοφόρησε ακόμα.

Και κάποια links. Καλώδιο, φορτιστής. Για καλώδιο έχεις 2 επιλογές, για φορτιστές το λινκ είναι ενδεικτικό, υπάρχουν πάρα πολλοί

Επεξ/σία από thodoris20s
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...