Προς το περιεχόμενο

[Smartphone] HTC U12 Life με 214€ @ amazon.de [ΤΕΛΟΣ]


mpokwsths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κινητό του τίτλου. Άνετα αποτελεί εναλλακτική των διάφορων Huawei / Xiaomi κτλ στην ίδια κατηγορία τιμής.

Snapdragon 636, 4GB RAM, 64GB αποθήκευση με σχετικά καλή κάμερα και οθόνη από ότι βλέπω.

https://www.amazon.de/gp/product/B07H3KW1NH/

Ελλάδα από 352€ + μεταφορικά !!! https://www.skroutz.gr/s/16901431/HTC-U12-Life-64GB.html

 

1.png

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Βλεποντας κανεις μονο σκρουτζ και το #1 λεει "ωωω, φοβερη προσφορα".

Για να μην βιαστει ομως κανεις και μετα "κλαιει" (που δεν "κερδισε" 150€), να προσθεσω αυτο που ειδα:

Νεο στην αγορα, 5 μηνες, οποτε η τιμη ειναι σε φαση πτωσης-σταθεροποιησης.

Γερμανια ειδικα βλεπω σε αρκετα μαγαζια να ειναι στα 199 χωρις να ειμαι σιγουρος βεβαια οτι ειναι price drop της εταιριας μονιμο, ή προσφορα της βδομαδας που εκαναν price match καποιοι. Το μονο σιγουρο ειναι οτι μαλλον θα το ξαναδουμε σε τετοια τιμη αν οχι φθηνοτερα στο κοντινο μελλον.

Κατα τα λοιπα, καλη περιπτωση για σημερα.

2019-02-03_1117

 

  • Like 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, matrixxx είπε

προσφορα της βδομαδας που εκαναν price match καποιοι

Μην το κουράζεις πολύ. Αυτό ακριβώς είναι και σε λίγες μέρες θα είναι πάλι 50-60€ πάνω (στο εξωτερικό) όπως ήταν και πριν.

Για εμάς λοιπόν προσφορά κανονική.

  • Like 4
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 λεπτά πριν, mpokwsths είπε

Μην το κουράζεις πολύ. Αυτό ακριβώς είναι και σε λίγες μέρες θα είναι πάλι 50-60€ πάνω (στο εξωτερικό) όπως ήταν και πριν.

Για εμάς λοιπόν προσφορά κανονική.

Εσυ το κουραζεις που κανεις ενα θεμα χωρις πληροφοριες και με πολλα θαυμαστικα εμφανιζοντας το σαν "σχεδον μισοτιμης" και οταν καποιος προσθετει ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ και βοηθαει οσους διαβαζουν, νιωθεις θιγμενος. Παρτο αλλιως.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 λεπτό πριν, terry308 είπε

Μόνο που στην περίπτωση αυτή είναι πωλητής το amazon τα υπόλοιπα είναι περιττά , εγγύηση και μεταφορικά amazon!

Ασχετο με οσα εγραψα. Οταν, πιθανοτατα πολυ συντομα, θα εχει Ελλαδα 199 θα εχεις μηδεν μεταφορικα και καλυτερη τιμη. Και οχι 15 μερες αναμονη να παραλαβεις με την γνωστη ταλαιπωρια του αμαζον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

🤣

Θα μπορούσα να αποδομήσω μέχρι και το τελευταίο σημείο στίξης των γραφομένων σου.

Δεν το κάνω γιατί βαριέμαι και δε θέλω να εκτεθείς για ακόμα μια φορά...

  • Like 9
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 λεπτά πριν, mpokwsths είπε

🤣

Θα μπορούσα να αποδομήσω μέχρι και το τελευταίο σημείο στίξης των γραφομένων σου.

Δεν το κάνω γιατί βαριέμαι και δε θέλω να εκτεθείς για ακόμα μια φορά...

Χαχαχα, εχεις (πολλη) πλακα. 

Σε προκαλω να αφησεις τις αστειοτητες και να το κανεις για πρωτη φορα. ("ακομα μια" λες ... Lol )

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 λεπτά πριν, Inler είπε

με την γνωστη ταλαιπωρια του αμαζον το θεωρώ τουλάχιστον υπερβολικό σε σχέση με τα εγχώρια καταστήματα

Για παραλαβη ο λογος, αν δεν εχεις κανει αγορες προσφατα, μπορεις να διαβασεις θεματα, οπου θα μαθεις τι συμβαινει πολλες φορες. Στα εγχωρια καταστηματα παραλαμβανεις αμεσα επι τοπου ή με αποστολη αρκετα συντομα και ευκολοτερα. 

3 λεπτά πριν, Romanzo Criminale είπε

Σχετικά με το αμαζον μπορείτε πάντα να κάνετε νέο account και trial prime για άμεση αποστολή. Απλά το αναφέρω. 

Το prime δεν εχει ΚΑΜΙΑ διαφορα στην ταχυτητα αποστολης για Ελλαδα απο τον απλο λογαριασμο, ουτε δωρεαν μεταφορικα. Μονο οτι δεν μπορεις χωρις prime να παρεις καποια ελαχιστα προιοντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το τελευταίο μήνα γύρω στις 5-6 από co.uk .fr .de...Με standard σε 12 μέρες ημερολογιακές δεν είχα θέμα..Με fast ήρθε σε 1.5 μέρα μετά το dispatch...Τλς είμαστε εκτός θέματος

Επεξ/σία από Inler
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 λεπτά πριν, Inler είπε

Το τελευταίο μήνα γύρω στις 5-6 από co.uk .fr .de...Με standard σε 10-12 μέρες ποτέ δεν είχα θέμα...Τλς είμαστε εκτός θέματος

Τωρα θυμηθηκες οτι ειμαστε εκτος θεματος, αφου πρωτα ανοιγεις "θεμα". Μην αφησουμε ψευτικες εικονες ομως τωρα. Αν εννοεις εργασιμες 10-12 τοτε ναι, συνηθως ετσι ειναι. Αν εννοεις ημερολογιακες, παιξε και κανενα απο τα τυχερα παιγνια αν ολες τις παρελαβες τοσο γρηγορα, γιατι εγω Αθηνα εχω αλλους χρονους. (και παρα πολλοι αλλοι μεσα στα θεματα υπαρχουν οι πληροφοριες, πχ αλλος απο τελος Δεκεμβρη παρελαβε χθες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα εγω προτιμω αμαζον για το aftersale support ,δοκιμασε σχεδον ενα μηνα μετα να κανεις κατι return σε ελληνικο μαγαζι, ή να επιστρεψεις κατι εντος εγγυησης για επιδορθωση χωρις να σου βγαλουν το λαδι

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

8 λεπτά πριν, forgotten είπε

προσωπικα εγω προτιμω αμαζον για το aftersale support ,δοκιμασε σχεδον ενα μηνα μετα να κανεις κατι return σε ελληνικο μαγαζι, ή να επιστρεψεις κατι εντος εγγυησης για επιδορθωση χωρις να σου βγαλουν το λαδι

Σε αυτο συμφωνω, αλλα δεν εγινε κουβεντα περι αυτου. Λογος εγινε για την αποστολη/παραλαβη.

Αναφορά σε κείμενο

μεταφορικά amazon

 

13 λεπτά πριν, Inler είπε

.Με fast ήρθε σε 1.5 μέρα...

 

Για αυτο που προσθεσες:

Με φαστ θες αλλα 10 ευρω, αρα μιλαμε για 225€. Το θεμα μιλαει για απλη αποστολη στα 215€

Εχω πληρωσει φαστ και παρελαβα σε μια βδομαδα αφου δεν φευγει αμεσα η παραγγελια! Και οχι μονο μια φορα, τις μισες και βαλε! Αλλος. :)  Οποτε ισως κανεις λαθος ή μιλας για χρονο απο την στιγμη που το εστειλαν ή εισαι φωτεινη εξαιρεση τυχης και ευνοιας. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...