Προς το περιεχόμενο

[Gamepad] Sony Wireless Controller DS4 Destiny 2 V2 PS4 21€ [ΜΟΝΟ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ] @Κωτσόβολος [ΤΕΛΟΣ]


yilarakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

8 λεπτά πριν, Federacion είπε

Επειδή το έχω, δεν υπάρχει καλύτερο χειριστήριο για PC τέλος.

Δεν μπορείς να γενικεύεις τόσο πολύ μια καθαρά υποκειμενική άποψη.

Εγώ (που έχω και τα 2) και το 90% των γνωστών μου θεωρούμε ότι τα χειριστήρια του xbox είναι μακράν καλύτερα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, JoannisV said:

Δύο απορίες μήπως γνωρίζει κανείς, αν και ψιλο-βγαίνει off topic μιας που τα controller τελείωσαν σχεδόν στον Κώτσο.

Το PS4 controller σε παιχνίδια στο PC (steam/uplay) λειτουργεί κανονικά όπως το Xbox ή θέλει πατέντες; Επίσης συνδέεται μέσω καλωδίου ή πάει και ασύρματο;

Έχω ένα xbox one controller για main, αλλά όταν φωνάζω παρέα θέλω ένα δεύτερο για κάποια παιχνίδια (injustice 2, παιχνίδια racing κ.α.). Δεν λέει να πάρω καινούριο controller στα 40-50ε και να το χρησιμοποιώ μία φορά στο τόσο οπότε λέω να πάω σε μεταχειρισμένο, το θέμα είναι πως βρίσκω πιο εύκολα και οικονομικά χειριστήρια του ps4 παρά του xbox.

Μεσω STEAM απροβληματιστα σε ολα τα παιχνιδια. Με BT dongle, θα εχεις θεματακια.

12 minutes ago, Federacion said:

Επειδή το έχω, δεν υπάρχει καλύτερο χειριστήριο για PC τέλος.

Συμφωνω μακραν .-

 

EDIT Για WIN10 παντα μιλαω .

Επεξ/σία από spongebobgal
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spongebobgal είπε

Μεσω STEAM απροβληματιστα σε ολα τα παιχνιδια. Με BT dongle, θα εχεις θεματακια. 

Εφόσον δεν πάει με BT (ούτως ή άλλως με ΒΤ συνδέω το xbox controller), συνδέεται με Micro USB κανονικά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, JoannisV said:

Εφόσον δεν πάει με BT (ούτως ή άλλως με ΒΤ συνδέω το xbox controller), συνδέεται με Micro USB κανονικά; 

Mε Micro USB εισαι super. Μπαινεις steam , το κανεις register και εισαι κομπλε. Στο εξης, καθε φορα που θα θες να παιξεις οποιοδηποτε game, απλα ανοιγεις steam, το αναγνωριζει αυτοματα και εισαι κομπλε. Ουτε καν mapping δεν χρειαζεται.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, spongebobgal είπε

Mε Micro USB εισαι super. Μπαινεις steam , το κανεις register και εισαι κομπλε. Στο εξης, καθε φορα που θα θες να παιξεις οποιοδηποτε game, απλα ανοιγεις steam, το αναγνωριζει αυτοματα και εισαι κομπλε. Ουτε καν mapping δεν χρειαζεται.

Με ότι νάνε USB καλώδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ παίζω τις τελευταίες ημέρες το Resident Evil HD Remastered (από Steam) με ένα DS4 και ένα τυχαίο microUSB και λειτουργεί μια χαρά.

Προσεχώς θα δοκιμάσω και με BT dongle.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, spongebobgal είπε

Μεσω STEAM απροβληματιστα σε ολα τα παιχνιδια. Με BT dongle, θα εχεις θεματακια.

Συμφωνω μακραν .-

EDIT Για WIN10 παντα μιλαω .

Δεν υπάρχει θέμα με bt dongle. Το χρησιμοποιώ χρόνια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, overpower said:

Έκανες χρήση του input mapper

A οχι. Απλα συνεχισα οπως το ειχα registered στο steam .. 

 

Επεξ/σία από spongebobgal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, spongebobgal είπε

A οχι. Απλα συνεχισα οπως το ειχα registered στο steam .. 

Τότε αυτό ήταν το θέμα. Στην ουσία η εφαρμογή βοηθάει στο να δουν όλες οι εφαρμογές το dualshock ως Xbox controller. Προφανώς το steam το κάνει μόνο του μάλλον (πιο παλιά νομίζω ήθελε και το steam την εφαρμογή) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, andreasece είπε

Δεν μπορείς να γενικεύεις τόσο πολύ μια καθαρά υποκειμενική άποψη.

Εγώ (που έχω και τα 2) και το 90% των γνωστών μου θεωρούμε ότι τα χειριστήρια του xbox είναι μακράν καλύτερα.

συν το τεραστιο πλεονεκτημα της μη-ενσωματωμενης μπαταριας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...