Προς το περιεχόμενο

[κάρτα γραφικών] ASUS Radeon™ RX Vega 64 ROG Strix OC 8GB @Saturn.de 441€ τελικη


achilles_g_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

42 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε

Ευχαριστώ! Κάνω εγκατάσταση και το διορθώνω! 

Πες μας και πώς τα πάει ο veteran FX 8350 με την Vega και τι μπουκάλι τρώει in real life και όχι με βάση τα όποια reviews κυκλοφορούν.

Σε ρωτάω διότι έχω έναν 8350 και εγώ και θα ήθελα να ξέρω στην πράξη (αν και η ιδανικότερη κάρτα γι αυτόν θαρρώ πώς είναι μια rx580 για 1080p gaming).

Αν μπορέσεις και βρεις το χρόνο κάποια στιγμή ανέφερε και παιχνίδια που παίζεις και δοκίμασες με την νέα σου κάρτα. 

Kαλορίζικη! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Πες μας και πώς τα πάει ο veteran FX 8350 με την Vega και τι μπουκάλι τρώει in real life και όχι με βάση τα όποια reviews κυκλοφορούν.

Σε ρωτάω διότι έχω έναν 8350 και εγώ και θα ήθελα να ξέρω στην πράξη (αν και η ιδανικότερη κάρτα γι αυτόν θαρρώ πώς είναι μια rx580 για 1080p gaming).

Αν μπορέσεις και βρεις το χρόνο κάποια στιγμή ανέφερε και παιχνίδια που παίζεις και δοκίμασες με την νέα σου κάρτα. 

Kαλορίζικη! :) 

Δεν ξερω αν βοηθησω, αλλα με rx 480 (modded 580) εχω λιγο μπουκαλι, αλλα οχι πολυ. Στο BFV με τα περισσοτερα High-ultra (taa low), υπαρχουν στιγμες που πιανω και 100+fps (πχ αεροπλανο 130, σε 32αρι map 85-110,  σε 64αρι map και σε φασεις με πολυ εφε (κοσμο, εκρηξεις κτλ) ισως πεσει μεχρι 60). Γενικα θηριο ο fx, και απο την ωρα που δεν ανεβαινω σε αναλυση (1080p/60hz), ειμαι μια χαρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο ανεβαίνετε σε ανάλυση, τόσο μειώνεται το φορτίο του επεξεργαστή. Για 1080p μην το σκέφτεστε καν να βαλετε vega με fx. Εγώ ειχα fx8320 στα 4,5 με vega56 αλλά σε ανάλυση 3440x1440 και σε αρκετά παιχνίδια είχα εμφανές bottleneck. Και το κατάλαβα όταν έβαλα 2700x και ανάσανε το σύστημα. Στα 1080p που δοκίμασα γινόταν η σφαγή των Αρμενίων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.Για να βοηθήσω γιατί είχα το ίδιο σύστημα ο 8350 ούτε τη μισή vega δεν πάει.Παει μέχρι 560 το πολύ μέχρι 470Αti.Ουτε 480 ούτε 1060Τρωει μπουκάλι απίστευτο.Εβαλα 4690κ με Noctua στα 4.7 με 320συνολο.firestrike27100 και Τime spy 8234.ηvega nitro 64 παίζει με undervolt-112,πυρήνας 1681,μνήμη 1181 με +27power limit και max temp 62 στις 1650 στροφές.Ελπιζω να βοηθησα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...