Προς το περιεχόμενο

iphone x και εγγυηση


Runner25

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το τηλεφωνο αδουλευτο πανω στο γραφειο μου χρησιμοποιουσα ενα κινεζικο εδω και μισο χρονο

το παιρνω σημερα να δω κατι και βλεπω εχει πεταχτει εξω η οθονη

το τηλεφωνο ειναι 1χρονου 3 μηνων και 7 ημερων αγορασμενο απο κοτσοβολα

τι κανω σε αυτη τη περιπτωση, απαιτω καινουργιο η επισκευη 

γενικα τι πρεπει να προσεξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινούργιο μετά από τέτοιο χρόνικο διάστημα ; Δεν νομίζω ...

Τι εννοείς πετάχτηκε έξω η οθόνη;

Μηπως κάποιος το έριξε κάτω χωρις να το καταλάβεις ; Λίγο κουφό μου ακούγεται έτσι όπως το περιγράφεις 

Λειτουργει κανονικά ;

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, kalogero said:

Καινούργιο μετά από τέτοιο χρόνικο διάστημα ; Δεν νομίζω ...

Τι εννοείς πετάχτηκε έξω η οθόνη;

Μηπως κάποιος το έριξε κάτω χωρις να το καταλάβεις ; Λίγο κουφό μου ακούγεται έτσι όπως το περιγράφεις 

Λειτουργει κανονικά ;

απο οσο καταλαβα πρεπει να φουσκωσε η μπαταρια και να πεταξε εξω την οθονη, καινουργιο ειναι ναι με την εννοια οτι μισο χρονο δε το δουλευα  το ειχα απλα πανω στο γραφειο μου

το τηλεφωνο δουλευει κανονικα ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοούσα όταν είπα καινούργιο ότι αυτό που έγραψες αν απαιτείς καινούργιο ...δεν παίζει αυτό 

Το πας για service να δεις τι θα σου πουν εκεί 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, zx1234r said:

Λογικά θα γίνει επισκευή χωρίς να σε χρεώσουν. Αλλά έτσι για πλάκα πες τους ότι θες καινούργιο να δούμε τι θα πουν.

ναι σιγουρα θα μου δωσουν καινουργιο γιατι ξερουμε ολοι ποσο large ειναι η apple 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Runner25 είπε

το τηλεφωνο αδουλευτο πανω στο γραφειο μου χρησιμοποιουσα ενα κινεζικο εδω και μισο χρονο

Για πες τώρα... iphone X κάθεται πάνω στο γραφείο σου και χρησιμοποιείς αντί αυτού κινέζικο? 

Πες μας ένα λόγο που κάνεις κάτι τέτοιο... 

*** Δεν 'στην λέω'. Με όλη την καλή διάθεση ρωτάω. Γιατί βρε αγορίνα μου? :)

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, mistr4l said:

Για πες τώρα... iphone X κάθεται πάνω στο γραφείο σου και χρησιμοποιείς αντί αυτού κινέζικο? 

Πες μας ένα λόγο που κάνεις κάτι τέτοιο... 

*** Δεν 'στην λέω'. Με όλη την καλή διάθεση ρωτάω. Γιατί βρε αγορίνα μου? :)

ναι σε καταλαβαινω, ειχα καποιες εφαρμογες που με βολευαν αυτο το διαστημα μονο σε αντροιντ :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Runner25 είπε

ναι σιγουρα θα μου δωσουν καινουργιο γιατι ξερουμε ολοι ποσο large ειναι η apple 😛

Είναι πλάκα πλάκα, αλλά όχι τόσο στα X.  Αν είχες κανένα 7,8 πχ μπορεί να βαριόντουσαν να κάνουν επισκευή και να σου έδιναν καινούριο (refubrished δηλαδή). Καινούρια-καινούρια δεν δίνουν νομίζω, μόνο σε περίπτωση DOA. Εγώ πχ πήρα αντικατάσταση macbook 2k καινούριο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 χρόνια η εγγύηση με την απόδειξη αγοράς. Μίλα με Document ή Infoquest. Υπάρχει και κάποιο θέμα με τις οθόνες και τα Χ οπότε μάλλον πάει για αντικατάσταση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 hours ago, SaFiS said:

2 χρόνια η εγγύηση με την απόδειξη αγοράς. Μίλα με Document ή Infoquest. Υπάρχει και κάποιο θέμα με τις οθόνες και τα Χ οπότε μάλλον πάει για αντικατάσταση...

σε πληροφορω για το δευτερο χρονο εγγυησης που ειναι υποχρεωμενη η apple να παρεχει στην ευρωπη δε μου το ειπανε ουτε στην τηλεφωνικη υποστηριξη ουτε στο  κωτσοβολο αντιθετως δοκιμασανε να με αποτρεψουνε λεγοντας οτι εχει παρελθει ο χρονος της εγγυησης και οτι ειναι ενα ετος
απο οσο καταλαβα μαλλονν για επισκευη θα παει και να ειμαι ευχαριστημενος και παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το δεχτείς. Για τον 2ο χρόνο είναι υποχρεωμένος ο Κωτσόβολος γι'αυτό και το κάνουν γαργάρα. Μίλα με Document ή Infoquest πρώτα και αν δεν βγάλεις άκρη προχώρα σε καταγγελία. Επίσης, να ξέρεις ότι ο Κωτσόβολος δεν τα πάει πλέον σε επίσημους τον 2ο χρόνο και τα στέλνει σε δικό του επισκευαστικό, με αποτέλεσμα να χάνεται και ότι υπόλοιπο εγγύησης υπήρχε...

Εδώ το σχετικό πρόγραμμα επισκευής...

https://www.apple.com/gr/support/iphone-x-display-module-replacement-program/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη διαδικασία που αναφέρεται για το 2ο έτος αν προσκομίσεις στο εξουσιοδοτημένο σέρβις την απόδειξη αγοράς κάνει τη διαδικασία το ίδιο το σέρβις.

Σε δίκη μου περίπτωση τουλάχιστον πριν 1 μήνα με προϊόν αγορά από «Πλαίσιο» δεν έκανα τίποτα.

Ενέργησαν από την Infoquest, απλά χρειάστηκαν 2-4 ημέρες επιπλέον...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον 2ρο χρονο εγγυησης υ ποτιθεται οτι τον προσφερει/σε καλυπτει ο ιδιος ο πωλητης.

Το 1 ετος εγγυηση που αναφερουν στο site τους ειναι σωστο.Τον 2ρο χρονο ειναι που κανουν γαργαρα ολως τυχαιως ολοι τους επιτηδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...