Προς το περιεχόμενο

[Ε-ΒΟΟΚ kindle] Good Night Insomnia - Δωρεαν


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Στο φορουμ αυτο και να μην το μαθουμε; :)

Εχω καιρο να δουλεψω το kindle app στο ταμπλετ, οποτε δεν το κατεβασα ακομα. Το σκεφτομαι ομως.

(νομιζω οτι ειναι δωρεαν μεχρι σημερα-αυριο)

https://www.amazon.com/Good-Night-Insomnia-Drug-Free-Sleeplessness-ebook/dp/B07M92WFKX

 

41SyYJ5saCL.jpg

  • Like 8
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιος (άλλος ) έχει kindle ακόμα ; (Ναι έχω ένα μικρο κάτι χρόνια χωμένο  σορυ για την παρανόηση ! )

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να έχει κάποιος Kindle για να το διαβάσει. Εφαρμογή Kindle υπάρχει για όλα τα λειτουργικά. Άσε που αν θες αφαιρείς το DRM και το διαβάζεις σε όποιο πρόγραμμα προτιμάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Mifune είπε

Γιατί?.. έχει βγεί κάνα reader καλύτερο απο το kindle?

Πιθανόν αντίστοιχο (ίσως και χειρότερο λίγο) είναι το Kobo. 

Αλλά. Είναι απευθείας εντελώς ξεκλείδωτο και διαβάζει τα πάντα. Σε αντίθεση με τα Kindle που διαβάζουν μόνο τα αρχεία του Kindle.

Προφανώς υπάρχουν λύσεις και για το Kindle αλλά για το Kobo είναι ένα απλό copy paste.

Την προτείνω ως εταιρεία με κλειστά μάτια. Είναι φοβερά εργαλεία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fytotech είπε

Πιθανόν αντίστοιχο (ίσως και χειρότερο λίγο) είναι το Kobo. 

Αλλά. Είναι απευθείας εντελώς ξεκλείδωτο και διαβάζει τα πάντα. Σε αντίθεση με τα Kindle που διαβάζουν μόνο τα αρχεία του Kindle.

Προφανώς υπάρχουν λύσεις και για το Kindle αλλά για το Kobo είναι ένα απλό copy paste.

Την προτείνω ως εταιρεία με κλειστά μάτια. Είναι φοβερά εργαλεία.

Καλή φάση.. όταν είναι να αλλάξω το kindle μου θα τα κοιτάξω.
BTW με το kindle διαβάζω mobi & epub files.. δεν είναι απλό copy/paste αλλά με το Calibre είναι υπόθεση μερικών click.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
19 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Ποιος έχει kindle ακόμα ; 

Περα απο το επιθετικο προς το προιον (που δεν εχω εγω για παραδειγμα)  μηνυμα και την ασχετη κουβεντα-μαχη που εχετε κακως ανοιξει με τα ασχετα σχολια περι kobo lobo κλπ, να πω οτι πριν 2-3 χρονια εβαλα μια εφαρμογη του αμαζον στο android  ταμπλετ μου με το οποιο εβλεπα ολα τα e-book του kindle. Φανταζομαι το γνωριζετε. Οχι;

(το εχω αναφερει και στο θεμα πανω πανω)

2019-02-14_1220

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.amazon.kindle&hl=el

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά υπάρχει και το Kinde Cloud Reader όπως φαίνεται και στο screenshot του matrixxx.

Παίζει μια χαρά από παντού και δεν χρειάζεται να εγκαταστήσεις κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ το έφτιαξα . Συγνώμη αν φάνηκε επιθετικό  . Έχω από το 15 νομίζω και  προσπαθώ να βάλω τα amazon app store. Τελικά έβαλα στο android το app και όλα καλά ευχαριστώ matrix ! Είδα και έπαθα να βρω τι είχα από τότε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι που είχα ρωτήσει και στο θέμα των βιβλίων αλλά δε βρήκα ανταπόκριση.

Υπάρχουν πουθενά ΝΌΜΙΜΑ Ελληνικά βιβλία σε EPUB μορφή;

Στο "θείο" είναι κακή η ποιότητα και συνήθως σε μορφή PDF, που είναι ακατάλληλη για eBook readers. Και μάλιστα με Calibre, σχεδόν ποτέ δε μετατρέπονται με υποφερτό τρόπο.

Δεν υπάρχει κάποιο Ελληνικό κατάστημα; Έχω βρει κάποια, που δεν έχουν ούτε τον Άρχοντα των Δαχτυλιδιών πχ, σε μορφή EPUB.

Κάποια κατεύθυνση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, fytotech είπε

Να ρωτήσω κάτι που είχα ρωτήσει και στο θέμα των βιβλίων αλλά δε βρήκα ανταπόκριση.

Υπάρχουν πουθενά ΝΌΜΙΜΑ Ελληνικά βιβλία σε EPUB μορφή;

Στο "θείο" είναι κακή η ποιότητα και συνήθως σε μορφή PDF, που είναι ακατάλληλη για eBook readers. Και μάλιστα με Calibre, σχεδόν ποτέ δε μετατρέπονται με υποφερτό τρόπο.

Δεν υπάρχει κάποιο Ελληνικό κατάστημα; Έχω βρει κάποια, που δεν έχουν ούτε τον Άρχοντα των Δαχτυλιδιών πχ, σε μορφή EPUB.

Κάποια κατεύθυνση;

http://www.e-bookshop.gr/books

Τον Άρχοντα δεν πρόκειται να τον βρεις, δυστυχώς δεν υπάρχουν όλα τα βιβλία σε epub

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, fytotech είπε

Να ρωτήσω κάτι που είχα ρωτήσει και στο θέμα των βιβλίων αλλά δε βρήκα ανταπόκριση.

Υπάρχουν πουθενά ΝΌΜΙΜΑ Ελληνικά βιβλία σε EPUB μορφή;

Στο "θείο" είναι κακή η ποιότητα και συνήθως σε μορφή PDF, που είναι ακατάλληλη για eBook readers. Και μάλιστα με Calibre, σχεδόν ποτέ δε μετατρέπονται με υποφερτό τρόπο.

Δεν υπάρχει κάποιο Ελληνικό κατάστημα; Έχω βρει κάποια, που δεν έχουν ούτε τον Άρχοντα των Δαχτυλιδιών πχ, σε μορφή EPUB.

Κάποια κατεύθυνση;

Όλα τα καινούργια βγαίνουν σε epub. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...