Προς το περιεχόμενο

CPU RMA στην AMD


ScienceFreak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προφανώς και δεν θα το βάλει σε φάκελο αλλά για να στείλεις κάτι σαν δέμα σε Ευρώπη το κόστος ξεκινά από 25€ μέχρι 1 κιλό.

Αν στείλεις κάτι σαν επιστολή δεν σημαίνει ότι θα είναι απαραίτητα σε φάκελο, μπορεί να είναι και σε κουτάκι. Επειδή ο 1800Χ δεν έχει ψύκτρα έτσι και αλλιώς, το βάρος θα είναι το πολύ 200 γραμμάρια οπότε υπολόγισε να πληρώσεις από 6 εώς 8,40€ (μαζί με το κόστος συστημένου).

Το κόστος που σου λέω είναι βάσει του τιμοκαταλόγου των ΕΛΤΑ: https://www.elta.gr/Portals/0/pdf/Τιμοκατάλογος Επιστολικού_11_2018_final.pdf

Επεξ/σία από LF21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 ώρες πριν, renaxan είπε

Πρέπει να το βάλει στο κουτάκι ή ένα άλλο κουτί, όχι σε φάκελο.. Επεξεργαστής είναι, και μάλιστα με πολλά ποδαράκια :) 

Μου απάντησαν σήμερα και μου είπαν ότι τα έξοδα αποστολής τα αναλαμβάνει η μια πλευρά και της επιστροφής η AMD αλλά μου έδωσαν έναν κωδικό και μου είπανε να χρησιμοποιήσω το δικό τους DHL Account για την αποστολή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ScienceFreak είπε

Μου απάντησαν σήμερα και μου είπαν ότι τα έξοδα αποστολής τα αναλαμβάνει η μια πλευρά και της επιστροφής η AMD αλλά μου έδωσαν έναν κωδικό και μου είπανε να χρησιμοποιήσω το δικό τους DHL Account για την αποστολή 

Με την DHL είναι 60 ευρώ το express. Πάρε στην DHL και ρωτά έχω τον κωδικό αυτό,είναι πληρωμένη η αποστολή προς την amd  και αν όχι πόσο είναι το κόστος (Μπορεί να υπάρχει κάποια εκπτωση)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο επεξεργαστής έτρεχε σε στοκ ρυθμίσεις, δεν είναι καν δικός μου, μου τον έδωσαν έτσι γιατι δεν ήθελε να ασχοληθεί ο άλλος 

1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

Με την DHL είναι 60 ευρώ το express. Πάρε στην DHL και ρωτά έχω τον κωδικό αυτό,είναι πληρωμένη η αποστολή προς την amd  και αν όχι πόσο είναι το κόστος (Μπορεί να υπάρχει κάποια εκπτωση)

Λογικά έχει έκπτωση τον λογαριασμό τους μου έδωσαν για να μου βγει φθηνότερα, ευχαριστω πάντως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη τι ακριβως εχει,τον βαζεις πανω κ no post,τι ακριβως κανει,

μου φαινεται πολυ περιεργο να δουλευει στοκ 1 χρονο κ ξαφνικα να χαλαει,

εκτος αν συμβαινει συχνα σε ryzen αυτο....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, koolisk6 είπε

δηλαδη τι ακριβως εχει,τον βαζεις πανω κ no post,τι ακριβως κανει,

μου φαινεται πολυ περιεργο να δουλευει στοκ 1 χρονο κ ξαφνικα να χαλαει,

εκτος αν συμβαινει συχνα σε ryzen αυτο....

Όχι δεν είναι συχνό φαινόμενο...γενικά να πάει επεξεργαστής είναι πολύ σπάνιο.. και εμένα μου έκανε εντύπωση που μετά από έναν χρόνο κάηκε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, koolisk6 είπε

δηλαδη τι ακριβως εχει,τον βαζεις πανω κ no post,τι ακριβως κανει,

μου φαινεται πολυ περιεργο να δουλευει στοκ 1 χρονο κ ξαφνικα να χαλαει,

εκτος αν συμβαινει συχνα σε ryzen αυτο....

Blue screens. Ούτε Windows δεν προλάβαινε να βάλει. Με την επαγωγική μέθοδο καταλήξαμε σε αυτό. Αλλάχθηκαν όλα, δοκιμάστηκαν διαφορετικά πράγματα, άλλοι επεξεργαστές, άλλες μητρικές, ραμ τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/2/2019 στις 2:42 ΜΜ, koolisk6 είπε

εγώ πάλι έχω απορία πως χάλασε ο επεξεργαστής,του τίναξες τα πέταλα στο oc?

και η μητρική άντεξε ενώ το cpu όχι?

Και ναι μπορεί να του τίναξε τα πέταλα το oc. Πρώτη φορά ακούς για καμένο επεξεργαστή? Ποιο είναι το πρόβλημά σου δηλ.?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, BlueBlood7 είπε

Και ναι μπορεί να του τίναξε τα πέταλα το oc. Πρώτη φορά ακούς για καμένο επεξεργαστή? Ποιο είναι το πρόβλημά σου δηλ.?

Υπάρχει νόμος ο οποίος λέει οτι αμα σου καεί η cpu, πρώτα θα πρέπει να σου έχει καεί και η μητρική!🙄

Ανενημέρωτο σε βρίσκω..🤣

Μόλις τώρα, spyros007 είπε

 Απο οτι λεει οτι δεν ειναι καμένος.................

Λίγο άρπαξε στις άκρες...😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ryzen + μπλε οθονες =μνημες...Στανατρακι...............

Καμενος=no post

Επεξ/σία από spyros007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, spyros007 είπε

 Απο οτι λεει οτι δεν ειναι καμένος.................

Και ο Πάνος καμμένος  είναι γι΄αυτό υπολειτουργεί!🤣

 

Λέει οτι τα δοκιμάσανε όλα.. Και άλλη μητρική και μνήμες και φρυγαδέλια με τουρσί και πατάτες με αυγά!👍

 

Στις 14/2/2019 στις 6:43 ΜΜ, ScienceFreak είπε

Blue screens. Ούτε Windows δεν προλάβαινε να βάλει. Με την επαγωγική μέθοδο καταλήξαμε σε αυτό. Αλλάχθηκαν όλα, δοκιμάστηκαν διαφορετικά πράγματα, άλλοι επεξεργαστές, άλλες μητρικές, ραμ τίποτα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, ZELOMOTH είπε

Υπάρχει νόμος ο οποίος λέει οτι αμα σου καεί η cpu, πρώτα θα πρέπει να σου έχει καεί και η μητρική!🙄

Ανενημέρωτο σε βρίσκω..🤣

Λίγο άρπαξε στις άκρες...😁

Αααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...