Προς το περιεχόμενο

Free B-free


sakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έστειλα e-mail σε όσους το ζήτησαν.<p>Αν κάνετε κάτι ενημερώστε και τους υπόλοιπους... ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ. Αν είναι να το γυρίσω σε telestet b-free.<p>Επίσης έμαθα ότι η telestet θα αλλάξει όλο της το software που ίσως αυτό σημαίνει ότι μπορεί να αλλάξει και αυτό το κομμάτι.<br>Όλα αυτά μέσα στο 2001.<p>Sakis<p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας λύσω την απορία: ο sakis μας είχε πει ότι κάτι φίλοι του στον Πύργο είχανε ένα πρόγραμμα που "γεννά" αριθμούς ανανέωσης χρόνου για B-free.<br>Τελικά μπούρδες ήτανε αυτό, γιατί το πρόγραμμα είναι ένας Credit Card Generator για VISA-MASTERCARD Αμερικάνικων Τραπεζών, πρόγραμμα δηλαδή που μπορείς να βρεις σχετικά εύκολα στο Δίκτυο...<br>Είπα κι εγώ... Έγινε κανένα θαύμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά. Αλλά όπως έγραψα και στο e-mail που πήραν κάποιοι, οι αριθμοί ανανέωσης στηρίζονται πάνω στον αλγόριθμο αυτό.<p>Δηλαδή αν κάνεις validate ένα νούμερο ανανέωσης σου λέει ότι είναι σωστό.<p>Είπα απλώς μήπως κάποιος που ξέρει περισσότερα από εμένα και έχει χρόνο βγάλει άκρη.<p>Μη βαράτε...<p>Sakis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν....Το validate είναι άσχετο έως<br> τυχαίο.Δεν μπορείς να λές ότι έβαλα τον <br>αριθμό της κάρτας Bfree και μου εδειξε <br>σωστά...άρα βρήκα τον αλγόριθμο.ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ!!<br> Ο αλγόριθμος είναι μια επαναληπτική διαδικασία-που μπορεί να είναι περιπλοκη - κατα την οποία δημιουργούνται αριθμοί που έχουν σχέση μεταξύ τους.Στην περίπτωση αυτή των αριθμών,ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΚΑΤΩ ΜΕ ΕΝΑ ΜΟΛΥΒΙ ΚΑΙ ΜΕ 10 ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΚΑΡΤΩΝ να βγάλεις τον αλγόριθμο, το πιό πιθανό είναι να χρειάζεται pc.Το validate που έβγαλε το πρόγραμμα ήταν αναμενώμενο αφού κάθε αριθμός, είναι αποτέλεσμα απείρων ακολουθιών που μπορούν να δημιουργηθούν..άλλά δεν ξέρουμε ποιά απο αυτές τις ακολουθίες είναι τις TELESTET.Η πιθανότητα να λειτουργήσει είναι για εμένα 1 στο άπειρο.Αυτό που μπορώ να κάνω ώς τελειόφοιτος μαθηματικός, είναι -έτσι για την πλάκα μου δηλαδή- να πάρω 100-200 ή και περισσότερα νούμερα καρτών που έχουνε, και να προσπαθήσω να βρώ μία ακολουθία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ʼντε ρε passenger και μεις μαζί σου... με την σκέψη... :))<br>Ακόμα κι αν βάλει κανείς σαν prefix τους πρώτους 4 αριθμούς (π.χ. 0154) και σου βγάλει 100 κάρτες, πρέπει να τις δοκιμάσεις 1 προς 1 να δεις ποια είναι... Ψίλοι στ' άχυρα δηλαδή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...