Προς το περιεχόμενο

Στις 20 Φεβρουαρίου παρουσιάζεται και το vivo V15 Pro με «pop-up» εμπρόσθια κάμερα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το νέο vivo V15 Pro θα παρουσιαστεί την ίδια ημέρα με την επετειακή σειρά Galaxy S της Samsung και το Galaxy Fold, αλλά και την ίδια μέρα με το Xiaomi Mi 9.

Πρόσφατα, διέρρευσαν υψηλής ανάλυσης επίσημες εικόνες που αποκαλύπτουν την συσκευή σε δύο χρώματα, Gradient Blue και Gradient Red. Η συσκευή φαίνεται πως δανείζεται τον μηχανισμό «ανύψωσης» της εμπρόσθιας κάμερας (που σχηματίζει ένα από το vivo NEX, με την θέση της να είναι ευθυγραμμισμένη με εκείνη της τριπλής κύριας κάμερας.

Στην πάνω πλευρά της συσκευής φαίνεται να υπάρχει υποδοχή 3.5mm για ακουστικά ενώ στο κάτω μέρος υπάρχουν οι οπές για το ηχείο, μικρόφωνο αλλά και μία υποδοχή που είναι αναπάντεχα… microUSB. Στην αριστερή πλευρά επίσης της συσκευής παρατηρείται ένα πλήκτρο για την ενεργοποίηση του ψηφιακού βοηθού Jovi αν και είναι πιθανό σε κάποιες αγορές την θέση του να πάρει ο Google Assistant.

Desk_3._CB455713654_.gif.3d6b019f1e1e3769b8238cf337475108.gif

Επειδή δεν υπάρχει στο πίσω μέρος κάποιος αισθητήρας δακτυλικού αποτυπώματος, περιμένουμε να βρίσκεται στην οθόνη της συσκευής που θα είναι τεχνολογίας AMOLED, με διαγώνιο 6,39 ιντσών και ανάλυσης 2316 x 1080 pixels.

Desk_4._CB454245365_.jpg.6cfc8ca12299d618f102b05d291a5806.jpg

Στο εσωτερικό του vivo V15 Pro θα βρίσκεται κατά πάσα πιθανότητα το Qualcomm Snapdragon 675 SoC σε συνδυασμό με 6GB ή 8GB RAM και με 128GB επεκτάσιμου αποθηκευτικού χώρου.  Η μπαταρία αναμένεται να διαθέτει χωρητικότητα 3700mAh.

753667171_vivoV15Pro_04.thumb.jpg.f40d8677bcc942d534dbccce8c9f2640.jpg

992191941_vivoV15Pro_02.thumb.jpg.9e9c1097264685b16fbee2b8db167eff.jpg

Όσον αφορά στις κάμερες, η εμπρόσθια θα βασίζεται σε αισθητήρα 32 Megapixels ενώ η τριπλή κύρια κάμερα θα βασίζεται σε αισθητήρες των 48 Megapixels, 8,0 Megapixels και 5,0 Megapixels με την τελευταία κάμερα ουσιαστικά να χρησιμεύει ως «αισθητήρας βάθους». To λογισμικό θα βασίζεται στο Android 9.0 Pie.

GSMArena


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σίγουρα είναι κινητό; έτσι που το κρατάει ο αξύριστος τύπος μοιάζει με πολύχρωμη ξυριστική μηχανή με 4G συνδεσιμότητα και κάμερες! 😛

Για το πουλάκι τώρα που βγαίνει για να τραβήξει φώτο το μόνο που μπορώ να σχολιάσω είναι ότι είναι τραγικό κατά τη γνώμη μου.

Επίσης είναι τόσο μακρουλή η συσκευή που έχει το μήκος του κεφαλιού του αξύριστου τύπου.

Επεξ/σία από mants118
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο οι φωτό εκτυπωνοντουσαν και μπαίνανε σε άλμπουμ, κάποιος τις έβλεπε, τώρα που είναι κατά δεκάδες χιλιάδες σε σκληρούς , κάρτες, κλαουντ κλπ κανένας δεν τις βλέπει.

Άρα τι μας έκανε η τεχνολογία? Μας υπερεκθεσε στον τομέα φωτό και μας έκαψε.

Λίγα και καλά η πολλά και αδιάφορα? 

  • Like 6
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HellenicElite είπε

Επειδη το διαφημίζει ο αγαπημενος μου ηθοποιός Bollywood,θα το παρω!!!! :P 

Χαχαχα με πρόλαβες! Ο αξύριστος τύπος είναι star του Bollywood (Aamir Khan) και από τους αγαπημένους μου ηθοποιούς!

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

18 λεπτά πριν, Nathan Drake!! είπε

Ο αξύριστος τύπος είναι star του Bollywood (Aamir Khan) και από τους αγαπημένους μου ηθοποιούς!

Thanks! και πάνω που αναρωτιόμουν ποιος ήταν ο GG🎀

:-) 

Να πω την αλήθεια, δεν με χαλάει η ιδέα με το pop-up τσουτσουνάκι, δεδομένου ότι βγαζω περίπου... καμία σέλφι το χρόνο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, tz_aristotelis είπε

Όσο οι φωτό εκτυπωνοντουσαν και μπαίνανε σε άλμπουμ, κάποιος τις έβλεπε, τώρα που είναι κατά δεκάδες χιλιάδες σε σκληρούς , κάρτες, κλαουντ κλπ κανένας δεν τις βλέπει.

Άρα τι μας έκανε η τεχνολογία? Μας υπερεκθεσε στον τομέα φωτό και μας έκαψε.

Λίγα και καλά η πολλά και αδιάφορα? 

ΤΙ λίγα και καλά.... τα χάλια τους είχανε οι παλιές φωτογραφίες όσο ρομαντικός και αν είναι κανείς. Για να καταλάβεις την διαφορά πρέπει να περάσουν καμιά 20αριά χρόνια και δεν θα είμαστε εμείς που θα τις βλέπουμε αλλά τα παιδιά μας. Το νόημα της φωτογραφίας και της αποτύπωσης της στιγμής δεν είναι να τις βλέπεις συνέχεια αλλά μετά από μερικά χρόνια. 

Αυτό που μου την σπάει αφάνταστα εμένα είναι άλλο. Το ότι τραβάμε τις φωτογραφίες και τις βλέπει όλος ο κόσμος. Επίσης το editing και το πείραγμα με τις διάφορες εφαρμογές για να φαίνεται όσο ποιο όμορφα γίνεται η φωτογραφία.

Αυτά ναι είναι σπαστικά. Αλλά το γεγονός ότι τραβάμε αβέρτα φωτογραφίες δίχως κανένα κόστος είναι ότι καλύτερο. Απλά παλιότερα εκτιμούσαμε περισσότερο την φωτογραφία γιατί κόστιζε. Τώρα όχι. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, tz_aristotelis είπε

Όσο οι φωτό εκτυπωνοντουσαν και μπαίνανε σε άλμπουμ, κάποιος τις έβλεπε, τώρα που είναι κατά δεκάδες χιλιάδες σε σκληρούς , κάρτες, κλαουντ κλπ κανένας δεν τις βλέπει.

Άρα τι μας έκανε η τεχνολογία? Μας υπερεκθεσε στον τομέα φωτό και μας έκαψε.

Λίγα και καλά η πολλά και αδιάφορα? 

Συν το ότι, μέσα στην πληθώρα των φωτογραφιών έχει χαθεί και το μέτρο της ωραίας φωτογραφίας. Ακόμη και οι φωτογραφίες που αναρτούν οι εταιρίες για διαφήμιση, θεωρούνται ωραίες με κριτήρια του μάρκετινγκ και όχι φωτογραφικά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mants118 είπε

σίγουρα είναι κινητό; έτσι που το κρατάει ο αξύριστος τύπος μοιάζει με πολύχρωμη ξυριστική μηχανή με 4G συνδεσιμότητα και κάμερες! 😛

Για το πουλάκι τώρα που βγαίνει για να τραβήξει φώτο το μόνο που μπορώ να σχολιάσω είναι ότι είναι τραγικό κατά τη γνώμη μου.

Επίσης είναι τόσο μακρουλή η συσκευή που έχει το μήκος του κεφαλιού του αξύριστου τύπου.

Ποσο εισαι; 80;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tz_aristotelis είπε

Όσο οι φωτό εκτυπωνοντουσαν και μπαίνανε σε άλμπουμ, κάποιος τις έβλεπε, τώρα που είναι κατά δεκάδες χιλιάδες σε σκληρούς , κάρτες, κλαουντ κλπ κανένας δεν τις βλέπει.

Άρα τι μας έκανε η τεχνολογία? Μας υπερεκθεσε στον τομέα φωτό και μας έκαψε.

Λίγα και καλά η πολλά και αδιάφορα? 

 

Έχεις κάποιο δίκιο αλλά το θέμα είναι πως χρησιμοποιούμε εμείς τις νέες δυνατότητες που δίνει η τεχνολογία, η ίδια η τεχνολογία δεν φταίει σε τίποτα. Δεν ξέρω αν ήσουν φωτογράφος στην προ ψηφιακή εποχή αλλά εγώ που έμαθα με μια Zenit ακόμα θυμάμαι την αγωνία στα ταξίδια για το πόσες στάσεις μου είχανε μείνει και το κάζο που έπαθα πολλές φορές επειδή μου τέλειωναν τα films και δεν είχα άλλα μαζί μου. Άσε για το ότι για να βγάλεις επιτυχημένες νυχτερινές φωτογραφίες έπρεπε να τραβήξεις καμιά δεκαριά στάσεις με διαφορετικές ρυθμίσεις για να πετύχεις μία. Τις προάλλες πήγα Αριστοτέλους με φεγγαράδα και πήρα με το Note 8 μου σε 3 δευτερόλεπτα μια φώτο το χαμάμ τόσο όμορφη που με την παλιά τεχνολογία θα έπρεπε να κάθομαι να παιδεύομαι καμιά ώρα με τρίποδο και φωτόμετρο. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο μηχανισμός ανύψωσης της κάμερας δεν είναι manual , αλλά αυτόματος κάνει τη διαφορά από λύση xiaomi στο mix 3. Αν είναι χειροκίνητος τότε μια από τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι must για τον κλασικό Έλληνα "κυνηγό". Καρφώνει τη γκόμενα στο μπαρ, και τη στιγμή που τον κοιτάζει, αυτός με τρόπο κάνει "pop" την κάμερα με "νόημα" 😂 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...