Προς το περιεχόμενο

RGB fans αγορά


Stamer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α! και κάτι ακόμα για τα enermax... το κίτρινο χρώμα του τηλεκοντόλ σου δίνει... πράσινο(!) και το πορτοκαλί σου δίνει κίτρινο. Αυτό το χαρακτηριστικό συναντάται συνήθως στα.. κινέζικα (με όλη τη σημασία της λέξεως) κοντρολ!

T.B.RGB-5.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 25/2/2019 στις 3:10 ΜΜ, denis_kos είπε

 

Εδω και ενα βιντεακι. Σορρυ για τον ηχο αλλα κάνει η γυναικα δουλειες! 

 

Αυτα τα Coolers που φαινονται στο videο ποια ειναι ? Τα εχεις βαλει πανω στον controller H' στο Header της μητρικης ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gigasteo83 είπε

Αυτα τα Coolers που φαινονται στο videο ποια ειναι ? Τα εχεις βαλει πανω στον controller H' στο Header της μητρικης ?

Τα μαμισια του κουτιού είναι και έχω βάλει τα Halos Digital πάνω. Τα Halos είναι στον rgb controller και τα φανακια είναι στη μητρική. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρεσει το αποτελεσμα που εβγαλες στο video , και καταλαβαινω οτι real life δειχνει πολυ καλυτερα.
Εγω θελω 3 coolers που να δειχνουν ιδια με το Wraith Prism πως μπορω να το πετυχω αυτο ? (1 πισω και 2 πανω σε ενα κουτι Graphite 600D )
Εχεις να προτεινεις κατι  ? Η μητρικη ειναι x470 Gaming 5 και θελω εαν μπορω να τα συνδεσω εκει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν από ότι είδα το wraith μπορείς να το ελέγξεις είτε με το 4 pin είτε με το USB και το software του. Τα πινς του 4 pin είναι 12v και R G B. Άρα δεν είναι συμβατό με D Rgb για να έχεις πολλά χρώματα ταυτόχρονα. Οπότε η πας με φανάκια που είναι Rgb και τα ενώνεις όλα μαζί με κάτι τέτοιο http://www.coolermaster.com/cooling/cooling-rgb-accessories/1-to-3-rgb-splitter-cable/ και μετά όλο μαζί στο header της μητρικής,η το συνδέεις USB και παίρνεις φανάκια Rgb που συνδέονται και αυτά στη μητρική και τα ελέγχεις όλα με software. Κατά προτίμηση coolermaster για μεγαλύτερη συμβατότητα. Νομίζω με USB είναι καλύτερα για να ελέγχεις κ το δακτύλιο στο wraith, γιατί αν διάβασα καλά με το 4pin δεν ελέγχεται. Με κάθε επιφύλαξη γτ τα κοίταξα από κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...