Προς το περιεχόμενο

Cosmote wifi fon


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, μπαρμπαγιωργος είπε

Δεν έχω cosmote. Είχα και άλλαξα εταιρεία. Αλλά χρειάζομαι να μπω σε wifi fon, οπότε λέω αν κάποιος ήθελε να μου δώσει τα στοιχεία login του

Μπορείς να αγοράσεις πάσο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Στις 9/3/2020 στις 1:43 ΜΜ, AFRO24 είπε

Ξερει καποιος γιατι ενω με δειχνει οτι εχω συνδεθει στο wifi fon δεν μου φορτωνει την σελιδα 

βαλε στην αναζητηση αυτο:

https://ote.portal.fon.com/

επελεξε "Home"

και εκει βαλε το username σου ([email protected]) και το password που εχεις απο το προγραμμα (φανταζομαι συνδρομιτής cosmote),

***κλεισε τα data (αν εισαι απο κινητο) και συνδεσου στο COSMOTE Wifi Fon 

Επεξ/σία από pankyr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Εδώ και 2-3 μέρες μου πετάει το παρακάτω μήνυμα

Αναφορά σε κείμενο

Δεν είστε εξουσιοδοτημένοι να χρησιμοποιήσετε αυτόν το λογαριασμό σε αυτό το FonSpot.

Γνωρίζει κάποιος τι παίζει; Μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο θέμα από διάφορες συσκευές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/2/2022 στις 7:39 ΜΜ, 1988panos2171 είπε

Εδώ και 2-3 μέρες μου πετάει το παρακάτω μήνυμα

Γνωρίζει κάποιος τι παίζει; Μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο θέμα από διάφορες συσκευές. 

Ακριβώς το ίδιο βγάζει πλέον και σε εμένα, "You are not authorized to use this account on this hotspot.", ενώ παλιά δούλευε μια χαρά.

Είχα την εντύπωση πως σταμάτησε να λειτουργεί μετά την αναβάθμιση σε Home Speed Booster (DSL + 4G), αλλά για να συμβαίνει και σε εσένα πιθανώς να μην είναι αυτό.

Το άλλο που είναι περίεργο, είναι πως πλέον δεν είναι δυνατόν να ενεργοποιηθεί απο το MyCosmote, εμφανίζεται στο "Δες επιπλέον πακέτα" (που προφανώς σημαίνει πως είναι απενεργοποιημένο, διαφορετικά θα εμφανιζόταν στις "Ενεργές υπηρεσίες"), αλλά πατώντας στο "Ενεργοποίηση", μετά κάνοντας τσεκ στο "Αποδέχομαι τους όρους" και τέλος πατώντας "Υποβολή" βγαίνει στιγμιαία ένα μήνυμα λάθους (κάτι σαν "Το αίτημα δεν καταχωρήθηκε" με ένα κόκκινο εικονίδιο) και επιστρέφει στην σελίδα με τα διαθέσιμα πακέτα. Κάνοντας ερώτηση σχετικά με αυτό, η απάντηση ήταν πως το μήνυμα λάθους βγαίνει γιατί η υπηρεσία είναι ήδη ενεργοποιημένη. 🤔

Μετά από πολλαπλές προσπάθειες με την τεχνική υποστήριξη της Cosmote (Chat), οπου κάθε φορά η υπηρεσία ενεργοποιείται απο την τεχνική υποστήριξη (αλλά δεν εμφανίζεται ποτέ στις ενεργές υπηρεσίες) ή/και το πρόβλημα προωθείται στο τεχνικό τμήμα προς έρευνα/επίλυση, ακόμα δεν λειτουργεί. 🤨😵🤯

 

Update:

Μετά απο τηλεφωνική συνομιλία με το τεχνικό τμήμα, όντως απλά δεν υποστηρίζεται το Cosmote WiFi Fon απο το καινούργιο Hybrid Router (Huawei Echolife DN9245X6-10) του Home Speed Booster.

Η υπηρεσία υποστηρίζεται μόνο απο τα μοντέλα Router που αναγράφονται στην σελίδα της υπηρεσίας Fon (https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/new_my_wifi.html και κάτω στις "Συχνές ερωτήσεις"):

Αναφορά σε κείμενο

Ποιες είναι οι προϋποθέσεις για να ενεργοποιήσω το COSMOTE WiFi;

Να είσαι συνδρομητής COSMOTE Double Play σύνδεσης και να χρησιμοποιείς ένα από τα παρακάτω συμβατά routers:

  • Speedport Entry 2i
  • Speedport Plus
  • Speedport W724
  • ZTE H108NS
  • ZTE 931VII
  • ΗΑ35-10/11

Με ενημέρωσαν πως μελλοντικά μπορεί να βγεί κάποιο Firmware Upgrade ώστε να μπορεί να το υποστηρίξει, αλλά άγνωστο το αν και το πότε.

Έτσι όποιος αντιμετωπίζει παρόμοια προβλήματα, πιθανώς να μην χρησιμοποιεί συμβατό με την υπηρεσία Router!

Επεξ/σία από augustenz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Ναι αλλα αυτα που γραφεις ειναι για να το ενεργοποιησεις στο δικο σου μοντεμ οχι να χρησιμοποιησεις τους κωδικους σου για να μπεις σε αλλον.

Και σε μενα οταν παω να συνδεθω σε Cosmote fon βγαζει αυτο

"Δεν είστε εξουσιοδοτημένοι να χρησιμοποιήσετε αυτόν το λογαριασμό σε αυτό το FonSpot."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 28/6/2022 στις 7:34 ΜΜ, MaXmaD είπε

Ναι αλλα αυτα που γραφεις ειναι για να το ενεργοποιησεις στο δικο σου μοντεμ οχι να χρησιμοποιησεις τους κωδικους σου για να μπεις σε αλλον.

Και σε μενα οταν παω να συνδεθω σε Cosmote fon βγαζει αυτο

"Δεν είστε εξουσιοδοτημένοι να χρησιμοποιήσετε αυτόν το λογαριασμό σε αυτό το FonSpot."

Για να μπορείς να χρησιμοποιήσεις τους κωδικούς σου για να μπείς σε άλλον, προϋπόθεση είναι να το έχεις ενεργοποιήσει και στο δικό σου, διαφορετικά βγαίνει το συγκεκριμένο μύνημα λάθους.

Δηλαδή δεν γίνεται να πάρεις αυτό που μοιράζουν οι άλλοι συνδρομητές εαν δεν μοιράζεις και εσύ το δικό σου.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...