Προς το περιεχόμενο

To νέο Samsung Galaxy S10 5G έχει έξι κάμερες συνολικά και οθόνη 6,7 ιντσών


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, billdanos είπε

LOL έτσι ορίζεται η καινοτομία? Με το να υιοθετείς απλά τεχνολογίες που υπάρχουν ήδη στην αγορά (ultrasonic sensor, wifi 6, 5G, κλπ)?

Η μόνη καινοτομία της Samsung είναι οι οθόνες της... :) 

Ultrasonic sensors η Samsung τους έβγαλε.και όλες αυτές τις τεχνολογίες όπως λες τις υιοθέτησε αλλά πρώτη φορά τις βλέπουμε σε συσκευή.Οποτε ναι παρουσίασε νέες τεχνολογίες.Δεν είπε κανείς ότι τις κατασκεύασε μόνη της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Istros είπε

Ultrasonic sensors η Samsung τους έβγαλε.και όλες αυτές τις τεχνολογίες όπως λες τις υιοθέτησε αλλά πρώτη φορά τις βλέπουμε σε συσκευή.Οποτε ναι παρουσίασε νέες τεχνολογίες.Δεν είπε κανείς ότι τις κατασκεύασε μόνη της.

Ultrasonic sensors η Qualcomm τους αντέγραψε από την Samsung?

https://www.qualcomm.com/solutions/mobile-computing/features/fingerprint-sensors

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, alex1_kgr είπε

Σόρρυ κιόλας αλλά αν βγάζεις πάνω από 2500 (που δε νομίζω) και εφόσον ασχολείσαι με το θέμα ή είσαι τσίπης ή είσαι άσχετος.

Χαχαχα, κορόιδο σαν και σένα πάντως δεν είμαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/2/2019 στις 11:09 ΠΜ, armagedwnn είπε

Πραγματικά θέλω να σε ρωτήσω γιατί να σέβομαι την εταιρία αν έχει ναυπηγεία ή κατασκευαστικές?

Έχει δημιουργήσει κάτι πρωτοποριακό? Η απλά όποια εταιρία είναι τεράστια πρέπει να την σεβόμαστε?

Το υψηλότερο κτήριο στο κόσμο το μεγαλύτερο πλοίο στον κόσμο μόνο στην έρευνα έχει 15.000 άτομα θες και άλλα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Another one bites the dust

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s10_with_exynos_9820_octa_benchmarked-news-35637.php

 

Αν και ψήνομαι να ναι το επομςνο μου τηλ, η οθονη του ειναι σαν πίνακας ζωγραφικής!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Cocomel είπε

Το υψηλότερο κτήριο στο κόσμο το μεγαλύτερο πλοίο στον κόσμο μόνο στην έρευνα έχει 15.000 άτομα θες και άλλα? 

Τα μηνύματα διαγράφηκαν οπότε ας το αφήσουμε το θέμα. Ο συμφορίτης στην συζήτηση αυτή έκανε σύγκριση του τμήματος έρευνας με τα προγράμματα της Ευρωπαϊκής ένωσης που προωθεί σε διάφορες εταιρίες.

Όσο για το μεγαλύτερο πλοίο στη ιστορία το έχουν κατασκευάσει οι Γιαπωνέζοι (οι οποίοι είναι κλάσεις ανώτεροι σε αυτό τον τομέα και με μεγάλη ιστορία). Οι κορεάτες όπως και οι Κινέζοι πριν φτάσουν στο σημείο που είναι αναλάμβαναν μόνο κατασκευή, όλο το engineering τους το παρείχαν κυρίως Ευρωπαίοι-Αμερικάνοι. Το πλοίο που ανέφερα είναι ανενεργό, όχι ότι αλλάζει κάτι. Σε ενεργεία το μεγαλύτερο πλοίο είναι κατασκευασμένο στα ναυπηγεία της daewoo.

Επειδή εδώ όμως μιλάμε για τεχνολογία κυρίως, εμένα προσωπικά η samsung είναι από τις πρώτες μου επιλογές. Αυτό όμως δεν την κάνει ούτε την καλύτερη, ούτε θα την σέβομαι επειδή είναι τεραστίων διαστάσεων.

Eπίσης το μπρουτζ καλίφα, το κατασκεύασε η samsung, αλλά το engineering και ο σχεδιασμός ήταν Αμερικάνικος.

 

Επεξ/σία από armagedwnn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, alex1_kgr είπε

Κορόιδο για ποιό λόγο είπαμε; Εδώ θα γελάσουμε...

Κορόιδο που νομίζεις ότι όποιος έχει λεφτά πρέπει να αγοράζει ακριβά κινητά όπως και δήποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/2/2019 στις 10:20 ΠΜ, possiz είπε

1039 Ευρώ είναι πολύ καλή τιμή για κινητό? Σας έχουν αποτρελάνει Apple και Samsung και το χιλιάρικο έχετε συνηθίσει να είναι λογικό.

Καθόλου λογικό δεν είναι, σας αρμέγουν σαν πρόβατα και λέτε και ευχαριστώ. 300 Ευρώ για κινητό και είναι πάρα πολλά. Για κάτι που θα κρατήσει 2 χρόνια και μετά θα θέλεις το καλύτερο.

Ολόκληρη βιομηχανία αρμέγματος έχει στηθεί. Κάθε χρόνο λίγο καλύτερος επεξεργαστής, λίγο καλύτερη μονάδα γραφικών, λίγο innovation, καινούργια flagships και άρμεγμα μέχρι τελικής πτώσης. Μας δουλεύουν ψιλό γαζί, δεν στοχεύουν σε πραγματικές ανάγκες αλλά στον γκατζετάκια μέσα μας. 

Με 1000 Ευρώ (λίγο παρακάτω) πήρα laptop που παίζει όλα τα παιχνίδια σε full HD και ταυτόχρονα βγάζω και λεφτά κάνοντας δουλειά. Το κωλοκινητό των 1000 Ευρώ τι θα μου προσφέρει παραπάνω από λίγο καλύτερη απόδοση σε κανένα παιχνίδι? Θα λειτουργεί καλύτερα το τηλέφωνο? Θα παίρνει λίγο καλύτερες φωτογραφίες? Θα κάνω multitasking που κατά 99% στο κινητό δεν το χρειάζομαι? Μια απάτη είναι για να μαζεύουν κάθε χρόνο το χρήμα από ανούσιες αναβαθμίσεις. Και μην πει κανένας ότι πχ στην Αμερική δεν το πληρώνουν αλλά είναι μέσα στο συμβόλαιο, κλπ βλακείες. Το πληρώνουν αλλά έμμεσα. Αν δεν υπήρχε αυτό, το πάγιο θα ήταν στο μισό.

Λέγοντας τα παραπάνω καλά κάνει η Samsung και κάθε Samsung, σκοπός της είναι το κέρδος.

Μπηκες εγραψες την....αποψη σου(αν και αρμοζει αλλη λεξη καλυτερα)παμε παρακατω.

Αυτο που σε καθε θεμα νεας ναυαρχιδας πρεπει να πεταγεται και ενας.....και να λεει οτι τα νεα τηλεφωνα δεν αξιζουν και οτι μεχρι 200-300ευρω αξιζουν εχει κουρασει οσο δεν παει αλλο.

Δεν εχετε τιποτα καλυτερο να κανετε απο το να γραφετε τα ιδια και τα ιδια?

Πηρες με 1000ευρω laptop?Μπραβο και εμεις τι θελεις να κανουμε?Αλλος με 1000+ευρω βαζει ζαντες στο αμαξι του ή αγοραζει ενα πολυ καλο ρολοι ή μια καλη τηλεοραση.Εμενα για παραδειγμα μου ειναι αχρηστο το laptop αρα και τα 1000ευρω που εδωσες τα θεωρω πεταμενα λεφτα,αρα τι ακριβως θες να πεις?Και το laptop μετα απο λιγο διαστημα θα σερνεται,ειδικα αν το θες και για παιχνιδια.

Γιατι ουτως ή αλλως ειπαμε οτι μας βαζουν το μαχαιρι στο κεφαλι να αγορασουμε day one το κινητο ετσι,αν το αγορασεις αργοτερα(οπως το S9+που εχει πεσει στα μισα πχ)δεν γινεται.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 22/2/2019 στις 3:25 ΜΜ, armagedwnn είπε

Τα μηνύματα διαγράφηκαν οπότε ας το αφήσουμε το θέμα. Ο συμφορίτης στην συζήτηση αυτή έκανε σύγκριση του τμήματος έρευνας με τα προγράμματα της Ευρωπαϊκής ένωσης που προωθεί σε διάφορες εταιρίες.

Όσο για το μεγαλύτερο πλοίο στη ιστορία το έχουν κατασκευάσει οι Γιαπωνέζοι (οι οποίοι είναι κλάσεις ανώτεροι σε αυτό τον τομέα και με μεγάλη ιστορία). Οι κορεάτες όπως και οι Κινέζοι πριν φτάσουν στο σημείο που είναι αναλάμβαναν μόνο κατασκευή, όλο το engineering τους το παρείχαν κυρίως Ευρωπαίοι-Αμερικάνοι. Το πλοίο που ανέφερα είναι ανενεργό, όχι ότι αλλάζει κάτι. Σε ενεργεία το μεγαλύτερο πλοίο είναι κατασκευασμένο στα ναυπηγεία της daewoo.

Επειδή εδώ όμως μιλάμε για τεχνολογία κυρίως, εμένα προσωπικά η samsung είναι από τις πρώτες μου επιλογές. Αυτό όμως δεν την κάνει ούτε την καλύτερη, ούτε θα την σέβομαι επειδή είναι τεραστίων διαστάσεων.

Eπίσης το μπρουτζ καλίφα, το κατασκεύασε η samsung, αλλά το engineering και ο σχεδιασμός ήταν Αμερικάνικος.

 Ναι λες για το πλοίο που ο τελευταίος ιδιοκτήτης ήταν Έλληνας ... Το 1996 έλαβε τέλος και πραγματικά ήταν japan, αλλά μόνο εγώ βλέπω ότι οι κορεάτες έχουν φτάσει σε άλλα επίπεδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Cocomel είπε

 Ναι λες για το πλοίο που ο τελευταίος ιδιοκτήτης ήταν Έλληνας ... Το 1996 έλαβε τέλος και πραγματικά ήταν japan, αλλά μόνο εγώ βλέπω ότι οι κορεάτες έχουν φτάσει σε άλλα επίπεδα?

Έχουν φτάσει σε άλλα επίπεδα σε ποιον τομέα.?  (επίσης σου έδειξα ότι και το εν ενεργεία δεν είναι της samsung και τώρα το γύρισες σε όλη την Κορέα, σε λίγο θα πάμε σε όλη την Ασία? )

Επίσης το είπα και σε προηγούμενο μήνυμα αναγνωρίζω πολλά πράγματα στη samsung. Αλλά εδώ κάπως μπερδέψαμε τα πράγματα, το κομμάτι της κατασκευής είναι σίγουρα πολύ σημαντικό αλλά το όλο engineering είναι το πιο σημαντικό ειδικά όταν μιλάμε για καινοτομίες. Ακόμη πιο σημαντικό είναι η εκπαίδευση, μπορείς να δεις και μόνος σου που είναι οι καλύτερες σχολές με μεταπτυχιακά και διδακτορικά. Η Κορέα και η Κίνα έφτασαν εκεί που έφτασαν και μπράβο τους, για τον λόγο ότι είχαν φθήνο χάλυβα (και όλες τις πρώτες ύλες) και φθηνά εργατικά χέρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...