Προς το περιεχόμενο

[Κινητό] Razer Phone 2 - 549 @ Public


dterzakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω για τα παιχνίδια πόσο πλασεμπο μπορεί να είναι αλλά στην browsing και γενικά στο σκρολαρισμα του κινητού αν δουλέψετε ένα μήνα σε τηλ. με 120 hz όταν πάτε σε άλλο θα σας φενεται ότι κάτι πάει στραβά με το κινητό που έχετε οποίο κινητό να είναι αυτό. Το smooth που προσφέρουν τα 120 σαν εμπειρία είναι πάρα πάρα πολύ καλή. ένα σουκου το είχα δανεικό και μετά γύρισα στο V30 και νόμιζα ότι lagarei το μενού. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, KRIKON είπε

Δεν ξέρω για τα παιχνίδια πόσο πλασεμπο μπορεί να είναι αλλά στην browsing και γενικά στο σκρολαρισμα του κινητού αν δουλέψετε ένα μήνα σε τηλ. με 120 hz όταν πάτε σε άλλο θα σας φενεται ότι κάτι πάει στραβά με το κινητό που έχετε οποίο κινητό να είναι αυτό. Το smooth που προσφέρουν τα 120 σαν εμπειρία είναι πάρα πάρα πολύ καλή. ένα σουκου το είχα δανεικό και μετά γύρισα στο V30 και νόμιζα ότι lagarei το μενού. 

Ίσως και να laggare τα LG το έχουν λίγο το θέμα τους με το UI scrolling 😅😅😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Γιατί σταμάτησε η Razer τα κινητά δεν τους βγήκε 

Επομενο ηταν. Πολυ καλες οι πτωσεις τιμων παντως σαν κινητα ειναι αρκετα τουμπανα απλα στις τιμες επρεπε να παιξει απο την αρχη πιο χαμηλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, KRIKON είπε

Δεν ξέρω για τα παιχνίδια πόσο πλασεμπο μπορεί να είναι αλλά στην browsing και γενικά στο σκρολαρισμα του κινητού αν δουλέψετε ένα μήνα σε τηλ. με 120 hz όταν πάτε σε άλλο θα σας φενεται ότι κάτι πάει στραβά με το κινητό που έχετε οποίο κινητό να είναι αυτό. Το smooth που προσφέρουν τα 120 σαν εμπειρία είναι πάρα πάρα πολύ καλή. ένα σουκου το είχα δανεικό και μετά γύρισα στο V30 και νόμιζα ότι lagarei το μενού. 

Ναι σιγουρα υπαρχει διαφορα,αλλα το θεμα ειναι αν αξιζει το κοπο τοσα παραπανω μονο για αυτο.Απο τη στιγμη κιολας που η υποστηριξη του δε θα ειναι και για πολυ χρονο απο οτι φαινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Dantε είπε

Ναι σιγουρα υπαρχει διαφορα,αλλα το θεμα ειναι αν αξιζει το κοπο τοσα παραπανω μονο για αυτο.Απο τη στιγμη κιολας που η υποστηριξη του δε θα ειναι και για πολυ χρονο απο οτι φαινεται.

Καλά αυτό εννοείται. Απλά επειδή διάβασα πιο πάνω για το gimmick των 120hz. Η διαφορά είναι παραπάνω από ορατή σε όλες τις συνθήκες ακόμη και στο gaming αλλά όχι τόσο πολύ μιας και δεν πάει κανένα παιχνίδι 120.αλλα σε εφαρμογές σκρολλ και λοιπά το κινητό είναι άλλο επίπεδο. Βασικά είναι μια κατηγορία μόνο του μπορεί να ακούγομαι υπερβολικός αλλά το ίδιο ένιωσα και εγώ όταν γύρισα στην συμβατική οθόνη του V30 που θεωρείτε και καλό κινητό. Νομίζω αυτό θα έπρεπε να είναι το επόμενο βήμα και όχι να αναλονονται στις 15 κάμερες και να πω ότι το κάνουν και σωστά. Τόσο επεξεργασία που έχουν οι σημερινές φωτογραφίες από τα κινητά μόνο για κάνα Facebook κάνουν συγκρίνω με την φυσικότητα που έδιναν τα 808 το 1020 κλπ και λες δεν είναι δυνατόν. Βέβαια πλέον με ένα κλικ ο μέσος χρήστης περνει μια αξιοπρεπή φώτο οπότε αυτό τον φτάνει. Ας σταματήσω εδώ γιατί είμαι οφτοπικ :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι να μην παρω 2 pocophone και 15 πιτογυρα? Σιγα την τρελη τιμη βρε παιδια, ουτε update θα εχει τωρα. για τα 2gb ram παραπανω και τα 120hz?

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δειτε την διαφορα των 120hz το ιδιο το κινητο προσφερει δυνατοτητα στα 60hz. Αν το δουλεψετε καντε εναλλαγη μεταξυ 60-120 και θα δειτε την διαφορα. Για μενα ειναι τεραστια ειδικα στο scrolling σε chrome/tapatalk. Στα 549 με δωρο το controller ειναι πολυ τιμιο. Αλλα μπορει να πεσει και αλλο οποτε υπομονη. Ειναι 16:9 που στα κινητα ειναι το ιδανικο εχει κορυφαια ηχεια πολυ καλες καμερες 8gb ram περνει sd και ο sd845 ακομα δινει πονο. Απο ενημερωσεις στο xda δεν βλεπω κατι με οτι εκδοση ερχεται με αυτη θα μεινει λογικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ExTaCy1337 είπε

Και γιατι να μην παρω 2 pocophone και 15 πιτογυρα? Σιγα την τρελη τιμη βρε παιδια, ουτε update θα εχει τωρα. για τα 2gb ram παραπανω και τα 120hz?

Και γιατί να μην πάρεις ένα mi 9 δηλαδή και αντί για 15 πιτογυρα να πάρεις 4 πίτσες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ExTaCy1337 είπε

Και γιατι να μην παρω 2 pocophone και 15 πιτογυρα? Σιγα την τρελη τιμη βρε παιδια, ουτε update θα εχει τωρα. για τα 2gb ram παραπανω και τα 120hz?

Γιατι τα 2 pocophone απο αλυσιδα οπως το παραπανω razer κοστιζουν ακριβοτερα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Γιατι τα 2 pocophone απο αλυσιδα οπως το παραπανω razer κοστιζουν ακριβοτερα :)

Ωραια ας τα παρουμε τοτε ολα απο το skroutz :P για να παρω 3 poco. ποσα θα εχουν stock..

2 ώρες πριν, LIGHT1NG είπε

Και γιατί να μην πάρεις ένα mi 9 δηλαδή και αντί για 15 πιτογυρα να πάρεις 4 πίτσες? 

Ειπα για 2 poco λογω ιδιου CPU και χαμηλης τιμης. Γιατι με 15 πιτογυρα θα βγαλω 15 μερες, ενω με 4 πιτσες 4. (Σαλονικιος, εδω τα πιτογυρα ειναι μεγαλυτερα απο τις πιτσες, Αθηνεζικα πιτογυρα ειναι πανω κατω το ιδιο ~4 μερες) 😛 

4 ώρες πριν, Dantε είπε

Kαλο και αγιο το ποκο αλλα επειδη περασε απο τα χερια μου,οτι πληρωνεις παιρνεις.

Το εχω φιλε μου, μηπως μπορεις να μου πεις τι πληρωσα και δεν πηρα; γιατι εγω νομιζω οτι καποιον εκλεψα σε αυτη την τιμη.

And that feeling is really good, απο το να νιωθεις οτι σε τσιμπησαν κατω απο το βρακακι.

 

Anyway ο καθενας με τις επιλογες του, απλα δεν το θεωρω και ομορφο, πολυ τετραγωνισμενο ειναι, κατι Nokia με Windows νομιζω εφερναν ετσι. Αλλα ο καθενας με τα γουστα του 😛

Επεξ/σία από ExTaCy1337
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, ExTaCy1337 είπε

ω φιλε μου, μηπως μπορεις να μου πεις τι πληρωσα και δεν πηρα; γιατι εγω νομιζω οτι καποιον εκλεψα σε αυτη την τιμη.

And that feeling is really good, απο το να νιωθεις οτι σε τσιμπησαν κατω απο το βρακακι.

Anyway ο καθενας με τις επιλογες του, απλα δεν το θεωρω και ομορφο, πολυ τετραγωνισμενο ειναι, κατι Nokia με Windows νομιζω εφερναν ετσι. Αλλα ο καθενας με τα γουστα του 😛

Και εγω το πηρα και το εδωσα στο μηνα.

Το κινητο,τουλαχιστον οταν περασε απο τα χερια μου το νεομβρη,ηταν σε beta φαση ακομα ,με πολλα bugs και πολλα features να λειπουν.Αδικαιολογητο για κινητο που κυκλοφορουσε 3 μηνες ηδη.

Σημα ειχε χειροτερο απο το note 3 μου.

Και το αποκορυφωμα το touch latency που το ειχε θεμα απιστευτα πολυς κοσμος και ουσιαστικα δε μπορουσες να γραψεις στο πληκτρολογιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/2/2019 στις 6:17 ΜΜ, KRIKON είπε

Δεν ξέρω για τα παιχνίδια πόσο πλασεμπο μπορεί να είναι αλλά στην browsing και γενικά στο σκρολαρισμα του κινητού αν δουλέψετε ένα μήνα σε τηλ. με 120 hz όταν πάτε σε άλλο θα σας φενεται ότι κάτι πάει στραβά με το κινητό που έχετε οποίο κινητό να είναι αυτό. Το smooth που προσφέρουν τα 120 σαν εμπειρία είναι πάρα πάρα πολύ καλή. ένα σουκου το είχα δανεικό και μετά γύρισα στο V30 και νόμιζα ότι lagarei το μενού. 

 

Ισχυει αυτό. 

Το ιδιο συμβαινει και με τα νεα Ipad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξέρετε αν τα παμπλικ έχουμε επιστροφή ΦΠΑ η κάτι άλλο αν πληρώσουμε με κάρτα...από που το είδατε ότι σταματάει την εξέλιξη η ραζερ..αν μπορείτε με σώζεται μιας και ψήνομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...