Προς το περιεχόμενο

[Κάρτα Γραφικών] Sapphire Vega 64 Nitro+ με 426€ @ amazon.fr [ΤΕΛΟΣ]


mpokwsths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, rofl είπε

ok dude... οτι πεις... θα σου φερω το λινκ σε 5 λεπτακια αν και βαριομουν...

upd

τσιμπα και γραφει σαφως οτι επικοινωνησαν με amd για διευκρινηση..

για μειωση τιμης δεν μιλησα πουθενα, για επισημη προσφορα που θα παιξει ευρεως για κανα 2 μηνες μιλησα... εννοειται οτι εντος ελλαδας και με παιγνια μην ελπιζετε...

απο κει και περα αν μια 64 αξιζει σ αυτα τα λεφτα ειναι αυτη του θεματος.  γιατι αυτη η υλοποιηση ειναι + 50 ευρω~ σε σχεση με το μεσο ορο.

εγω το γραψα οτι παιζει αυτο προς ενημερωση. και οτι ισως αξιζει λιγη αναμονη

απο κει και περα αμα γουσταρει καποιος ας αγορασει και vega 56 στα 350 αυριο:P

Καλά αν δεις στα 280€ σωστή υλοποίηση Vega 56 στα 280 ευρώ εδώ θα είμαστε και θα το συζητάμε :P. Αρκετά όμως από το off topic. Η προσφορά του θέματος είναι αρκετά καλή δεδομένου ότι δίνονται δώρο και 3 παιχνίδια. Ειδικά για όποιον τον ενδιαφέρουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ειδα sapphire pulse με σαμσουνγκ μνημες στα 300

τωρα ο συμφορουμιτης λεει οτι θα παραγγειλει την powercolor στα 310.

δεν ειναι για ολους οκ, αλλα δεν εχω λογο να πιστευω οτι το αμαζον θα κατσει με σταυρωμενα χερια...

anyway δεν διαφωνω καθολου για την προσφορα του θεματος 

οτι ειναι καλη, οπως ειπα αν μια vega αξιζει αυτα τα λεφτα στην παρουσα φαση ειναι αυτη.

(αν και προσωπικα θα πηγαινα σε μια φθηνη 2070

κατω απο 5 κατοσταρικα και θα αγοραζα το division με ενα 20αρικο ακομα, αλλα γουστα ειν αυτα)

και αν καποιος πει οτι δεν βρισκω το div με 20 ευρω ας δει τα παλια μου ποστ στο gamedeals και το ξανασυζηταμε...

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, rofl είπε

ειδα sapphire pulse με σαμσουνγκ μνημες στα 300

τωρα ο συμφορουμιτης λεει οτι θα παραγγειλει την powercolor στα 310.

δεν ειναι για ολους οκ, αλλα δεν εχω λογο να πιστευω οτι το αμαζον θα κατσει με σταυρωμενα χερια...

anyway δεν διαφωνω καθολου για την προσφορα οτι ειναι καλη, οπως ειπα αν μια vega αξιζει αυτα τα λεφτα στην παρουσα φαση ειναι αυτη.

Στα 310 από mindfactory που όπως ειπώθηκε σε αυτό το θέμα πόσες φορές δεν είναι τόσο εύκολο να τη φέρεις Ελλάδα για το μέσο αγοραστή και χωρίς να υπολογίσουμε τυχόν μεταφορικά. Αν οι τιμές των Vega 56 σταθεροποιηθούν (που για την ώρα δεν ισχύει αυτό) στα 300-320 ευρώ με καλές υλοποιήσεις θα είναι μια τίμια περίπτωση που θα καλύψει το κενό ανάμεσα σε 1660ti και 2060, προσφέροντας επιδόσεις κάτι ανάμεσα σε αυτές τις 2 κάρτες. Το καλό πάντως είναι ότι αρχίζει και γεμίζει η αγορά με λύσεις για όλες τις τσέπες και βλέπουμε επιτέλους μια (έστω μικρή) βελτίωση στην αγορά των GPUs.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, rofl είπε

ειδα sapphire pulse με σαμσουνγκ μνημες στα 300

τωρα ο συμφορουμιτης λεει οτι θα παραγγειλει την powercolor στα 310.

δεν ειναι για ολους οκ, αλλα δεν εχω λογο να πιστευω οτι το αμαζον θα κατσει με σταυρωμενα χερια...

anyway δεν διαφωνω καθολου για την προσφορα του θεματος 

οτι ειναι καλη, οπως ειπα αν μια vega αξιζει αυτα τα λεφτα στην παρουσα φαση ειναι αυτη.

(αν και προσωπικα θα πηγαινα σε μια φθηνη 2070

κατω απο 5 κατοσταρικα και θα αγοραζα το division με ενα 20αρικο ακομα, αλλα γουστα ειν αυτα)

και αν καποιος πει οτι δεν βρισκω το div με 20 ευρω ας δει τα παλια μου ποστ στο gamedeals και το ξανασυζηταμε...

Oση σημασια εχει, τη sapphire εχω παραγγειλει, δεν ξερω κατα ποσο θα την ακυρωσω. Μονο αν βρω τη μικρη αδελφη της στα 300 ευρω που λεγατε και πιο πριν μεχρι να γινει διαθεσιμη αυτη του θεματος. Θα εχω περιπου 2 εβδομαδες διαφορετικα θα προχωρησω κανονικα με την 64. Με ενδιαφερουν και τα παιχνιδια πλην του DMC επομενως μου ερχεται κουτι ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 να ξερεις οτι του mindfactory ειναι flash deal και καλα για λιγες μερες, και αν πεσει η διαθεσιμοτητα στα κοκκινα θα ανεβει τιμη κανα 10αρικο.

παντως καπακι θα βγαλει κι αλλη (αλλα τι υλοποιηση δεν ξερω  η προηγουμενη ηταν η pulse)

το βλεπεις απο δω τη διαθεσιμοτητα.

https://www.mindfactory.de/Highlights/MindStar

οποιος εχει φιλο γερμανια να αναλαβει την αποστολη το mindfactory ειναι no brainer imo

ειχε και nitro se 590@ 240 αλλα τελειωσε. γενικα amd εχουν παιξει παρα πολυ δυνατες προσφορες τη νεα χρονια

Επεξ/σία από rofl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στοκ στις 8 μαρτιου λεει.

Αρα την αλλη βδομαδα τη στελνουν.Μια χαρα.

Οπως ειπα ,η καρτα λεει μαζι με τα παιχνιδια.Αν δε τα ειχε,ναι τοτε δε θα τη πολυπροτεινα και εγω.

Για καποιον που σκοπευε να αγορασει καποιο απο αυτα,τον συμφερει σιγουρα.Για τους αλλους,τα πουλανε και η καρτα παει σε τιμη 2060.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 λεπτά πριν, Dantε είπε

Στοκ στις 8 μαρτιου λεει.

Tωρα 7 Μαρτιου! "Χρηματιστηριο" τα estimates τους. Ουτε το πετρελαιο ετσι! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Tωρα 7 Μαρτιου! "Χρηματιστηριο" τα estimates τους. Ουτε το πετρελαιο ετσι! :lol:

Iσως το πανε με τις παραγγελιες,τι να πω.

Λογικα αν πλακωσουν μπολικες,θα ξεκινησουν να στελνουν αμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη βιάζεστε. Δε βάζω τέλος.

Τη συγκεκριμένη την έχω στο καλάθι μου 15 μέρες τώρα (περίμενα να πέσει) και έχει εμφανιστεί-εξαφανιστεί πάνω από 10 φορές, με ίδιες ή διαφορετικές τιμές κάθε φορά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τον συμφορουμιτη που αναφέρθηκε σε Vega56 price drop: ΔΕΝ έχει ανακοινωθεί κάτι τέτοιο. Αντίθετα διαψεύστηκαν οι φήμες και επιβεβαιώθηκαν μειώσεις τιμών σε RX 580 / RX 590 μόνο. Στα 199/229 $ αντίστοιχα 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...