Προς το περιεχόμενο

[Κάρτα Γραφικών] Sapphire Vega 64 Nitro+ με 426€ @ amazon.fr [ΤΕΛΟΣ]


mpokwsths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, mpokwsths είπε

Εγώ θέλω να δω απάντηση σκρουτζομάγαζου σε τυχόν απαίτηση του πελάτη να επιστραφεί/αλλαχτεί η κάρτα λόγω coil whine (πράγμα διόλου απίθανο σε οποιαδήποτε κάρτα γραφικών, πόσο μάλλον σε Vega). Θα γελάνε και οι πέτρες...

Εγώ το έχω παρατήσει το θέμα πλέον. Ξέρω ότι ότι πάρω θα έχει coil whine 99%.:D

Οπότε τη Sapphire δεν τη γυρίζω πίσω γιατί εκτός των άλλων είναι και ελάχιστο, πρέπει να πας πολύ κοντά για να το ακούσεις.

3 ώρες πριν, Inler είπε

Πλέον θεωρώ ότι οι περισσότεροι γνωρίζουν τα θετικά/αρνητικά κάθε επιλογής και κρίνουν τι τους συμφέρει...Όσον αφορά το coil whine υποθέτω ότι λόγω καλής υλοποιήσης ελαχιστοποιούνται κάπως οι πιθανότητες μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια...Τουλάχιστον σε Vega 56 Gigabyte που είχα η ποιότητα κατασκευής ήταν εμφανώς υποδεέστερη σε σχέση με την 56αρα Νitro που έχω τώρα.

Οι Gigabyte ήταν στρίψιμο νομίσματος. Καλές υλοποιήσεις αν πετύχαινες καλό κομμάτι, αλλά βέβαια καμία σχέση με το σύστημα ψύξης της Nitro και σίγουρα περισσότερο θορυβώδεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η Gigabyte ήταν καλύτερο κομμάτι όσον αφορά το o/c  έφτανε 1630-1640 πυρήνα πιο εύκολα χωρίς κρασαρίσματα σε σχέση με τη Nitro που πάει μέχρι 1590-1600 αλλά θέλει περισσότερο πείραγμα... Βέβαια o/c που συνεπάγεται αύξηση κατανάλωσης στα 270W και θόρυβο για να κερδίσω 2-3fps με τον 1600 που είναι οριακά δεν με ενδιαφέρει 

Στη Nitro παρατηρώ καλύτερη διαχείριση κατανάλωσης και σε θερμοκρασίες θόρυβο είναι εύκολα -10 βαθμούς...Επίσης δεν έχει μικρό τριξίματα των ανεμιστήρων όπως η Gigabyte 

Σε αυτό το χρηματικό ποσό θα προτιμούσα αγορά από Amazon για τη σιγουριά 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Inler είπε

Η Gigabyte ήταν καλύτερο κομμάτι όσον αφορά το o/c  έφτανε 1630-1640 πυρήνα πιο εύκολα χωρίς κρασαρίσματα σε σχέση με τη Nitro που πάει μέχρι 1590-1600 αλλά θέλει περισσότερο πείραγμα... Βέβαια o/c που συνεπάγεται αύξηση κατανάλωσης στα 270W και θόρυβο για να κερδίσω 2-3fps με τον 1600 που είναι οριακά δεν με ενδιαφέρει 

Στη Nitro παρατηρώ καλύτερη διαχείριση κατανάλωσης και σε θερμοκρασίες θόρυβο είναι εύκολα -10 βαθμούς...Επίσης δεν έχει μικρό τριξίματα των ανεμιστήρων όπως η Gigabyte 

Σε αυτό το χρηματικό ποσό θα προτιμούσα αγορά από Amazon για τη σιγουριά 

Σύμφωνοι σε όλα. Τίμια υλοποίηση η gigabyte αλλά μεγάλο ποσοστό ελαττωμστικων κομματιών αν κρίνουμε από τα reviews. 

Η Nitro+ πλέον στα 397 τελική χωρίς παιχνίδια. Διαθέσιμη από 18 Απριλίου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/4/2019 στις 8:14 ΜΜ, matrixxx είπε

406 για τους Θεσ/νικεις. Καλο. Αλλα δε νομιζω να εχει τα παιχνιδια δωρο.

δεν νομιζω πως παιζουν πια παιχνιδια δωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...