Προς το περιεχόμενο

Εικόνες του OnePlus 7 που διέρρευσαν δείχνουν την ύπαρξη «pop-up» εμπρόσθιας κάμερας


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
4 minutes ago, kostasSTi said:

To νοτς αλλά και η άσχημα ασύμμετρη κάμερα είναι κακογουστιά. Αυτό είναι τεχνολογία. Κακά τα ψέμματα, η apple κάποτε ήταν πρωτοπόρα, τώρα είναι μόνο μούρη για τις θείες. 

Ποιό είναι τεχνολογία? Το ανεβοκατεβαίνει συνεχώς μια κάμερα απο πάνω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

3 λεπτά πριν, billdanos είπε

Ποιό είναι τεχνολογία? Το ανεβοκατεβαίνει συνεχώς μια κάμερα απο πάνω? 

Προφανώς, από την μία FaceID που είναι καλύτερο από κάθε υλοποίηση δακτυλικού αποτυπώματος(και χρόνια μπροστά από οτιδήποτε προσφέρει ο ανταγωνισμός) και από την άλλη ένα motor για να σου πετάει την camera σαν μην πω κι εγώ τι... Αλλά παρόλα αυτά η Apple δεν είναι πρωτοπόρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, billdanos είπε

Ποιό είναι τεχνολογία? Το ανεβοκατεβαίνει συνεχώς μια κάμερα απο πάνω? 

Συνεχώς, αν είσαι 15χρονο και παίζεις με το instagram. Εγώ παίζει μια στο εξάμηνο (και βλέπουμε). Που σημαίνει οτι το σεμεδάκι μόνο κακό μου κάνει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, kostasSTi είπε

Συνεχώς, αν είσαι 15χρονο και παίζεις με το instagram. Εγώ παίζει μια στο εξάμηνο (και βλέπουμε). Που σημαίνει οτι το σεμεδάκι μόνο κακό μου κάνει.

Δεν έχει σημασία το πόσο παίζεις. Είναι κακό για το waterproofing όπως επίσης και για το ότι οτιδήποτε motorized πρέπει να χρησιμοποιείται once in a while για να μην χαλάσει. Ακόμα και σε μία πιθανή πτώση είναι πολύ πιθανόν να σπάσει κάτι οστον μηχανισμό από το τράνταγμα.

Επεξ/σία από KostasKri
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, KostasKri είπε

Δεν έχει σημασία το πόσο παίζεις. Είναι κακό για το waterproofing όπως επίσης και για το ότι οτιδήποτε motorized πρέπει να χρησιμοποιείται once in a while για να μην χαλάσει. Ακόμα και σε μία πιθανή πτώση είναι πολύ πιθανόν να σπάσει κάτι οστον μηχανισμό από το τράνταγμα.

Μα δεν είναι waterproof τα oneplus. Όσο για την αντοχή στις πτώσεις, θα δείξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η καλύτερη υλοποίηση by far είναι το μικρό bezel πάνω ώστε να χωράνε αισθητήρες, κάμερες, led , ηχεία/ακουστικά και όλα τα κέρατα.

Ας χάσουμε και μισή ίντσα οθόνη, κλάιν .

Η λύσεις pop-up και slider τρώνε άκυρο από εμένα όχι λόγω selfies (who cares) αλλά για το face unlock..

Η συγκεκριμένη δε συσκευή είναι doa προσωπικά λόγω έλλειψης wireless charging, απλά και όμορφα. Να δω πότε θα ξεκολλήσουν εκεί στην Oneplus

Επεξ/σία από Redragon7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kostasSTi είπε

Μα δεν είναι waterproof τα oneplus. Όσο για την αντοχή στις πτώσεις, θα δείξει. 

Δεν είναι το ξέρω, αλλά είναι ακόμα μια δίοδος να μπει νερό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον η OnePlus ξεκίνησε κατευθείαν μετά τα 6 και 6Τ και δεν έβαλε notch και απλά ακολούθησε τη Oppo και Vivo,αλλά όπως πάντα η OnePlus φτιάχνει ωραία κινητά!😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι όχι όχι ......κάτοχος one plus 6 περίμενα την υλοποίηση του 7 για να αποφασίσω αν θα πάω εκεί η σε mi9.....στα λεφτά λοιπόν που ζητάει η one plus δεν νοείται "ναυαρχίδα κινητό" που να μην έχει και ασύρματη φόρτιση και αδιάβροχοποιηση.....έστω ένα από τα δύο έπρεπε να είναι παρών......οπότε για εμένα by by και ξαναγυρναω στην xiaomi

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεγα και εγω μετά τις 'νέες' τιμες της Samsung οτι η Oneplus θα είναι μονόδρομος αλλα τζίφος..

Γιατί βρε one plus ? Ακομη και το notch καλύτερο θα ήταν (Λέω και μεγάλες κουβέντες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος OnePlus 5 , αν πράγματι βγεί όπως φαίνεται στις φωτογραφίες, μου φαίνεται πως ήρθε η ώρα να το δώσω στον πατέρα μου και το τσιμπήσω!!!

Το μόνο που με προβληματίζει είναι το face unlock που λογικά θα γίνει ποιο αργό από το ακαριαίο που είναι τώρα. Επίσης από θέμα αντοχής δεν νομίζω να υπάρχει θέμα καθώς έχει δοκιμαστεί στο vivo χωρίς προβλήματα!

Το πολύ πολύ να το ξεκλείδωνω μόνο με το αποτύπωμα που είναι και αξιόπιστο!

Λογικά θα έρθει γύρω στο 600ρι, όταν πέσει η τιμή του κοντά στο 450€ μετά από 2-3 μήνες θα είναι η καλύτερη ευκαιρία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, KostasKri είπε

Προφανώς, από την μία FaceID που είναι καλύτερο από κάθε υλοποίηση δακτυλικού αποτυπώματος(και χρόνια μπροστά από οτιδήποτε προσφέρει ο ανταγωνισμός) και από την άλλη ένα motor για να σου πετάει την camera σαν μην πω κι εγώ τι... Αλλά παρόλα αυτά η Apple δεν είναι πρωτοπόρα :P

Το καλύτερο σύστημα και το ασφαλεστερο το έχει αυτή τη στιγμή το LG G8 thinq.

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...