Προς το περιεχόμενο

Βάση δεδομένων ιστορικού επισκευής συσκευών


billycob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνωρίζει κανείς αν η βάση δεδομένων που κρατάει η Apple για συσκευές που δέχεται προς επισκευή είναι διεθνής και αν έχουν πρόσβαση σε αυτήν και επίσημοι διανομείς;

Παράδειγμα: αλλάζω οθόνη MacBook στο Apple Store Louvre, η iSquare Aθήνα  θα έχει πρόσβαση στο ιστορικό επισκευής του Mac; 

Επεξ/σία από billycob
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, billycob είπε

Γνωρίζει κανείς αν η βάση δεδομένων που κρατάει η Apple για συσκευές που δέχεται προς επισκευή είναι διεθνής και αν έχουν πρόσβαση σε αυτήν και επίσημοι διανομείς;

Παράδειγμα: αλλάζω οθόνη MacBook στο Apple Store Louvre, η iSquare Aθήνα  θα έχει πρόσβαση στο ιστορικό επισκευής του Mac; 

Λογικά ναι, γιατί ξέρω ότι έχουν πρόσβαση ακόμα και στις σημειώσεις που κάνει η apple στο account/ s/n σου όταν τους παίρνεις τηλέφωνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, billycob είπε

Γνωρίζει κανείς αν η βάση δεδομένων που κρατάει η Apple για συσκευές που δέχεται προς επισκευή είναι διεθνής και αν έχουν πρόσβαση σε αυτήν και επίσημοι διανομείς;

Παράδειγμα: αλλάζω οθόνη MacBook στο Apple Store Louvre, η iSquare Aθήνα  θα έχει πρόσβαση στο ιστορικό επισκευής του Mac; 

Οπότε αλλάζεις Louvre, γιατί αν κάνεις κάτι πριν στην ipapatza εδώ θα έχεις θέμα όταν πας Louvre.

Επιβεβαιώνω επίσης ότι κρατάνε δεδομένα κλήσης

Επεξ/σία από Yiannis87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, Yiannis87 said:

Οπότε αλλάζεις Louvre, γιατί αν κάνεις κάτι πριν στην ipapatza εδώ θα έχεις θέμα όταν πας Louvre.

Έχει καταντήσει κουραστική, εμμονική και κατά συνέπεια αναξιόπιστη η άποψή σου για τα επίσημα service της Apple στην Ελλάδα.

Φιλικά.

Cheonweb

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Έχει καταντήσει κουραστική, εμμονική και κατά συνέπεια αναξιόπιστη η άποψή σου για τα επίσημα service της Apple στην Ελλάδα.

Φιλικά.

Cheonweb

Ποιο θεωρείς ότι είναι καλό? Δώσε μια αξιόπιστη λύση

Επεξ/σία από Yiannis87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, Yiannis87 said:

Ποιο θεωρείς ότι είναι καλό? Δώσε μια αξιόπιστη λύση

Δεδομένου ότι στη Ελλάδα δεν υπάρχει Apple Store άρα είμαι λογικό να μην έχουμε τις ίδιες υπηρεσίες με τις χώρες που έχουν, θα έλεγα ότι οι iSystem και Document είναι αρκούντως ικανοποιητικά μαγαζιά. Δεν αναφέρομαι σε μεμονωμένα περιστατικά, είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν. Για την αγαπημένη σου iStorm θα έλεγα ότι είναι κυρίως για πωλήσεις και όχι για Service. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Δεδομένου ότι στη Ελλάδα δεν υπάρχει Apple Store άρα είμαι λογικό να μην έχουμε τις ίδιες υπηρεσίες με τις χώρες που έχουν, θα έλεγα ότι οι iSystem και Document είναι αρκούντως ικανοποιητικά μαγαζιά. Δεν αναφέρομαι σε μεμονωμένα περιστατικά, είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν. Για την αγαπημένη σου iStorm θα έλεγα ότι είναι κυρίως για πωλήσεις και όχι για Service. 

Δεν έχω πάει ποτέ σε αυτά που ανέφερες. Μόνο στο αγαπημένο 😅😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Δεδομένου ότι στη Ελλάδα δεν υπάρχει Apple Store άρα είμαι λογικό να μην έχουμε τις ίδιες υπηρεσίες με τις χώρες που έχουν, θα έλεγα ότι οι iSystem και Document είναι αρκούντως ικανοποιητικά μαγαζιά. Δεν αναφέρομαι σε μεμονωμένα περιστατικά, είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν. Για την αγαπημένη σου iStorm θα έλεγα ότι είναι κυρίως για πωλήσεις και όχι για Service. 

Θα συμφωνήσω καθώς από I-System από προσωπική εμπειρία τα τελευταία 4 χρόνια έχω να λέω τα καλύτερα!

.

* ευελπιστώ να μην αρχίσουμε να αναφέρουμε τα περιστατικά από το παρελθόν τους.... :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
15 λεπτά πριν, kormos είπε

 

* ευελπιστώ να μην αρχίσουμε να αναφέρουμε τα περιστατικά από το παρελθόν τους.... :) 

Εγώ το κάνω αυτό.

Αλλά οκ, δε θα αναφέρω τον λόγο που τους οδήγησε στο να αλλάξουν branding.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, natural_sgf είπε

Εγώ το κάνω αυτό.

Αλλά οκ, δε θα αναφέρω τον λόγο που τους οδήγησε στο να αλλάξουν branding.

Χαχα, ε ναι μωρέ εξάλλου δείχνει πως είναι σε καλύτερο δρόμο πλέον... :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Yiannis87 είπε

Πήρε την θέση της systemgraph το istorm πλεόν :P

Όπως έχει αναφερθεί πάλι... 

Το iStorm θεωρώ πως μόνο για πωλήσεις είναι... ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...