Προς το περιεχόμενο

Συμβατότητα κάρτας γραφικών


AntonisDimitrelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα διαθέτω το παρακάτω σύστημα με την παρακάτω μητρική.Θελω να προσθέσω μια gtx 1050 ti και θα ήθελα να ξέρω αν είναι συμβατή με το σύστημα(μητρικη).Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Screenshot_20190314-132916_Chrome.jpg

20190313_160325_1552597294544.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Νυσταγμένος είπε

Το έχεις ανοίξει το κουτί για να δεις την motherboard? Θα την βάλεις εσύ την 1050ti ή άλλος? 

Δεν γνωρίζω από αυτά φίλε Ναι το έχω ανοίξει.Λογικα Εγώ με την καθοδήγηση κάποιου γνωστού μου που να γνωρίζει από αυτά(δεν πρέπει να είναι κάτι πολύ δυσκολο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κάτι δύσκολο. Η μητρική σου από όσο βλέπω στην σελίδα της hp υποστηρίζει κάρτα γραφικών pci-e x16. Απλά ήθελα να το επιβεβαιώσεις εσύ κοιτώντας πάνω στην motherboard. Σου είναι εύκολο να την βγάλεις φωτογραφία και να την ανεβάσεις εδώ στο forum? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Νυσταγμένος είπε

Δεν είναι κάτι δύσκολο. Η μητρική σου από όσο βλέπω στην σελίδα της hp υποστηρίζει κάρτα γραφικών pci-e x16. Απλά ήθελα να το επιβεβαιώσεις εσύ κοιτώντας πάνω στην motherboard. Σου είναι εύκολο να την βγάλεις φωτογραφία και να την ανεβάσεις εδώ στο forum? 

Σε βοηθάει η παρακάτω Φωτογραφεία η θες να βγάλω κάτι πιο συγκεκριμένο;

20190314_141249.jpg

Επεξ/σία από AntonisDimitrelis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Νυσταγμένος είπε

Ωραία! Μπορεί να πάρει 1050ti. Απλά για να χωρέσει πρέπει να είναι mini itx. Με ένα fan και μικρή για να μπορεί να μπει.

Επειδή θα την πάρω από φίλο πολύ φθηνή μου έχουν πει κιόλας ότι μπορεί να είναι και εκτός κουτιού η κάρτα δεν θα υπάρξει κάποιο θέμα.Αλλα καλού κακού μπορείς να μου στείλεις ένα λινκ με την κάρτα που ανέφερες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε. Δεν είναι μια η κάρτα που να κάνει στο κουτί σου. Υπάρχουν διάφορες mini itx από την gigabyte την gainward κλπ κλπ. Καλό θα ήταν να μετρήσεις τον χώρο που σου δίνει το κουτί. Ή να δοκιμάσεις αν χωράει η κάρτα του φίλου σου πριν την πάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Νυσταγμένος είπε

Κοίταξε. Δεν είναι μια η κάρτα που να κάνει στο κουτί σου. Υπάρχουν διάφορες mini itx από την gigabyte την gainward κλπ κλπ. Καλό θα ήταν να μετρήσεις τον χώρο που σου δίνει το κουτί. Ή να δοκιμάσεις αν χωράει η κάρτα του φίλου σου πριν την πάρεις.

Έγινε φίλε.επισης θα ήθελα να σε ρωτήσω σχετικά με το παρακάτω τροφοδοτικό αν θα κάνει την δουλειά του 

Screenshot_20190314-194441_Chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κινέζικο είναι. Δεν θα σου πρότεινα κάτι τέτοιο. Καλύτερα να πας σε κάποιο coolermaster στα 30 ή 40€ και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για χρόνια. 

 

Αυτό που έχεις τώρα τι μάρκα είναι? Και πόσα watt? Δεν φαίνεται απ' την φωτογραφία.

Επεξ/σία από Νυσταγμένος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Νυσταγμένος είπε

Κινέζικο είναι. Δεν θα σου πρότεινα κάτι τέτοιο. Καλύτερα να πας σε κάποιο coolermaster στα 30 ή 40€ και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για χρόνια. 

Αυτό που έχεις τώρα τι μάρκα είναι? Και πόσα watt? Δεν φαίνεται απ' την φωτογραφία.

κανένα τυπικό no-name που βάζουν στα έτοιμα συστήματα θα είναι, εικάζω 300 βατ το πολύ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι hp lenovo dell στα έτοιμα συστήματα τους μπορεί να βάζουν μικρά σε watt τροφοδοτικα αλλά είναι αρκετά ποιοτικά,

το συγκεκριμένο είναι 80+ bronze 310 watt, σηκώνει άνετα 1050ti

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Νυσταγμένος είπε

Κινέζικο είναι. Δεν θα σου πρότεινα κάτι τέτοιο. Καλύτερα να πας σε κάποιο coolermaster στα 30 ή 40€ και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για χρόνια. 

Αυτό που έχεις τώρα τι μάρκα είναι? Και πόσα watt? Δεν φαίνεται απ' την φωτογραφία.

Μια βλακια στα 180w νομίζω είναι ελπίζω να φαίνεται στην φωτο.Εχω ακούσει πως καλό είναι και το corsair vs450 τι λέτε;

20190314_141042.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, koolisk6 είπε

οι hp lenovo dell στα έτοιμα συστήματα τους μπορεί να βάζουν μικρά σε watt τροφοδοτικα αλλά είναι αρκετά ποιοτικά,

το συγκεκριμένο είναι 80+ bronze 310 watt, σηκώνει άνετα 1050ti

Τελικά 180w και όχι 310w. 

4 ώρες πριν, AntonisDimitrelis είπε

Μια βλακια στα 180w νομίζω είναι ελπίζω να φαίνεται στην φωτο.Εχω ακούσει πως καλό είναι και το corsair vs450 τι λέτε;

20190314_141042.jpg

Αρκετά καλό είναι. Βέβαια εγώ σου προτείνω ή coolermaster ή evga. Θέλεις να σου προτείνω συγκεκριμένα και να βάλω και links? Αν θέλεις πες μου τα μέγιστα € που μπορείς να δώσεις.

Επεξ/σία από Νυσταγμένος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Νυσταγμένος είπε

Τελικά 180w και όχι 310w. 

Αρκετά καλό είναι. Βέβαια εγώ σου προτείνω ή coolermaster ή evga. Θέλεις να σου προτείνω συγκεκριμένα και να βάλω και links? Αν θέλεις πες μου τα μέγιστα € που μπορείς να δώσεις.

Φίλε θέλω μέχρι 30-35 ευρώ άμα μπορείς και μεταχειρισμένο δεν έχω θέμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...