Προς το περιεχόμενο

Nokia 8 199€


xgol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το πηρα 300 το καλοκαιρι και το εχω καταφχαριστηθει:P

δεν νομιζω πως παιζει κατι καλυτερο σε αυτα τα χρηματα

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και το χρησιμοποιώ από τα BF όπου και το αγόρασα σε αυτή τη τιμή έχω να πω τα εξης, για όποιον ενδιαφέρεται.

+

Ωραία αίσθηση στο χέρι. Όπως και δηποτε gcam αν σας ενδιαφέρει η φωτογραφία (χωρίς ρουτ κλπ), θα βγάλετε πραγματικά πολύ καλές φωτό (βοηθάει και το ois). Πολύ καλή οθόνη, την διαφορά από 1080p δεν την καταλαβα ποτέ βέβαια. Σε συνθήκες κάτω από έντονο ήλιο είναι σχεδόν άρτιες. Εθιστικό το fast charging (βγάζει μέρα άνετα γενικά). Πολύ δυνατό ηχείο και ακουστικό. Από θέμα σημάτων (cellular, wifi, κλπ) κανένα παράπονο. Προφανώς σβελτο στα όλα του.

-

Μοιάζει λίγο λειψό το στοκ Android. Επίσης θα έπρεπε να είχε ενσωματώσει την gcam, η εφαρμογή της νοκια είναι τουλάχιστον μέτρια. Ακόμα δεν έχω χωνέψει την απουσία notification led και ακομα χειρότερα δεν υπάρχει σωστή λειτουργία για τις ειδοποίησεις (μέσω της οθόνης), πολύ κακο αυτό εκ μέρους της νοκια, θα μπορούσε να το φτιάξει πολύ εύκολα με software (τα διαθέσιμα 3rd party apps δεν κάνουν τόσο καλή δουλειά δυστυχώς). Το ηχείο ναι μεν πολύ δυνατό αλλά σχετικά μέτριας ποιότητας (πολλά πρίμα). Έχω παρατηρήσει, δεν ξέρω αν μου έτυχε εμένα ή είναι θέμα γενικα πως παρουσιάζει έντονα ghost touches κατά την φόρτιση. Ο στοκ ήχος από ακουστικά ειναι λίγο μεχ. Με equalizer κλπ όμως στρωνει πολύ.

Αυτά νομίζω κατά γενικές γραμμές, σίγουρα αξίζει τα 2 κατοσταρικα πάντως και ελπίζω η νοκια (πριν το στειλει στον τάφο από άποψη support) να φτιάξει και τα γύρω γύρω θεματακια. 

I'd say go for it!

 

Επεξ/σία από z3et
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, mr.mister είπε

Παρε τηλ στον Γερμανο και ρωτα σε ποια καταστηματα υπαρχει διαθεσιμο. Αν υπαρχει

Σωστος...ξερω κανα 2 εδω θεσσαλονικη που ισως εχουν ...να σαι καλα !

 

Βρηκα ενα κομματακι....

μαγκες απο note 5 αξιζει η αλλαγη Η δεν θα καταλαβω διαφορες ;

Επεξ/σία από vairass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vairass είπε

Σωστος...ξερω κανα 2 εδω θεσσαλονικη που ισως εχουν ...να σαι καλα !

Βρηκα ενα κομματακι....

μαγκες απο note 5 αξιζει η αλλαγη Η δεν θα καταλαβω διαφορες ;

Τα ειχα και τα 2.   Απο ταχυτητα δε θα αισθανθεις διαφορα.  Ηχο και ποιοτητα οθονης πολυ ανωτερο το νοκια.  Μπαταρια και μεγεθος οθονης ανωτερο το xiaomi.   

Η φωτογραφια με στοκ εφαρμογες, καλυτερη στο χιαομι. Με gcam δεν ξερω.

Στη θεση σου θα εμενα με το note.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, papafigos84 είπε

Τα ειχα και τα 2.   Απο ταχυτητα δε θα αισθανθεις διαφορα.  Ηχο και ποιοτητα οθονης πολυ ανωτερο το νοκια.  Μπαταρια και μεγεθος οθονης ανωτερο το xiaomi.   

Η φωτογραφια με στοκ εφαρμογες, καλυτερη στο χιαομι. Με gcam δεν ξερω.

Στη θεση σου θα εμενα με το note.

σε ευχαριστω...ΑΣΤΟ μενω με note...

 

οποιος το θελει δινω πληφοροφια δωρεαν...

εχει στον Γερμανο στην πυλαια 1 κομματακι 

 

2310472061

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει 3!

Το κινητό είναι VFM! τρομακτικά γρήγορο, gcam, άριστη μπαταρία, πολύ δυνατό ηχείο!

Ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΕΙΟΝ! και τα 3 έχουν θέμα με την ανοικτή ακρόαση! Όταν το γυρνάνε σε ανοικτή ακρόαση, θα πρέπει να το έχουν κοντά στο στόμα και να μιλάνε αργά, καθαρά και δυνατά! Αν το έχουν σε ανοικτή μέσα στο αυτοκίνητο ή αν κάνουν δουλείες στο σπίτι δεν θα ακούς τίποτα πέρα από παράσιτα και θόρυβο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nokia 8 ή Moto G6 ?
Οθόνη και κάμερα με νοιάζουν περισσότερο.

Έχω Moto G5S Plus εδώ και χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένος, αλλά θέλω να πάρω ένα κινητό για την κοπελιά που έχει μείνει στο moto g3.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρομαι σε Nokia 8 single sim (αγορασμένα τα 2 από Γερμανό, ένα στο προηγούμενο BF και το άλλο το προηγούμενο καλοκαίρι. Το τρίτο από πλαίσιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω 13 μήνες και πρώτη φορά δε νιώθω την ανάγκη να πάρω άλλο... Δεν το έχω βαρεθεί ακόμα γιατί δουλεύει σαν την πρώτη μέρα... Να ναι καλά το stock Android !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...